>
BIOSHQIP
 • Surpriza E Veçantë Nga Besi Për Ditëlindjen E Xhensilës
  09-04-2016
  Sot këngëtarja e dashur për publikun Xhensila Myrtezaj, mbushi 23 vjeç dhe dhuratat e surprizat për të kanë filluar që mbrëmë në ndërrimin e orës. Më herët e pamë duke festuar këtë ditëlindje me mamin dhe motrën e saj, të cilat i shprehën dashurinë në videon e publikuar në Snapchat nga vetë ajo. Por nga këto surpriza nuk mund të mungonte ajo e dashurisë së saj Besart Kallakut. Ai ka zgjedhur t’i shkruaj asaj me tullumbace “Xhensila edhe 100” dhe t’i vendosë ato në një urë. Skenë kjo e vjedhur nga filma të ndryshëm. 150/15...
  ★★★★☆
 • Xhensila Shumë E Suksesshme Në Koncertin Në Gjakovë
  20-12-2015
  Këngëtarja Xhensila Myrtezai ka filluar të ketë mjaft shumë sukses në Kosovë pas realizimit të duetit me reperin kosovar Mozzik. Ajo tashmë merr ftesa për koncerte nga qytete të ndryshme të Kosovës dhe mbase është më e ngarkuar me koncerte në Kosovë se sa në Shqipëri. Xhesi së fundmi ka postuar në rrjetin e saj social në Instagram ku shihet në një koncert shumë të suksesshëm që ka bajtur dje në qytetin e Gjakovës. Fansat tashmë çmenden për Xhensila Myrtezain....
  ★★★★★
 • Kjo është Motra E Xhensilës
  19-11-2015
  Kjo është motra këngëtares së bukur nga Shqipëria. Ajo është ndër artistet femra më të bukura në tregun muzikor. E talentuar dhe aspak mendjemadhe, Xhensila ka arritur të fitojë zemrat e shumë adhuruesve të saj. Së fundmi ajo na ka njoftuar me motrën e saj të madhe Albën, nëpërmjet rrjeteve të saj sociale. Në foto të dyja duken shumë seksi....
  ★★★★★
 • Edhe Xhensila Myrtezaj Provokon … Sjell Foto Të Nxehta
  16-11-2015
  Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Xhensila Myrtezaj, po shijon suksesin e këngës “Ama dorën”. Ndonëse ditët e ftohta po afrohen, Xhensila duket ta ketë të nxehtë. Sikurse shumë kolege të saj, edhe Myrtezaj ka dicka për të treguar, shkruan Indeksonline. Në llogarinë e saj në Instagram ajo ka postuar një foto ku fokusi kryesor është gjoksi i saj. A mos është kjo shenjë që Xhensila dita-ditës po fillon të zhvishet …....
  ★★★★★
 • Kush Janë Zemrat E Xhensiles?
  05-11-2015
  Këngëtarja Xhensila Myrtezai ka publikuar sot në rrjetin e saj social një fotografi bashk me mamanë e saj dhe motrën. Në foto ato shihen teksa kanë dalë buzë detit për të shijuar disa rreze të ngrohta dielli. Në mbishkrimin e fotos ajo ka shkruar: "Me zemrat e mia". Ndërkohë ajo ende po shijon suksesin e këngës "Ama Dorën" në bashkpunim me Mozzik....
  ★★★★★
 • Rikthehet Përsëri Klipi I Xhensilës “Ama Dorën” Në Youtube
  15-10-2015
  Këngëtarja Xhensila Myrtezai ka më shumë se një muaj që ka publikuar videoprojektin e saj shumë të suksesshëm "Ama dorën" në bashkpunim me rpeerin nga Kosova, Mozzik. Që në daljet e para kjo këngë u pëlqye mjaft shumë dhe mori miliona klikime, por vlen të përmendet që edhe nga lansimi i saj për gati asnjë moment Xhensila & mozzik-u nuk e ndjenë rehat me qëndrueshmërinë e videos në yotube. Kjo për arsye se kënga "Ama dorën" është fshirë nga youtube në ditët e para të lansimit për shkak të mos respektimit të rregullave dhe fajtorë...
  ★★★★★
 • Xhensila Dhe Besi Festojnë Me Heronjtë E Kombëtares
  13-10-2015
  Xhnesila Myrtezai ka qenë e praishme mbrëmë në koncertin e organizuar në Tiranë dedikuar kombëtares për fitoren ndaj Armenisë dhe shkuarjen në Kampionatin Europian 2016. Edhe bashkshorti isaj Bes Kallaku bashk me Xhensilën kanë festuar së bashku fitoren bashk me djemtë e kombëtares. Në disa foto të postuara nga çifti në Instagram shihen Xhensila & Besi duke u fotografuar me shumë prej lojtarëve të kombëtares. ...
  ★★★★★
 • Shkëlqen, Xhensila Myrtezaj
  25-09-2015
  Këngëtarja e njohur, Xhensila Myrtezaj po shijon suksesin e këngës “Ama dorën”, këngë kjo që për arsye ende të panjohura u largua disa herë radhazi nga kanali i You-tube. Përvec muzikës që është shumë aktive, ajo aktive është poashtu edhe në rrjetet sociale, ku jo rrallë herë sjellë foto të ndryshme. ...
  ★★★★★
 • Xhensila: “Unë Mundohem T’i Qëndroj Besnike Imazhit Tim”
  19-09-2015
  Këngëtarja nga Shqipëria, Xhensila Myrtezaj, ka thënë se gjithmonë përpiqet t’i qëndrojë besnike imazhit të saj dhe nuk e kopjon askënd, prandaj nuk i pëlqen kur e krahasojnë me këngëtaren e suksesshme, Elvana Gjata. “Më kanë bërë krahasime me Elvanën, por edhe me këngëtare të tjera dhe natyrisht se më pengon, sepse është keq për një këngëtare, t’i bëhen krahasime me të tjerët”. 143/143008 “Unë mundohem çdo herë t’i qëndroj besnike imazhit tim dhe absolutisht nuk tentoj të kopjoj”. “Vërej se kështu ndodh edhe me këngët...
  ★★★★★
 • Xhensila Reagon Pas Fshirjes Së Këngës
  16-09-2015
  “Ama dorën” është njëra ndër bashkëpunimet e fundit e sjellë nga këngëtarja Xhensila Myrtezja dhe reperi nga Kosova Mozzik. E filloi shumë mirë por nuk vazhdoi si e tillë. Dhe e gjithë kjo për shkak që kjo këngë është fshirë nga kanali Youtube. Kanali muzikor Youtube ka bllokuar këngën e publikuar disa orë më parë të Xhensila Myrtezaj në bashkëpunim me Mozzik. Sipas njoftimit të këtij portali thuhet se kënga është hequr për shkak të përmbajtjes komerciale. Por këngëtarja ka shfrytëzuar Facebook-un për të lajmëruar fansat e sa...
  ★★★★☆
{{ page + 1 }}/{{ pages }}