>
BIOSHQIP
Biografia
Dëfrim Rexhepi esht njoni pi antarve t'grupit Urban Fron i cili mirret me muzik qe 5 vite se pari ka filluar te shkruj vetem tekste pastaj ka inqizuar keng te cilat nuk gjinden sepse jan ber vetem me shoqni me pas esht lidhur me antaret e grupi Anda School Raptology ne vitin 2008, 2009 aty ka ber disa inqizime disa keng siq jan G.O.G Feat DM - Kujtimet e T'kalumes me pas esht ber nje mixtape i quajtur Elementi i 5 ku ka marr pjes edhe antari i grupit urban fron Dëfrim rexhepi ose DM ne andaskull esht ber edhe kena Potera ft DM - ideja t'rona mas nje kohe te shkurter dëfrim rexhepi vazhdon shkollen ne ekonomi ku aty takon edhe Reperin Egzon Ademi dhe po ne at koh mbyllet studio Andaskull dhe defrimi vazhdon vetem karrieren e tij pasi qe takohen me egzon ademin bejne nje keng nje bashkpunim Ne studion PrekePlay studio kenga quhet X'on ft DM - Sun e bon si un ne vitin 2010 pasi kalon nje koh e shkurter dhe kenga pelqehet dhe fillojn mendime per te formuar nje grup dhe vendosin te bejn grup i cili esht Urban Fron me pas fillojn inqizime te reja keng te reja nga grupi i ri vjen kena e radhes Urban Fron Pozitiv me te cilen kan marr pjese ne festivalin kosova fest dhe esht pelqyr shum nga publiku dhe ajo video esht lshuar thuajse 1 vit ne MTV kosova , me pas URBAN FRON vendosin qe asja kenga t'ja bejn video clipin dhe poashtu e realizojn iden e tyre me produksionin Preke play production pas promovimit te videoklipin fillon kenga te ndegjohet edhe ma shum dhe aty fillojn pak a shum ti njohin edhe publiku karriera e tyre vazhdon ende pas video klipin vazhdojn edhe me disa keng te reja siq jan Qdo nat, Une boj Hip - Ho, Take a Money, ft amelita Edhe 1 Hap etj pas gjith atyre kegeve fillojn nje mixtape i cili permban 10 keng ne te cillin kan punuar gjat vitit 2011 vin deri ne fundin e projektit te cilit kishin filluar perfundohen te gjitha kenget ne preke play studio dhe Hapet lajmi ne internet Urban Fron Mixtape (ENTREPRENDRE) pas 1 jave promovohet mixtape ku kan qen te ftuar te gjith po ne at nat gjat promovimit jan ber edhe disa gjirime te videoclipit te dyt na BIGMOUTH production jan shperndar dhe cd dhe me pas bejn dhe videoclipin e dyt Urban Fron - N'zonen ton njera prej kengeve te Mixtape- it Egzon ademi antari i grupit urban fron para se te formohej grupi ka qen i lidhur me nje shok kan pasur edhe grup te cilit nuk ia dim emrin por me pas ka vazhduar muziken vet dhe qe te dy antaret e grupit pasi esht formuar grupi kan marr muziken me seriozisht dhe tash e tutje mund te themi qe te dy jan ne sken dhe do vazhdojn te bejn sene me te reja dhe te shumpritura Egzon ademi , dhe Defrim rexhepi kan ka 18 vjet jan ne shkollen ekonomi egzoni jeton ne breg diellit ndersa defrimi ne Ulpian dhe te gjitha inqizimet dhe te gjitha planet qe kan per muzik i kryejn ne preke play studio

Në Korrik 2010, Urban Fron marrin pjesë në Kosova Fest 2010 me këngën "Pozitiv".

Në Korrik 2011, Urban Fron marrin pjesë në Kosova Fest 2011 me këngën "Serioz".

Më datë 30 Janar 2012, Urban Fron publikojnë videoklipin "N'zonen T'on".

Në vitin 2012, Urban Fron publikojnë albumin "Entreprendre Mixtape".
DËRGOI: