>
BIOSHQIP
Biografia
Doruntina Shala apo TAYNA (emri skenik), ka lindur më 14 dhjetor 1996 dhe është një këngëtare/repiste nga qyteti i Prizrenit, por jeton në Prishtinë. Ajo është cilësuar si një ndër këngëtaret që ka bërë bujë dhe sukses për një kohë shumë të shkurtër në tregun e muzikës shqiptare. Gjithmonë mjaft e kërkuar për të performuar në diskotekat më të famshme në gjithë trevat shqiptare.

Si fillim Tayna ose Doruntina, ka filluar karrieren e muzikes duke kenduar kenge te kengetareve mbare boterore. Ajo kendoi këngën e Beyonce “Ring the Alarm” dhe “The Worst” të Jhene Aiko.
EVENTET
  • {{ evt.section_title }}
    {{ evt.feed_text }} {{ evt.custom_text }}

    📆  {{ evt.fancy_date }}