>
BIOSHQIP
Biografia
Ai studion për regji dhe shumë shpejt pret të diplomohet në Akademinë e Arteve. Stefan Marena e kemi parë të luajë rolet kryesore në Musical-ët e Tv Klan. Aktrimin dhe muzikën ai i shikon të lidhura bashkë dhe i ndërthur gjithmonë.

Në vitin 2009, Stefan Marena merr pjesë në Star Academy Albania 4.

Në Dhjetor 2009, Stefan Marena merr pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Rete S'na Ndajne".

Në vitin 2011, Stefan Marena merr pjesë në The Voice of Albania 1.

Në Maj 2013, Stefan Marena merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Refren I Ndjenjes Sone".

Në Nëntor 2014, Stefan Marena merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Kape".

Më datë 9 Gusht 2018, Stefan Marena publikon videoklipin "S’Ma Fale". Muzika e këngës u punua nga Tull Production, teksti u shkrua nga Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski.

Në Dhjetor 2020, Stefan Marena merr pjesë në Festivali I 59-Të Në Rtsh me këngën "Meteor".