>
BIOSHQIP
Biografia
Estrada Shqiptare çdo ditë e më shumë po pasurohet me prurjet e reja, që po sjellin çdo ditë artistët e rinj. E një ndër ta është edhe artisja Savanna, e cila ka depërtuar së fundmi në tregun muzikor.

Më datë 12 Korrik 2017, Savanna publikon videoklipin "Ku Je". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, Granit Gashi, teksti u shkrua nga Ghulo. Në klipin e këngës të punuar nga XL Films, ajo shfaqet mjaft bukur dhe atraktive.

Më datë 6 Dhjetor 2017, Savanna publikon videoklipin "Eja".

Më datë 24 Tetor 2018, Savanna publikon videoklipin "Prej Nje Shpati". Teksti u shkrua nga Chipsi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Chipsi.

Më datë 16 Shkurt 2019, Savanna publikon videoklipin "Zemer E Ftohtë". Teksti i këngës u shkrua nga Diamant Sinanaj (BlackLion). Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 2 Maj 2019, Savanna & Duli publikojnë videoklipin "Per Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 16 Shkurt 2021, Savanna publikon videoklipin "Pavarsia". Muzika e këngës u punua nga Naim Gjoshi & Xhevdet Gashi, ndërsa teksti u shkrua nga Ilir Shaqiri. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 16 Korrik 2021, Savanna publikon videoklipin "S'jemi Bashke". Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 22 Prill 2022, Savanna publikon videoklipin "Plage". Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 30 Korrik 2022, Savanna publikon videoklipin "Mashup 2022", në bashkëpunim me Durim Malaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 17 Gusht 2022, Savanna publikon videoklipin "S'ki Ven (Remake)", në bashkëpunim me Deyzoh. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 2 Qershor 2023, Savanna publikon videoklipin "Ja Fala". Muzika e këngës u punua nga Bini Diez, ndërsa teksti u shkrua nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.