>
BIOSHQIP
Biografia
Ishte 5 vjeqare kur e realizoj kengen e pare te titulluar "Une mbaj emrin tend" e siq thote kenga ashtu edhe ndihet krenare qe mban emrin e gjyshes. Paraqitja e pare ne skene ka qene me shenimin e nates se zjarreve me 7 Mars ne Prekazin legjendar. Sipas Sales ndjenjat e saja ishin te papershkrueshme pasi qe u paraqit me kengen e saj te pare, edhe publiku e priti me nje duartrokitje te madhe dhe pasi qe degjuan kengen te gjithe u mahniten nga interpretimi i saj. Perveq koncerteve per femije, Sala mori pjese ne koncertin humanitar kushtuar femijeve me te meta fizike. Gjithashtu u tregua e talentuar edhe ne aktrim ku mori pjese ne serjali "Zogjt e luftes". Gjithashtu Sala esht ne shkollen e muzikes dhe eshte e dalluar si nje pianiste e talentuar.

Më datë 17 Tetor 2012, Rovena Stefa & Sala Jashari publikojnë videoklipin "Amaneti".

Më datë 28 Tetor 2012, Sala Jashari publikon videoklipin "Me Patina".

Më datë 19 Gusht 2021, Sala Jashari futet ne listën për asambleiste te komunës se Skenderajt ne kuadër te listës se pavarur "Bekim Jashari" te prirur nga kushëriri i saj, Bekim Jashari, djali i Hamëz Jasharit
DËRGOI:

KATEGORI: