>
BIOSHQIP
Biografia
Emri saj i vërtetë është Leonora Muqaj dhe është një këngëtare & aktore nga Prishtina. Nora Muqaj është kushërira e gazetares Anita Haradinaj, vajza e aktorit të madh Beslim Muqaj, si dhe motra e aktores se njohur Arta Muqaj e njohur si "Didi" te "Njerez dhe fate" Nora ka te mbaruar akademine e arteve në Prishtinë Dega e Aktrimit me Prof Faruk Begolli ka te mbaruar shkollen e muzikes "Prenk Jakova" ne instrumentin e Pianos eshte diplomuar ne Butrint ne shfaqjen "Oresti" me regji te Fadil Hyses ne rolin "Kasandra" ajo ka luajtur ne filma metrazhit te shkruter dhe gjate vitit 2013 eshte zgjedhur Aktorja me mire ne Festivalin Nderkombetar dhe cmimin ia dha Timo Flloko. Gjithashtu ne Dokufest eshte shpallur si aktorja me e mire ka 15 vite si kengetare ajo ka bere 31 role deri me tani. Ajo ka dy albume te realizuara, jeton ne Zvicer prej shumë vitesh, eshte e lidhur me Mark Markun dhe kanë kurorëzuar dashurinë me martesë në nëntor të 2016 dhe kanë dy fëmijë. Nora ka publikuar disa videoklipe dhe për disa muaj, ka qënë në lidhje me reperin Gold AG.

DËRGOI:
EVENTET
  • {{ evt.section_title }}
    {{ evt.feed_text }} {{ evt.custom_text }}

    📆  {{ evt.fancy_date }}