>
BIOSHQIP
 • Nexhat Osmani Vjen Me Videoklip E Album Të Ri
  16-07-2015
  Të rrallë janë ato projekte që meritojnë duartrokitje, e kur është fjala të arti, atë më së miri e servirin artistët e mirëfilltë. Këtu është fjala për këngëtarin tonë të mirënjohur Nexhat Osmani, i cili sapo ka publikuar videoprojektin e tij më të ri "E ke hallall". Si gjithmonë, edhe me këtë këngë Nexhati ka goditur në shenjë, e kjo ndodh atëherë kur artisti di ku dhe çka të kërkojë. Teksi dhe kompozimi i këngës u bë nga mjeshtri muzikor Arsim Bunjaku, aranzhmani nga i madhi Alban Furtuna, ndërsa klipi u realizua nga ekipi i kompani...
  ★★★★★
 • Këngëtari Serb Huazon Këngën E Nexhat Osmanit
  03-03-2015
  Kënga "Boll" nga Nexhat Osmani u dëgjua mjaft shumë nga fansat e tij si dhe arriti të grumbullojë mjaft klikime në youtube, por si duket krijimtaria shqiptare vazhdon të pëlqehet edhe në vendet ballkane si në Serbi, kjo pasi një nga këngëtarët serb ka huazuar këngën e tij. Mile Kitic ka huazzuar komplet këngën duke i vënë asaj gati edhe të njëjtin titull, "Bol" e që në gjuhën serbe do të thotë dhimbje. Për këtë gjë ka reaguar edhe motra e tij, këngëtarja Remzie Osmani e cila nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social në Faceb...
  ★★★★☆
 • Nexhati Thotë: “Unë Jam Burrë!”
  18-12-2014
  Këtë fundvit, si gjithmonë, Remzia me Nexhatin kanë vendosur para adhuruesve të sjellin projekte tepër voluminoze. Pas suksesit të këngëve solo, "Do t'mallkoj" dhe "U bo çka u bo", ata vijnë me një projekt të përbashkët të titulluar "Unë jam burrë". Teksti është punuar nga Milaim Islami, kompozimin e ka bërë Remzija me Nexhat Mujovin dhe me produksion "Prominent Network". Kënga ka si temë kryesore "zënkat" nëmes burrit dhe gruas, ku gruaja e do jetën vetëm me bashkëshortin, ndërsa burri si njerëzor mundohet t'i bashkojë dashuritë ndër...
  ★★★★★
 • Nexhat Osmani, Mekanik I Motorëve Që Në ’99-ën
  27-06-2014
  Nexhat Osmani, këngëtari i mjaft hiteve, vjen në një intervistë ekskluzive, duke shpalosur kështu pasionin e tij mbi motorët, jetën e tij private dhe rreth projekteve më të reja. Qëndroni me ne… Teksteshqip: Nexhat, na thoni kur keni filluar të këndoni? Nexhat Osmani: Karrierën e kam filluar qysh në vitet 1996-1997, ku kemi punuar së bashku me Remzijen një album me disa duete. Në Zvicër kam qenë 2 vite në shoqërinë “Mërgimi”. 129/129731 Teksteshqip: Si lindi ideja për të bashkëpunuar me motrën, Remzijen në vitin ...
  ★★★★★
 • Së Shpejti Klipi I Ri “Boll” Nga Nexhat Osmani
  24-04-2014
  Këtë sezon Remzija dhe Nexhati kanë vendosur të mos organizojnë duete, por secili këngë në vete. Para disa ditësh u informuam se Remzia po pregadiste klipin e këngës më të re ¨Edhe një natë pa ty¨, klip që pritet të editohet këto ditë. E në ndërkohë, edhe Nexhati na njofton për teksteshqip.com se është duke punuar rreth projektit më të ri, të cilin ka menduar ta titullojë ¨Boll¨. Siç duket motër e vëlla po trajtojnë temën e dashurisë, motiv që huazohet nga përditshmëria jonë. ¨Boll¨ është komponuar nga Ilir Berani, aranzhm...
  ★★★★★
 • Nexhat Osmani, Video E Re Me Dy Reper
  27-05-2012
  Flitet se ka qenë një ide e reperit që jeton në Zvicër, Astrit Grudës, që këngëtari i muzikës popullore Nexhat Osmani të bashkëpunojë për një këngë pak më ndryshe. Edhe Eki nga grupi "Klani Shqiptar" ka qenë i gatshëm për këtë bashkëpunim dhe shumë shpejt është planifikuar të vijë edhe video-klipi i kësaj këngë që do të jetë e ndërthurur me rep dhe popullore dhe titullohet "S'dua tjetër". Xhirimet e videos janë realizuar në Detin Adriatik në Shqipëri nga produksioni "Pinkmoon". Sipas djemve që bashkëpunojnë me Nexhat Osmanit, kj...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}