>
BIOSHQIP
 • Mozzik: Jam Shëndoshë E Mirë
  07-01-2016
  Reperi Mozzik sot ka pësuar një lëndim në krahun e tij të djathtë, por që nga mediat është aluduar se ai është sulmuar nga persona të pa identifikuar në Prishtinë. Por gjithçka del mos të jetë e vërtetë pasi ka qenë vetë Mozzik ai që ka postuar foto në Snap Chat me mbishkrimin "Jam shëndosh e mirë". Ai madje ka treguar se nuk është sulmuar nga askush por thjeshtë ka rrëshqitur në akull dhe ka lënduar dorën....
  ★★★★★
 • Mozzik I Dashuruar Me Paranë
  20-12-2015
  Reperi i njohur Mozzik ka publikuar në rrjetet e tij sociale një fotografi ku ka treguar se si do të duket në mbrëmjen e organizuar të "Op Labi Party 2016", e cila do të transmetohet në RTV 12 me datë 01.01.2016. Të ftuarit në këtë natë ishin veshur të gjithë me të bardha dhe të njejtën gjë ka bërë edhe Mozzik. Në mbishkrimin e fotos që ai ka publikuar Mozzik ka shkruar një mbishkrim shumë interesant. Ai ka thënë se paraja nuk është gjithçka por që fatkeqsisht është i dashuruar me paranë....
  ★★★★☆
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Dhezu” Nga Mozzik
  12-12-2015
  Reperi i njohur Mozzik sapo ka lansuar videoprojektin e tij më të ri muzikor, këngën "Dhezu". Kënga është punuar nga Zzap n Chriss e ndërsa që në daljen e saj të parë ka arritur pëlqyeshmëri mjaft të madhe. Teksti është shkruar nga vetë Mozzik, e ndërsa videoklipi i cili në disa pjesë të tijë shfaq një Mozzik më satirik, është punuar nga XL Films....
  ★★★★☆
 • Mozzik Ndërron Mendje, Vendosë Ta Publikojë Sonte Klipin
  11-12-2015
  Këngëtari i njohur Mozzik ka kohë që ka paralajmëruar ardhjen e një projekti të ri muzikor të tij. Kënga e tij më e re do të titullohet "Dhezu" e ndërsa data për lansimin e saj pritej të ishte dita e nësrme me 12 dhjetor. Por ndonëse të shtunave ipen shumë premiera dhe youtube është më i ngarkuar se kurrë, që të mos shkaktohen vonesa në publikim Mozzik ka ndërruar mendje dhe ka vendosur që klipin e ri ta publikoi sot. “Pasi që gjithmonë po na ndodhin vonesa t’videoklipeve, vendosem sonte me lapsu “Dhezu” sonte n’ora 20:00 a jeni...
  ★★★★☆
 • Mozzik Nuk E Din Cila Shkencë Studion Yjet, E Fusin Në Kabinë Me 5 Meshkuj
  06-10-2015
  Dy këngëtarët nga Kosova Kida dhe Mozzik ishin mysafirët e radhës të emisionit “Oktapod” me Turjan Hyskën në Vizion Plus. Ata që të dy u gjenden përballë sfidës “Alo Alo”, ku me këtë rast ishin të detyruar të përgjigjeshin disa pyetjeve të thjeshta por që hasën në veshtërsi, raporton Indeksonline. Si pasojë e përgjigjeve të gabuara, Mozzik ishte ai i cili u deshtë të paguajë humbjen duke qëndruar kështu për disa minuta brenda një kabine me pesë meshkuj të tjerë dhe një zonjë. E sa i vështirë ka qenë qëndrimi aty, e dinë vetëm...
  ★★★★★
 • Mozzik Ka Ditëlindjen, Publikon Foto Kur Ishte Foshnje
  29-09-2015
  Reperi i njohur Mozzik ka festuar sot ditëlindjen e tij të 20-të në prani të shoqërisë dhe familjes. Këtë ditë të veçantë ai është uruar edhe nga fansat & ndjekësit e tij në rrjetet sociale. Por edhe Mozzik ka vendosur që sot të postoj diçka në rrjetin e tij social në Instagram. Ai ka zgjedhur një fotografi të tijën para 20 viteve, ku ai sapo kishte lindur dhe ishte në krahët e dy prindërve të tij. “Birthday Boy sonte 20 vjet”, ka shkruar Mozzik në mbishkrimin e fotos. Teksteshqip.Com i uron Mozzikut: Gëzuar edhe 100!...
  ★★★★★
 • Mozzik Me Pantallonat E “Shqyer” Në Koncert
  20-09-2015
  Njëri ndër reperët tashmë të njohur të skenës muzikore Mozzik, kohët e fundit është duke e shijuar suksesin bashkëpunimit me Kidën “Premtimet”. Dyshja së bashku janë duke performuar nëpër koncerte të ndryshme, në një të tillë ata ishin të ftuar edhe mbrëmë ku me këtë rast ajo cka tërhoqi vëmendje ishte veshja e reperit apo pantallonat e tij të cilët ishin pothuajse të gjithë të “shqyer”, raporton Indeksonline. Mesa duket Mozzik me këtë rast edhe një herë ka dashur të tregojë stilin e tij të veçantë prej reperi. Dita ditës estrad...
  ★★★★★
 • Për Herë Të Dytë, Largohet Kënga “Ama Dorën”
  16-09-2015
  Bashkëpunimi mes dyshes këngëtares Xhensila Myrtezaj dhe reperit nga Kosova Mozzik, është fshirë përsëri nga kanali Youtube. Ai ishte fshirë dje nga ky kanal për arsye siç thuhet që klipi kishte rënë ndesh me disa nga rregullat e reja të Youtube. Pas këtij lajmi sot është bërë me dije që kjo këngë ishte rikthyer përsëri por mesa duket diçka nuk shkon me këtë videoklip, rikthimi nuk i zgjati edhe aq shumë kësaj kënge e kjo pasi që ai është fshirë përsëri....
  ★★★★★
 • Mozzik, Sukses I Rradhës “Koke Shumë”
  13-03-2015
  Gramos Aliu apo i njohur ndryshe si Mozzik është një nga artistët e rinjë më të talentuar. Ai u bë i njohur si reper pas disa bashkpunimeve dhe këngëve të tij mjaft të suksesshme. Aktualisht Mozzik është pjesë e studion On Records në Prishtinë dhe e ka gati këngën e tij më të re "Koke shumë". Mozzik na flet më shumë detaje rreth këngës së tij të re në këtë intevistë për teksteshqip.com TeksteShqip: Mozzik, keni depërtuar mjaft mirë në skenën tonë muzikore. Na flisni pak rreth fillimeve tuaja në rrugën e muzikës? Mozzik: Po si çd...
  ★★★★★
 • Mozzik & Enca, 1 Milion Klikime Në Youtube
  17-12-2014
  "Edhe njo" kënga më e re e sjellur në treg nga dy artistët e rinj të skenës Mozzi & Enca Haxhia, ka arritur shifrën e mbi 1 milion klikimeve në youtube. E si duket "ekstrakti" i këtij dueti duhet të jetë Enca e cila i dha popullaritet këngës dhe tashmë është mësuar me shifrat e milionëve në youtube. 134/134809 Përndryshe gjatë verës, Enca me "Apo t'pelqen" theu çdo rekord duke grumbulluar kështu plot 9.8 milion klikime. Ky vit mesa duket ka qenë viti i artistëve të rinj. Shumë emra të panjohur më parë këtë vit janë bër...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}