>
BIOSHQIP
 • Mirsa Një Nënë E Përkushtuar Tashmë
  29-12-2015
  Këngëtarja Mirsa Kërqeli ka kohë që është tërhequr nga muzika, ndonëse vitin e kaluar ajo publikoi një duet me Alban Mehmetin por që nuk ra në sy edhe aq shumë. Mirëpo nëse shikojmë me kujdes në rrjetet sociale të Mirsës mësojmë se ajo është tejet e lumtur me familjen e saj me të cilën jeton në Gjilan. Ajo poston foto mjaft shpesh ku shihet bashk me djalin e saj duke bërë çmos që të kalojnë kohë sa më të bukur. Me ç'shohim Mirsa ka vendosur të tërhiqet për një kohë nga muzika për të qenë një nënë sa më e përkushtuar....
  ★★★★★
 • Mirsa Prezanton Familjen E Saj Për Ditëlindjen E Tiar
  03-12-2015
  Këngëtarja Mirsa Kërçelo ndonëse një kohë të gjatë po i mungon skenës, por ajo prap se prap mbahet mend nga publiku për disa nga hitet e publikuara vite më parë. Arsyeja e gjithë kësaj shkëputjeje nga muzika ka qenë familja, pasi ajo tash e disa vite është e martuar dhe ka një djalë që quhet Tiar. Me rastin e ditëlindjes së djalit të saj, për të cilin kishte organizuar një festë, në fotot e hedhura në Facebook & Instagram Mirsa na prezanton me familjen e saj, burrin dhe djalin....
  ★★★★★
 • Mirsa Kërçeli Rikthehet Me Fotografi
  13-11-2015
  Dikur ishte shumë atraktive në muzikë por pas masrtesës dhe lindjes së djalit këngëtarja Mirsa Kërqeli u shkëput pak nga muzika. Ndonëse ende nuk është rikthyer me ndonjë projekt të ri muzikor, ajo ende mbahet mend për hitet e saj. Mirsa jeton në Gjilan me djalin dhe bashkshortin esaj duke bërë një jetë normale si të gjithë. Aktualisht vendi i vetëm ku mund ta shohim atë është nëpërmes fotove që ajo poston në rrjetet sociale. 147/147069 ...
  ★★★★★
 • Mirsa Kërqeli: “Iu Riktheva Muzikës. Tani Nuk Do Të Ndalem...”
  19-11-2014
  Mirsa Kërqeli, e dashur për publikun që në fillimet e karrierës së saj. E filloi karrierën e saj muzikore shumë e re me disa nga hitet e saj më të njohura siç ishin: "Indiferent", "Djaloshi Im", "Status Quo" etj. Pauzoi për një kohë mjaft të gjatë në skenë, kjo pasi është bërë nënë dhe i është përkushtuar më shumë familjes, por së fundmi ajo është rikthyer prap në muzikë dhe ka publikuar një duet me këngëtarin Alban Mehmeti. Në një intervistë ekskluzive dhënë për teksteshqip.com Mirsa na flet më shumë rreth rikthimit të saj në muzikë....
  ★★★★★
 • Mirsa: “Shpresoj Të Mirëpritet Rikthimi Im”
  26-12-2013
  Ndonëse po shijon pjesën më të bukur të jetës duke qenë nëna e Siarit të vogël, këngëtarja e njohur Mirsa Kërqeli ka bërë të ditur për gazetën Tribuna se në planet e saj të afërta është edhe rikthimi në skenë. Rikthim ky që sipas këngëtares do të vijë fuqishëm me një këngë në duet... Ka kohë që këngëtarja Mirsa Kërqeli është duke i munguar skenës, e besa edhe fansave të saj që jo në numër të vogël kanë pëlqyer këngët e kanë mbushur sallat në koncertet e saj. Por, këngëtarja e njohur nga Gjilani ka pasur një arsye të fortë që i ësht...
  ★★★★★
 • Mirsa: “Ja Pse Kam Qëndruar Larg Skenës”
  24-12-2013
  Këngëtarja e njohur gjilanase Mirsa Kërceli e cila ka një kohë që po i mungon skenës sonë, ka bërë të ditur se është bërë nënë. “Jam bërë nënë dhe ndoshta më kuptoni pse kam qëndruar pak larg skenës”, ka thënë me buzëqeshje këngëtarja. 119/119499 Ndryshe ajo ka pohuar se muzikën nuk e ka lënë dhe se pasionit të saj do t’i kthehet në momentin e parë kur këngëtarja të jetë më e lirë nga obligimet më të bukura në jetën e secilës femër....
  ★★★★☆
 • Mirsa Kerceli I Thotë “Lamtumirë” Beqarisë
  18-07-2013
  Këngëtarja kosovare Mirsa Kërçeli si duket i ka thnë një herë e përgjithmonë 'Lamtumirë" beqarisë, pasi ajo ka mbledhur vajzat dhe shoqet e saja më të mira dhe ka festuar ditën e njohur në Kosovë si dita e e fundit e beqarisë. Ne zbuluam këtë foto ku duket këngëtarja e cila kohët e fundit i ishte përkushtuar më shumë dashurisë, ndërsa në barkun e saj po rritet një fëmijë, pasi ajo pret të bëhet edhe nënë. Nuk dihet se kur do ta bëjë dasmën apo do ta lërë me kaq. Ne i urojmë jetë të lumtur Mirsës!...
  ★★★★★
 • Mirsa Kerceli: Do Të Jem Aktive Në Skenë Deri Nëmomentet E Fudnit Të Shtatëzanisë
  13-07-2013
  Ende vazhdojne komentet rreth shtatzenise se kengetares Mirsa Kerceli, mirepo askush nuk arriti te mesoj te verteten se eshte apo nuk eshte shtatzene, per faktin se vet kengetarja nuk ka dashur te flas per kete ceshtje, duke i lene ne pritje fansat e saj. Mirepo kete ekskluzivitet Mirsa ka vendosur ta shpalos tani per gazeten “Zeri” , duke thene se eshte shtatzene dhe se brenda disa muajve do te behet nene. 109/109859 “Ka disa dite qe portalet po merren me ceshtjen time private, mirepo deri me tani askush nuk e ka mesu...
  ★★★★★
 • Mirsa Kerceli Kthen Bashkëshortin Në Gjilan
  26-05-2013
  Duket se ishte pikërisht kurorëzimi i saj me bashkëshortin, që e riktheu në skenën muzikore. Këngëtarja Mirsa Kërçeli, menjëherë pas lansimit të këngës ‘Club n’air’, i është përveshur angazhimeve tjera muzikore. Këngëtarja gjilanase ka bërë me dije për Tribuna se së shpejti do të sjellë edhe një këngë të moçme, të përpunuar nga ajo, të cilën ka vendosur ta interpretojë me njërin nga kolegët e saj. “Momentalisht jam duke punuar rreth përpunimit të një kënge të vjetër shqiptare të cilën do ta prezantojmë edhe me videoklip. Këngën do ...
  ★★★★★
 • Mirsa Kerceli Kurorëzon Lidhjen Me Granitin
  02-05-2013
  Kengetarja e mirenjohur, Mirsa Kerceli, tani i ka dhene fund beqarise se saj dhe ka disa dite qe ajo lidhi kuroren me Granitin, djaloshin me te cilin eshte ne lidhje tani e disa vjet. Mirsa ndjehet e lumtur qe ne krahe ka djaloshin e endrrave te saj. “Tashme ‘thura’ kuroren me djaloshin e zemres sime, ky fakt me gezon mjaft shume dhe uroj qe kjo dashuri e jona te zgjase pergjithmone”, ka thene ajo per “Zerin”. Mirsa tani pas kurorezimit, do te vije me mjaft befasi per adhuruesit e saj te kenges. Ajo na ben te ditur se eshte ne p...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}