>
BIOSHQIP
 • Meda: “Kam Mbi 270 Këngë Dhe Të Gjitha I Di Përmendsh”
  14-04-2016
  Këngëtari, Meda ka mbi 270 këngë dhe të gjitha i di përmendsh. Ai ka zhanre të ndryshme në këngëve dhe si thotë se zhanrin muzikor ka ndryshuar ashtu si e ka pa të favorshme për kohën që ka qenë, transmeton Indeksonline. “Kam mbi 270 këngë edhe të gjitha i di përmendsh”, është shprehur ai. 145/145253 Këngëtari ka thënë se familja për të ka rëndësi të madhe dhe është gjëja primare në jetë e sidomos dashuria e fëmijëve. “Dashuria e fëmijëve është primare për mu, normal edhe e bashkëshortes”, tha ai. Meda në emisionin ‘Na...
  ★★★★★
 • Meda Puthje Bashkshortes
  15-03-2016
  Këngëtari i njohur Myhedin Pergjegjaj - Meda ka qenë së fundmi në Shtutgard të Gjermanisë për të mbajtur një koncert etje. Nëpërmes rrjeteve sociale ai ka treguar se ia ka kaluar mjaft mirë me fansat. Megjithatë kohëve të fundit nuk është se e kemi parë shumë produktiv në muzikë. Kohëve të fundit Meda ka treguar se i është përkushtuar më shumë familjes. Ai sot ka publikuar një foto ku shihet duke i dhënë një puthje shumë të ngrohtë bashkshortes së tij e cila e shoqëron gati në çdo vend....
  ★★★★★
 • Meda Fotografi Përkrahë Ibrahim Tatlises
  16-02-2016
  Këngëtari i njohur Meda është ndër më të njohurit në Kosovë. Ai është i shumëkërkuar nga publiku kosovar për të qenë pjesë e dasmave dhe ahengjeve familjare. Sot në rrjetin e tij social në Facebook ka qakrulluar një foto ku shihet ai para disa vitesh në një fotografi bashk me këngëtarin e njohur turk Ibrahim Tatlises. Teksteshqip.Com iu sjellë foton në fjalë:...
  ★★★☆☆
 • Ja Ku Po I Kalon Pushimet Meda Me Familje
  16-01-2016
  Këngëtari i njohur Meda ka vendosur që janarin e 2016-tës ta nisi me pushime dhe ka zgjedhur një dstinacion mjaft të nxehtë këtë kohë. Ai ka shkuar bashk me familjen e tij në meksikë, me gruan dhe fëmijët si dhe me disa miq të tyre. Në fotot që ata kanë postuar në Instagram shihen se janë duke ia kaluar mjaft mirë....
  ★★★★☆
 • Kur Meda Ishte Defator
  13-01-2016
  Këngëtari Meda është shumë i njohur në Kosovë për zhanrin e muzikës që ai këndon. Sezona e verës për këngëtarin është shumë e ngarkuar pasi ai ftohet nga organizatorë të ndryshëm të dasmave dhe të ahengjeve familjare. Meda ka qenë i kërkuar që në fillimet e tij të karrierës, e në qoftë se nuk e dini ai nuk është vetëm këngëtarë, pasi para disa vitesh ai dinte që të luante edhe në def. Në një foto të siguruar nga "Kosovarja" Meda shihet kur ishte më i ri bashk me një grup miqs e që në fakt ai ishte duke i rrahur defit....
  ★★★★☆
 • Meda Pozon Me Flamurin “Autochthonous”
  28-11-2015
  Këngëtari i njohur, Meda, ka treguar edhe njëherë se sa patriot është ai. Për nder të Ditës së Flamurit, ai ka pozuar me flamurin “Autochthonous”, shkruan Indeksonline. Me këtë rast, ai ka pranuar komente të ndryshme. Vlen, të përmendim që Meda është njëri ndër këngëtarët më të kërkuar në ahengje të ndryshme familjare....
  ★★★★★
 • Ç’shoqëri Kanë Meda Me Elvana Gjatën?
  23-11-2015
  Flitet se te Elvana dhe Meda nuk ka xhelozi as inate ndaj kolegëve e kolegeve të skenës sonë muzikore. Raportet e Medës dhe të Elvanës me kolegë këngëtarë janë paksa më të veçanta nga të tjerët. Flitet se këta të dy me të gjithë qëndrojnë mirë, përkundër fjalëve e thashethemeve që i dëgjojnë nga personazhet e estradës. Elvana e Meda nuk brengosen për këto, meqë ka kohë që janë mësuar me thashetheme e spekulime që bëhen për ta. As Elvana e as Meda nuk ndalen. Nuk ndalen me projekte, këngë, sa që shpesh u bëhen edhe hite. Mi...
  ★★★★★
 • Kjo është Bashkëshortja E Medës
  05-11-2015
  Këngëtari i njohur, Muhedin Përgjegjaj, ose i njohur shkurt si Meda, vazhdon të jetë njëri ndër këngëtaret më të kërkuar për ahengjet familjare. Në rrjetet sociale, përmes fotos, ai ka prezantuar bashkëshorten e tij, shkruan Indeksonline. Ndryshe, Meda, njihet edhe për solidaritetin e tij. Ai jo rrallë herë ndihmonë familjet e ndryshme....
  ★★★★★
 • Meda Me Këngë Të Re, Kësaj Here I Këndon Vajzës Që Shkon Të Burri!
  04-10-2015
  Meda ka publikuar sot klipin e këngës së tij dedikuar të bijës. Projekti muzikor i titulluar ‘Çika jem’ është në vazhdën e projekteve të publikuara gjatë vitit 2015. Kënga është e punuar nga Virusi teksa teksti është shkruar nga Arsim Bunjaku. Fabula e krijimit muzikor tregon për dashurinë e prindit ndaj vajzës që nga lindja duke u ndalur tek martesa kur për të fillon një jetë e re. ‘Çika jem’ në pak kohë nga publikimi në bazë të komenteve në rrjete sociale po pëlqehet nga fansat e këngëtarit....
  ★★★★☆
 • Meda Bëhet Pjesë E Valës
  14-09-2015
  Kohët e fundit shumë këngëtarë nga estrada shqiptare u bënë pjesë e operatorit Vala dhe ofertës Trip. Ndërsa së fundmi Valas iu shtua edhe një përdorues tjetër. Fjala është për këngëtarin Meda i cili tashmë u pajis me një numër të këtij operator. Lajmi u bë i ditur përmes një postimi në Facebook, nga drejtori ekzekutiv i Vala’s, Agron Mustafa. I cili me këtë rast vendosi edhe një mbishkrim pjesë e njërës nga këngët e Medës. “Me Valën ka lezet, jo vetëm me Prishtinën! ‘Qe ku o Meda për dashni’ - siç ceket në tekstin e hitit të t...
  ★★★★☆
{{ page + 1 }}/{{ pages }}