>
BIOSHQIP
Biografia
Elvis Qollopeku (Mc Qoppa) i njoftum me shum nofka pej fansave te tij pershembull: Xha Qopp, Qoppolloco, Qoppollone, Legjenda Prizrenit etj. Jeton dhe vepron ne Prizren, inqizimin e këngve e realizon në studion më profesionale në Prizren "Vizion Records" njëkohsisht është edhe themeluesi i grupit RAPZ ku pothuaj ëndra e çdo të riju Prizrenas është të ketë së paku nje fanell me mbishkrim te po këtij grupit. Kultivon shum lloje të rapit Nga më e thjeshta e deri në Hardcore, Shumicen e kohës mirret me djem t'rij sidomos nga Prizreni zakonisht bën texte per kta talent i fundit qe përfitoj nga Mc Qoppa është djaloshi nga Prizreni BruTaL i cili e nxorri albumin ne shitje me të gjitha textet e Mc Qoppes në përjashtim dy apo tre. I urren padrejtsitë është shpirt rebelues urren fantazitë sidomos në RAP, E dashuron muzikën më shum se femnat e tij. Për Muzik thotë që është i lidhur ngusht me muzikën më së shumti është dëshpruar nga keqinterpretimi i fansave të tij në Këngën "Blemani Albumin" për at arsye edhe albumi i bën 2 vjet që pushon në arkivat e Arben Bytyqit Pronar i Studios "Vizion Records". Fjala që më së shpeshti e përdor Qoppa në këngët e tij është Realitet sepse siq e thot edhe aj (Me muzik une thjesht përjetoj Orgazm shfryhem shprazem e heki krejt t'keqt pej barku). Pra azgjë nuk është e pamundur nga fundi i rrugës në person të adhuruar nga shum të rinjë Shqiptarë.

Më datë 27 Gusht 2008, Brutal publikon videoklipin "Kujtimet", në bashkëpunim me Mc Qoppa.

Më datë 29 Gusht 2011, Mc Qoppa publikon videoklipin "Emine-m", në bashkëpunim me Arben Bytyqi & Bledi. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Mc Qoppa merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Më datë 3 Prill 2012, Mc Qoppa publikon videoklipin "Dashnise".

Më datë 12 Nëntor 2012, Mc Qoppa publikon videoklipin "100 Vjetori", në bashkëpunim me Kaltrina Delija. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 6 Shkurt 2013, Mc Qoppa publikon videoklipin "Golden Eagle".

Më datë 3 Gusht 2013, Flora Gashi publikon videoklipin "Lulija Me Limona", në bashkëpunim me Mc Qoppa.

Më datë 22 Gusht 2013, Mc Qoppa & Hype publikojnë videoklipin "Bonita", në bashkëpunim me Neritan.

Më datë 7 Shkurt 2014, Mc Qoppa publikon videoklipin "Nsiklet".

Më datë 12 Gusht 2014, Mc Qoppa publikon videoklipin "Stars", në bashkëpunim me Hype.

Më datë 20 Shkurt 2015, Mc Qoppa publikon videoklipin "Puthje Me Gjak".

Në Janar 2015, Mc Qoppa merr pjesë në Prizreni Music Fest 2015 me këngën "Zoni Saj".

Më datë 8 Korrik 2015, Mc Qoppa publikon videoklipin "Xhano", në bashkëpunim me Florim Gega.

Më datë 28 Prill 2016, Xhet Salihi publikon videoklipin "Ela", në bashkëpunim me Mc Qoppa.

Më datë 11 Korrik 2016, Flora Gashi publikon videoklipin "Xhane", në bashkëpunim me Mc Qoppa. Teksti u shkrua nga Mc Qoppa. Për orkestrimin u kujdes Arben Bytyqi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 29 Dhjetor 2016, Mc Qoppa publikon videoklipin "Deal", në bashkëpunim me Ludo.

Më datë 22 Shtator 2017, Mc Qoppa VS Loli JR publikon videoklipin "DissRespect".

Më datë 22 Nëntor 2017, Mc Qoppa publikon videoklipin "N'atdhe", në bashkëpunim me Ibish Shala. Teksti u shkrua nga vetë Mc Qoppa. Për orkestrimin u kujdes Arben Bytyqi.

Më datë 22 Qershor 2018, Mc Qoppa publikon videoklipin "Kceni Kceni", në bashkëpunim me Florim Gega.

Më datë 3 Qershor 2019, Mc Qoppa, Aggro & Arben Bytyqi publikojnë videoklipin "220 Km/H". Për muzikën e këngë është kujdesur Bledi Bytyqi gjersa tekstin e ka shkruar vetë këngëtari ndërsa miksimin e ka bërë Vizion Records. Në emisionin “Reload” në RTV Dukagjini, Elvis Qollopeku ka treguar se teksti i këngës “220 km/h” ka për qëllim seksibilizimin e shoqërisë për numrin e madh të aksidenteve automobilistike që ndodhin në Kosovë. “Një rast i tillë i ka ndodhur edhe një shoku tim, që ka qenë djalë i shkëlqyer në shkollë dhe ka menaxhuar faqen time në Facebook. Ka edhe qindra raste tjera specifike që secili njohim…Secila fjalë në testin e këngës tregon se shpejtësia vret”. Mc Qoppa thotë se që nga fjalët e para të këngës jepet mesazhi i dëshiruar. “Shpejtësia dhe arkivoli, rezultati arkivoli”, është njëri nga fragmentet e këngës së fundit të reperit nga Prizreni, “220 km/h”.

Elvis Qollopeku ka zbuluar se do të nxjerrë në treg albumin e tij të parë në fund të tetorit 2019. “Pas këtij albumi kam plan të formojë një label. Artistët e rinj tashmë janë duke u testuar…Albumi do të dalë me tri videoklipe”, tha ndër të tjera Rep-artisti Elvis Qollopeku.

Më datë 9 Tetor 2020, Flora, Kumrije & Mc Qoppa publikojnë videoklipin "Potpuri Festive 2020".

Më datë 31 Tetor 2020, Mc Qoppa & Onika publikojnë videoklipin "Makarona N'llambo".

Më datë 5 Janar 2022, Mc Qoppa publikon videoklipin "Qoppsexy 2". Teksti i këngës u shkrua nga Mc Qoppa. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 3 Qershor 2022, Mc Qoppa publikon videoklipin "Mbreteresh E Trotuareve". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Mc Qoppa.

Më datë 25 Korrik 2022, Flora Gashi & Mc Qoppa publikojnë videoklipin "Lulija 2". Kënga u orkestrua nga Arti Rec. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 3 Shkurt 2024, Mc Qoppa publikon videoklipin "Heroina Jem". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Mc Qoppa.

Më datë 20 Mars 2024, Xhafer Ahmetaj & Mc Qoppa publikojnë videoklipin "Trimat E Kabashit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Xhafer Ahmetaj.