>
BIOSHQIP
Biografia
Man Gjonbalaj eshte nje kengetar nga Vuthaj (Mali i Zi). Studion ne degen e Arteve Muzikore. Mani merret me muzike qe nga mosha e vogel, por von doli te kendoj perpara publikut. Man Gjonbalaj ku dhe vet emrin e merr Nga Mixha (Xhaxhai), i cili nderroi jete me 11.09.2001, ne sulmin terrorist ne New York (SHBA).

Më datë 14 Korrik 2022, Man Gjonbalaj publikon videoklipin "Luje". Teksti i këngës u shkrua nga Genc Prelvukaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Granit Ismajli & Genc Prelvukaj.

Më datë 9 Korrik 2023, Man Gjonbalaj publikon videoklipin "Vllau". Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj & Granit Ismajli.

Më datë 11 Shkurt 2024, Man Gjonbalaj publikon videoklipin "Kush Na Mallkoi". Për muzikën e këngës kanë punuar bashkarisht Genc Prelvukaj & Granit Ismajli, ndërsa tekstin e shkroi Genc Prelvukaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj & Granit Ismajli.