>
BIOSHQIP
Biografia
LUMI B eshte nje reper ne grupin KAOS me shokun e tij Viganin. Ai ka shume kenge si: "S'PO DIHET CKA U BO", "WRONT" me MC Kreshen, "SUPERSTAR" ne bashkpunim me Aferdita Dreshaj, "CELE CADREN" me P.I.N.T, DJ Flow. Hiti me i ri eshte "President" dhe beri shperthim te madh ne rrjetet sociale. Beatin e kenges "President" e beri Strike Beatz dhe pika e nisjes u be nga DJ Blunt.Lumi eshte i martuar me Miranda Mehmetin dhe ka nje djale, Blini, i lindur me 21-12-2012.

Më datë 1 Mars 2011, Dj Flow publikojnë videoklipin "N'qytetin Tem", në bashkëpunim me Lumi B, Singullar & Iliros. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Dj Flow marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 23 Mars 2013, Dj Flow publikojnë videoklipin "Çele Çadren", në bashkëpunim me Lumi B, Mc Kresha & Lyrical Son. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, Dj Flow u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Netët E Klipit Shqiptar 12 (2013).

Më datë 2 Korrik 2013, Afërdita Dreshaj publikojnë videoklipin "Superstar", në bashkëpunim me Lumi B. Me këtë këngë, Afërdita Dreshaj marrin pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 15 Gusht 2013, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Edhe Pak", në bashkëpunim me Dhurata Dora & Lumi B.

Më datë 4 Gusht 2014, Noizy publikojnë videoklipin "Take A Picture", në bashkëpunim me Lumi B, Lil Koli, Varrosi & Mc Kresha. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 31 Gusht 2014, 2po2 publikojnë videoklipin "Prishtinali", në bashkëpunim me Dj Blunt, Lumi B, Lyrical Son, Capital T, Real 1, Mixey & Dj Flow. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 28 Dhjetor 2014, Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Tavolina", në bashkëpunim me Lumi B & Ledri Vula.

Në Maj 2015, Ermal Fejzullahu merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Shko", në bashkëpunim me Lumi B & Ledri Vula.

Më datë 16 Korrik 2015, Lumi B publikon videoklipin "Hi Lumi". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Lumi B. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Lumi B merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 15 Korrik 2016, Lumi B publikon videoklipin "Aha Aha". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Lumi B.

Më datë 18 Shtator 2016, Dj Flow publikojnë videoklipin "Rude Girl", në bashkëpunim me Lumi B & Dafina Zeqiri. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Lumi B, Dafina Zeqiri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 12 Shkurt 2017, Ledri Vula publikon videoklipin "Krejt Shokt E Mi", në bashkëpunim me Lumi B. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Ledri Vula, Lumi B, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Më datë 18 Qershor 2017, Lumi B publikon videoklipin "Simpatia", në bashkëpunim me Dhurata Dora. Teksti u shkrua nga vetë Lumi B. Për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Dhjetor 2017, Lumi B publikon videoklipin "Kele". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Lumi B, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Më datë 24 Dhjetor 2017, Gjiko publikon videoklipin "Shtrejt", në bashkëpunim me Ledri Vula & Lumi B. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Më datë 22 Prill 2018, Lumi B & Liki publikojnë videoklipin "Power".

Më datë 27 Maj 2018, Gjiko & Lumi B publikojnë videoklipin "Kush Je Ti".

Më datë 12 Qershor 2018, Lumi B publikon videoklipin "Makiato". Teksti i këngës u shkrua nga Lumi B, ndërsa orkestrimi u punua nga Čekic. Produksioni audio u realizua nga Čekic & BigBang.

Më datë 4 Gusht 2018, Lumi B & Dafina publikojnë videoklipin "Kalon". Muzika e këngës u punua nga Big Bang (Arbër Gjikolli). Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 3 Tetor 2018, Lumi B publikon videoklipin "Pse M’Le". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 23 Prill 2019, Lumi B publikon videoklipin "Djal Dukat", në bashkëpunim me Skerdin. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 25 Qershor 2019, Lumi B & Ledri publikojnë videoklipin "Kiss Kiss". Teksti i këngës u shkrua nga Lumi B & Ledri Vula. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 7 Korrik 2019, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Lule Lule", në bashkëpunim me Lumi B. Kënga është ritmike-verore, dhe është punuar nga producenti Cricket, ndërsa për pjesën e shtuar të tekstit është kujdesur vet Lumi B. Klipi i këngës është gjithashtu mjaft veror dhe i veçantë, dhe në të cilin dy artistët vijnë me një performancë melankolike. Klipi është xhiruar në Rahovec, nga produksioni Entermedia.

Më datë 23 Dhjetor 2019, Lumi B & Bardool publikojnë videoklipin "Lamborghini Hustle".

Në Maj 2020, Dafina Zeqiri merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Lule Lule", në bashkëpunim me Lumi B.

Më datë 1 Korrik 2020, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Aman", në bashkëpunim me Ledri Vula & Lumi B. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 14 Gusht 2020, Lumi B & Yll Limani publikojnë videoklipin "Pate". Teksti i këngës u shkrua nga Lumi B & Yll Limani. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 22 Qershor 2021, Lumi B publikon videoklipin "Prit Pak", në bashkëpunim me Xhensilën. Muzika e këngës u punua nga Yll Limani. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 29 Qershor 2021, Bardhi & Lumi B publikojnë videoklipin "Qef".

Më datë 7 Tetor 2021, Ledri Vula, Lumi B & Gjiko publikojnë videoklipin "Ça Bone? (Whats Poppin)". Teksti i këngës u shkrua nga Ledri Vula, Lumi B & Gjiko. Produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 26 Dhjetor 2021, Lumi B publikon videoklipin "Maje", në bashkëpunim me Mc Kresha & Lyrical Son. Teksti i këngës u shkrua nga Lumi B, Lyrical Son & Mc Kresha. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 8 Korrik 2022, Lumi B publikon videoklipin "Nale Nale", në bashkëpunim me Mumën. Kënga është kompozuar nga Cricket, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Lumi B & Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 16 Korrik 2022, DJ PM, DJ Dagz, Lumi B & Ermal Fejzullahu publikojnë videoklipin "Ma E Mira". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Lumi B & Gesko, ndërsa orkestrimin e përgatitën DJ PM & Dj Dagz. Produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 28 Korrik 2022, Tayna & Lumi B publikojnë videoklipin "Valle". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Tayna, Lumi B & Gesko kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 30 Korrik 2022, Ledri Vula, Lumi B & NUK publikojnë videoklipin "Uma Love". Videoklipi u prodhua nga kompania Supercut.

Më datë 12 Dhjetor 2022, Lumi B & Bardhi publikojnë videoklipin "Balenciaga". Teksti i këngës u përgatit nga vetë Lumi B, teksa për arranzhimin u kujdes Bardhi Idrizi.

Më datë 27 Janar 2023, Mc Kresha & Lyrical Son publikojnë videoklipin "Hustle Për Burek", në bashkëpunim me Lumi B. Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Mc Kresha, Lumi B & Lyrical Son, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Big Bang (Arbër Gjikolli). Videoklipi u prodhua nga kompania Fati.Tv.

Më datë 22 Mars 2023, Lumi B publikon videoklipin "Cili Je Ti". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Lumi B. Produksioni audio u realizua nga REDBOX Entertainment.

Më datë 8 Qershor 2023, DJ PM & DJ Dagz publikojnë videoklipin "Sevdali", në bashkëpunim me Majk, Lumi B & Zazën. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Endrit Mumajesi, Majk & Lumi B. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 10 Qershor 2023, Ledri Vula, Buta, Singi & Lumi B publikojnë videoklipin "Walk Away". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Ledri Vula, Buta, Singullar & Lumi B. Videoklipi u prodhua nga kompania Supercut.

Më datë 4 Korrik 2023, Majk & Lumi B publikojnë videoklipin "Migos". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Majk & Lumi B, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes DorantBeats.

Më datë 10 Korrik 2023, Lumi B & Ledri Vula publikojnë videoklipin "I Like It". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Lumi B & Ledri Vula. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 19 Korrik 2023, Diona Fona & Lumi B publikojnë videoklipin "Bounce". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Diona Fona, Lumi B & Rron Kai kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 9 Gusht 2023, Ledri Vula publikon videoklipin "Mrena", në bashkëpunim me Lumi B. Videoklipi u prodhua nga kompania Supercut.
DËRGOI: