>
BIOSHQIP
 • “Arratisja” Romantike E Lindit Dhe Venerës
  07-04-2016
  Ata nuk e kanë fshehur për asnjë çast dashurinë e tyre e cila i pati fillesat në talent show-n “The Voice of Albania”. E që prej asaj kohe Lindi dhe Venera vendosën t'a ndërtojnë jetën e tyre në Tiranë duke mos u ndarë për asnjë çast. Këtë herë për të festuar ditëlindjen e Lindit, ata vendosën të shkojnë në qytetin bregdetar të Vlorës, ku kanë realizuar edhe këtë foto, të cilën më pas e kanë publikuar në Instagram. Nuk ka munguar edhe një dedikim nga e Venerës, e cila rrëfeu për gazetën Ekspress këto “mini-pushime” të çiftit. “ Përgj...
  ★★★★☆
 • Të Dashuruar Si Lindi Dhe Venera
  08-04-2014
  Janë të pranishëm në secilin qytet shqiptar. E përmes muzikës ‘live’ Lind Islami dhe Venera Lumani po paraqiten më shumë se kurrë. Pas një turi muzikor nëpër qytete të ndryshme në Kosovë dhe qytete tjera të shtetit shqiptar dhe video-këngës më të re, çifti kanë ndarë pak kohë për pushim. Të dashuruar, ata kanë shijuar të vetëm një të diele bashkë, ndërsa për momentet përkrah njëri tjetrit ata kanë treguar përmes një fotografie ‘selfie’ në rrjetet sociale. Ndryshe, Venera pak ditë më parë ka konkurruar në festivalin e sivje...
  ★★★★★
 • Projektet E Ardhshme Të Lindit...
  01-10-2013
  Lind Islami, këngëtari nga Peja vjen ekskluzivisht në këtë intervistë për teksteshqip. Ai na rrëfen më shumë rreth të rejave të tij të fundit dhe jetën e tij private. Pas "the Voice of Albania" destinaconi i tij i rradhës ka qenë festivali "Kënga Magjike" në të clilin është paarqitur para një jave. Kënga titullohet "Bregu i vjetër", ndërsa këngën e ka bërë Endirt Shani dhe teksti është shkruar nga Vlashent Sata. Në vazhdim ai na flet më shumë rreth këtij projekti... 122/122051 Teksteshqip: Lindi, së fundmi jeni paraqit...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}