>
BIOSHQIP
Biografia
Leotrim Gashi jeton në Skenderaj. Ka qenë pjesmarrës në festivalin e madh "Gjeniu i Vogel" në Tirane në vitin 2006 ku është emruar në 5-shen më të mirë të finalistë-ve dhe ka fituar çmimin e RTV 21. Pas kësaj ka qenë në pushim fazor "motacion" deri në vitin 2009 ku dhe filloi karieren e tij si i rritur. Leonora Jakupi postoi një foto në Instagram me këngëtarin Leotrim Gashi. Leonora tha se ka shumë respekt për këtë këngëtar.
DËRGOI:

Evente
Në vitin 2006, Leotrim Gashi ishte finalist në Gjeniu I Vogel 2.

Më datë 11 Shtator 2010, Leotrim Gashi publikon videoklipin "Lotet Jan Per Femra". Kjo është kënga e tij e parë dhe fillim i karierës së tij muzikore. Teksti dhe muzika e kësaj kënge është shkruar nga kompozitori i mir njohur Ilir Berani ndërsa orkestrimin e ka bërë një kompozitor tjeter poashtu i njohur Xhevdet Gashi.

Më datë 21 Korrik 2011, Leotrim Gashi publikon videoklipin "Ajo". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Në Nëntor 2011, Leotrim Gashi merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Pretendent".

Në Nëntor 2012, Leotrim Gashi merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Nuk Te Kam Harruar".

Më datë 24 Shtator 2013, Leotrim Gashi publikon videoklipin "S'kam Pare".

Më datë 20 Korrik 2015, Leotrim Gashi publikon videoklipin "Si Cdo Nate".

Më datë 25 Gusht 2018, Leotrim Gashi publikon videoklipin "Omel". Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 3 Mars 2019, Leotrim Gashi publikon videoklipin "M'ke Gënjy". Produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 23 Gusht 2019, Leotrim Gashi publikon videoklipin "Potpuri 2019".

Më datë 4 Mars 2021, Leotrim Gashi publikon videoklipin "O Vlla (Dedikim)". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani. Videoklipi u prodhua nga kompania Red Media.