>
BIOSHQIP
Biografia
Emri I tij I artit eshte Chriss emri tij nk eshte rastesor por I nderthurur emri I vertet eshte "Krisi Bilaj. Ai eshte nje rreper mjaft I perfolur dhe I talentuar ne show-bizyn Shqiptar.Edhe Pse ende I ri karriera e chriss premton shume. Chriss e ka nisur muziken fare I Vogel qysh ne vitin 2008 duke qen pjesmarres ne kompeticione Te ndryshme t medha artistike. Ne vitin 2009 chriss debutoj ne pallatin e kultures duke fituar zemren e publikut. Gjat viteve chriss u rrit akoma dhe me Shume artistikisht dhe ne vitin 2016 Chriss realizoj kengen e par me titull "ne ket nat" duke mahnitur edhe njeher publikun. Dhe ne fillim 2017 jeta e chriss filloj Te ndryshonte duke mar nje kthes muzikore pozitive, por muzika nuk eshte rastesore sepse eshte tradit e familjes Bilaj. Chriss ben me dije se rrepi qendron ne zemren e tij dhe nk do donte ta ndryshonte kete menyr Te kenduari.
Evente
Më datë 20 Korrik 2017, Chriss publikon videoklipin "Don Dale".

Më datë 9 Prill 2018, Chriss publikon videoklipin "My Love". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori.