>
BIOSHQIP
 • 1 Milion Euro Për Kelin Nga çokollata Milka?!
  07-02-2017
  Një shumë prej një milion eurosh, si shenjë respekti për 1 milion klikime në You Tube, kompania e çokollatës Milka i ka bërë surprizë artistit tonë Kelit për klipin e tij të ri "Milka". Kjo dhuratë "uragan" ka bërë që Keli të jetë personazhi më i përfolur, sepse ai provokoi me një foto të hedhur në facebook, e përflitet se ky postim i tij vjen pas shpërblimit të madh. Mbetet vetëm të presim konfirmimin e artistit për gjithë çka ka ndodhur!...
  ★★★★☆
 • “Milka” E Kelit Bën “Nomin” Nëpër Rrjetet Sociale
  28-01-2017
  Keli, këngëtari me traditë të "bombardimit" të atmosferës aty ku merr pjesë, sapo ka hedhur në treg videoprojektin më të ri "Milka". Ashtu si u paralajmëruam, nuk doli, sespe "Milka" po mbretëron nëpër të gjitha rrjetet sociale me shumë vrull. Normalisht se për gjithë këtë kanë merita bashkëpunëtorët, fillimisht vetë Keli i cili ka dhënë idenë e tekstit, muzikën Përparim Qaili, producent Arif Ibishi, menaxher Ejup Shabani, miksim të Ylber Qailit, dhe studio Meti. "Millka" ashtu si vetë titulli, është e veçantë, ndaj ju ftojmë ta shijo...
  ★★★★★
 • Një Bombë E Fuqishme Po Vjen Nga Keli
  05-01-2017
  Tashmë të gjithë e dimë që këngëtari i hiteve "U kall" dhe "Ta ha zemrën", KELI, është bërë i pakapshëm. Pas suksesit të madh që korri me këto hite, KELI vazhdon të mos ndalet. Ai ka vendosur të sjellë një tjetër super sukses për ta nisur vitin 2017. 153/153897 Edhe pse shumë i angazhuar nëpër koncerte e mbrëmje festive Live, KELI ka gjetur kohën edhe për realizimin e videoklipit të ri, që pritet ta publikojë së shpejti. Videoklipi është realizuar në datën 27.12.2016 dhe siç duket edhe nga fotot që KELI i ka postuar në...
  ★★★★★
 • Keli Bën Namin Me Ekipin Mbi 100 Veta E Me Kosto Të Pakapshme Nga Asnjë Artist
  28-12-2016
  Para pak kohësh u përfol se "uragani" i skenës sonë, Keli do sjellë një projekt të pa parë deri më sot. Sot ai hodhi në rrejtet sociale fotot nga xhirimet e djeshme ku dallohet fare lehtë se Keli me ekipin e tij mbi 100 veta ka bërë atë që s'e ka bërë kush ne estradë. Të veçantat e këtij mega projekti janë të mëdha, të cilat do i mësojmë vetëm pas pak kohësh, ndaj "mbani" frymën njerëz! ...
  ★★★★★
 • Keli Thotë: “Ta Ha Zemrën”
  05-08-2016
  Për Kelin nuk ka pushim. Çdo ditë e më shumë ai na ka dëshmuar se është i pandalshëm. Vetëm 3 jave nga publikimi i këngës "U Kall", e cila për 1 javë i kaloi 500000 klikime dhe u kthye në kryefjalën e dasmave shqiptare, KELI publikoi edhe hitin e dytë për këtë verë "Ta Ha Zemrën". Tekstin e këngës e ka thurur vetë KELI, muzika: Ylber Qaili, producent: Arif Ibishi, studio: Meti, menaxher: Ejup Shabani. Videoklipi i këngës është realizuar me mjeshtëri nga Produksioni Jehona, në qendër të Shkupit. Kjo këngë është ngarkuar zyrtarisht në ...
  ★★★★★
 • Keli Bombardon Me Hitin “U Kall”
  14-07-2016
  Keli di te korre vetem suksese. "U kall"titullohet kenga e tij me e re,e cila eshte ngarkuar zyrtarisht ne youtube ne date 08.07.2016 dhe sa hap e mbyll syte eshte shnderruar ne nje superhit te vertete. Sipas te dhenave zyrtare nga youtube,kjo kenge per me pak se 3 dite i ka kaluar 200000 kikime,per me pak se 24 ore i ka kaluar 1000 like, shifra qe vazhdojne te rriten me shpejtesi marramendese dhe po degjohet me rreth 6000 klikime ne ore. Suksesin e kesaj kenge e kane deshmuar me se miri fansat e Kelit,jo vetem me like te pafund...
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “U Kall” Nga Keli
  09-07-2016
  Vetem nje jave pas nxjerrjes ne treg te albumit 2016"u kall", kengetari gostivaras Keli, vendosi ti befasoje fansat e tij me publikimin e hitit “U Kall”. Vete fansat e Kelit, ne rrjetet sociale, jane shprehur te paduruar per publikimin e kesaj kenge dhe Keli nuk vonoi per tia plotesuar deshiren. Kete here Keli na vjen me nje kenge mjaft ritmike, e cila pa dyshim do korre suksese te padiskutueshme. Per thurjen e tekstit te kenges eshte kujdesur vete Keli, muzika: Ylber Qaili, studio: Elize, Mix: Meti, producent: Arif Ibishi, menaxhe...
  ★★★★★
 • Këtë Verë Keli Vjen Më Fuqishëm Se Kurrë
  07-07-2016
  Kengetari Keli duket se nuk ka te ndalur Cdo dite e me shume ai na surprizon me projektet e tij dhe pikerisht kte vere ai ka vendosur te vije me fuqishem se kurre. 152/152094 Pas publikimit te dy megahiteve 2016,"hajde ta bojna"dhe "zemra", Keli nuk vonoi shume dhe ne date 2 korrik hodhi ne treg albumin e ri "u kall", titulluar keshtu prej klipit te ri qe Keli pritet ta lancoje keto dite,e qe me siguri do korre suksese te jashtezakonshme sepse fansat e Kelit jane shprehur te paduruar per te pritur klipin e ri.%imgstar...
  ★★★★★
 • Keli, Një Idhull Për Të Gjithë
  01-04-2016
  KELI, kështu e njohim të gjithë në botën e muzikës. Për Kelin ka shumë për të folur dhe nuk do mjaftonin artikuj të tërë. Keli na ka dëshmuar se është një artist mjaft I veçantë në llojin e tij. Në këngët e Kelit kuptohet qartë se ai është një artist që këndon jo vetëm mbi bazën e notave muzikore, por me shpirt e me zemër. Ai e ndjen atë që këndon duke percjellë një emocion të paparë tek degjuesit e duke e bërë atë të humbasë në botën e vërtetë të këngëve të tij. 150/150038 Një tjetër e veçantë e Kelit është se ai i t...
  ★★★★★
 • Viti 2015, “Boom” Në Karrierën E Kelit
  21-03-2016
  Këngëtari KELI, i njohur tashmë për hitet e tij, duket se është kthyer në një ikonë të vërtetë të muzikës shqiptare. Viti që lamë pas na e vërteton më së miri këtë gjë. KELI e nisi vitin 2015 me publikimin e këngës "Loçka, Shpirti, Zemra", e cila shumë shpejt u shndërrua në një megahit të vërtetë. Vetem 1 muaj më vonë, KELI solli këngën "Bella Bella", e cila korri suksese të padiskutueshme, duke u bërë një superhit i vërtetë. Pa kaluar shume kohë, KELI solli hitin e verës "Kukulla", bashkë me albumin e titulluar me të njejtin emër....
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}