>
BIOSHQIP
Biografia
Më datë 28 Dhjetor 2008, Juli Cenko publikon videoklipin "S'duroj Dot Moj Gjirokaster".

Më datë 17 Janar 2009, Juli Cenko publikon videoklipin "Cupa Per Baban Le Koken".

Më datë 23 Maj 2009, Juli Cenko publikon videoklipin "Gjuha Shqip".

Në vitin 2009, Juli Cenko publikon albumin "Nga Shpirti Me Buron Kenga"

Më datë 2 Prill 2013, Juli Cenko publikon videoklipin "Kenga Ma Cel Zemren".

Në Nëntor 2013, Juli Cenko merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Magjia".

Më datë 19 Maj 2014, Juli Cenko publikon videoklipin "Sheh Ali Drite Floriri".

Më datë 16 Gusht 2016, Juli Cenko publikon videoklipin "Trendafil Qe Cmend Dynjane". Muzika e këngës u punua nga Edi Balili, teksti u shkrua nga Armand Trebicka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili.

Më datë 2 Qershor 2017, Juli Cenko & Arjan Shehu publikojnë videoklipin "Kenge Dasme Gjirokastrite".

Më datë 25 Prill 2018, Juli Cenko publikon videoklipin "Kenget E Vendit Tim". Për orkestrimin u kujdes Genci Malaj.

Më datë 19 Dhjetor 2020, Juli Çenko & Arian Shehu publikojnë videoklipin "Vajze Ku Je Rritur". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Edi Balili.

Më datë 1 Tetor 2021, Juli Çenko publikon videoklipin "Këngë E Valle Seç E Ndezëm". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Edi Balili. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.