>
BIOSHQIP
Biografia
Grupi JT eshte formu ne vitin 2001 te cilet edhe realizun kenget e para si dhe moren pjese neper koncerte te ndryshme.Grupi JT ka bashkpunime te ndryshme, nje bashkpunim qe vlen te ceket eshte me Xhavit Sadikun me te cilin ka be bashkpunim ne kengen "N'Syte e tu" po ashtu ka bashkepunim te mire me Reperin Krack nga gjermania, me Alba G nga Belgjika, me Agresionin nga USA si dhe me Stresin nga Shqiperia...etj. Grupi JT ka te realizum tre Mixtape, po ashtu ka nje bashkpunim me Lyrical Son ne kengen 'Kce me kongen tem' beatin e te cilit e ka ba Lyrical Son, kjo kong eshte futur ne nje kollazh ne te cilin ka kenge te tjera Hip-Hop.Grupi JT po ashtu ka marr pjese neper intervista te ndryshme neper radio dhe TV. Interplay Records quhet studioja ne te cilen grupi JT i inqizon kenget e cila studio eshte e Artan Malokut anetar i grupit JT, gjithashtu ne kete studio mund te inqizojn edhe grupet tjera.Grupi JT sapo ka publiku Mixtapin e trete me emrin " Jom Full" qe eshte Collabo-Mixtape me reperin Krack si dhe ka te realizum 4 Video-Klipe.Grupi osht nga qyteti i Vushtrris ,ka dy anetar: Artan Maloku - Avip dhe Shkelzen Jashari - Pirati.
DËRGOI:
Evente
Më datë 2 Shtator 2008, JT publikojnë videoklipin "Houh Na", në bashkëpunim me Crack'.

Më datë 15 Korrik 2015, Bitaboy & JT publikojnë videoklipin "Veç Une Ajo", në bashkëpunim me Sinkoppa.