>
BIOSHQIP
Biografia
Jashar Hoxha është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur, njekohesisht AutoDidakt. Jashar Hoxha siç është I njohur për publikun jeton ne Drenas dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar Kosovarë. Në skenën Kosovare u paraqit fillimisht si këngëtar ku lansoi Kengen e tij te pare te titulluar" ME KANE THEN ". E nisi shumë mirë karrierën e tij si këngëtar në festivale duke mos anashkaluar pothuajse asnjë festival të mundshëm në Shqipëri apo Kosovë. Kështu e vazhdoi pjesëmarrjen nëpër festivale. Jashar Hoxha njihet si njeri prej kompozitoreve dhe kengetareve me te mire Kosovarë. Veprat e tij kane zgjuar interesim te madh tek publiku shqiptar por edhe tek ai i huaj. Sot Jashar Hoxha tani per tani eshte kompozitori me i kerkuar shqiptar. Ai ka realizuar shume hite dhe ne shume kenge te tjera te Kengetareve te ndryshem ishte edhe si "BACK VOCAL" apo siq e kuptojm ne" ZERI I DYTE". Jashar Hoxha nuk do te ndalet asnjeher se punuari, ai eshte duke punuar qdo here ne STUDION e tij "JashaRecords" per vete si dhe per artiste te tjere,ai ka nje mesazh per talentat e rinje, ju thote se talenti vjen si shperblim nga Zoti e jo nga qefi per tu ber Artist,Puna dhe vetem deshira apo vullneti i madhe ja arrin qdo qellimi qe kemi.Jashar Hoxha e ka cekur se nuk do te ndalet asnjeher dhe do t'ju sjell keng dhe hite per te gjithe Fansat e tij.

DËRGOI:
EVENTET
  • {{ evt.section_title }}
    {{ evt.feed_text }} {{ evt.custom_text }}

    📆  {{ evt.fancy_date }}