>
BIOSHQIP
 • Gresa Behluli Së Shpejti Videoklipi I Ri
  07-09-2015
  Këngëtarja Gresa Behluli ndonëse ka një kohë që i ka munguar skenës sonë me paraqitjet e saja nëpër videoklipe mirëpo fansat e saj duhet të bëjnë vetëm edhe pak durim pasi ajo shumë shpejt po rikthehet... Ndonëse është më shumë e angazhuar me profesionin e saj si juriste, ku punon edhe në zyrën e kryeministrit në Prishtinë, mzuika prap se prap mbetet një nga hobi-t më të preferuar të Gresës. 145/145568 Teksteshqip.Com mëson se ajo do të rikthehet shumë shpejt me një videoklip të ri, ku lajmin për ardhjen e këtij kli...
  ★★★★★
 • Gresa Dhe Maksi Do Prezantojnë Natën Finale Të Çelësit Muzikor 9
  02-05-2015
  Tashmë është bërë e ditur se Gresa Behluli do të moderojë bashkë me Maksin në Festivalin më të madh në Kosovë, “Çelësi Muzikor 9”. Me anë të një video-promo të dy prezantuesit kanë shpallur edhe finalistët e natës së madhe më 7 Maj që do të vijë nga Zico TV, 21 Plus dhe Alsat M në Teatrin e bukur të Gjilanit. Drejtoresha artistike, Edona Memini ka thënë se po përgaditet çdo detaj për natën e së enjtes që po vjen, ndërsa pa lakuar emra, ajo ka thënë se do të ketë edhe shumë të ftuar specialë, përveç se shumë çmime. Më poshtë mund të ndiqni se cilat këngë kanë kaluar në finale. 1.Ardit Stafa - DASHURI E JETËS Tex & Muz: Ilir Be...
 • Gresa Feston Ditëlindjen E 29-Të
  18-03-2015
  Sot, Gresa Behluli, këngëtarja e mirënjohur, njëherit edhe vajza e bilbilit të këngës shqipe Shkurte Fejza, ka festuar ditëlindjen e 29-të. Gresa ka marrë me mijëra urime nga familjarë, miq e fansa, të cilët dëshmuan se ajo është një personazh i rëndësishëm i skenës shqiptare. Përmes një foto ne facebook, Gresa na bën me dije se është duke festuar me familje, ndërkohë falenderon të gjithë ata që e uruan....
  ★★★★★
 • Gresa Behluli, Merr Dhuratën E Vitit Të Ri
  01-01-2015
  Këngëtarja Gresa Behluli ka marrë një dhuratë mjaft të veçantë për Vitin e ri. Na ka rastisur të shohim mjaft këngëtare së fundmi teksa marrin veturë si dhuratë për vitin e ri. Edhe Gresa këtë vit është njëra ndër to, ajo ka marrë si dhuratë këtë vit një makinë nga familjarët e saj. Kujtojmë që kohë më parë Gresa kishte marrë si dhuratë një Golf 5 nga prindërit e saj me rastin e diplomimit, mirëpo më pas ajo makinë i është vjedhur. Gresa shprehej se që nga ai moment nuk kishte marrë më dhurata të mëdha, por ja që 2015-ta mesa duket...
  ★★★☆☆
 • Gresa Behluli: Albumet S’kanë Më Vlerë
  21-02-2014
  Këngëtarja e njohur Gresa Behluli, ka bërë të ditur për Tribuna se është duke punuar në disa projekte të reja të cilat shumë shpejt do të publikohen. Ndër të tjera këngëtarja ka treguar pse nuk do të ketë ndonjë bashkëpunim si dhe ka dhënë arsyet se çka nuk po e lë atë të mendojë për një album këngësh E ka nisur këtë vit duke punuar në këngë e projekte të reja. Kështu të paktën ka pohuar Gresa Behluli për gazetën Tribuna. Këngëtarja e njohur ka shpalosur se është duke punuar në dy këngë të reja, ndërsa ka pohuar se do të vij me shu...
  ★★★★☆
 • Gresa Behluli Preferon Dasmën Tradicionale
  12-12-2013
  Përveç angazhimeve për prurje të reja në skenë, këngëtarja e njohur Gresa Behluli ka bërë të ditur për Tribuna se vitin e ardhshëm do të bëhet nuse. Këngëtarja gjithashtu ka treguar se preferon një ceremoni e cila nuk do të dalë jashtë suazave të zakoneve tona tradicionale Është bërë e njohur në publik përmes këngëve të bukura të cilat i ka sjellë herë pas here. Dhe po aq bukur beson të vijë edhe gjatë prezantimeve të radhës. Bëhet fjalë për këngëtaren Gresa Behluli, e cila për gazetën Tribuna ka treguar se do të vijë me risi bashk...
  ★★★★★
 • Gresa Behluli, I Fejuari Enigmatik është Nga Prishtina
  18-09-2013
  Ka më se një vit që kur publikoi lidhjen e saj të dashurisë, mbase thuri edhe fejesën, por karakteristikë te Gresa Behluli është fshehja e identitetit të djaloshit të saj edhe pas një viti. Madje deri më tani nuk ka publikuar akoma një foto bashkë me të. Gresa ka vendosur që deri në ditën e martesës mos të flasë në opinion për të fejuarin e saj edhe pse na bënë të ditur se martesa e saj është shumë afër. 116/116159 “Nuk kemi caktuar ende ndonjë datë të martesës, por mund të ju them se shumë shpejt do të martohem. Nu...
  ★★★★★
 • Gresa Behluli, Fejohet Së Shpejti...
  25-07-2013
  Këngëtarja simpatike Gresa Behluli mesa duket ka vendosur që të fejohet këtë vit. Teksteshqip ka arritur të zbulojë se kjo fejesë bëhet e mundshme brenda kësaj vere. Ne ende nuk e kemi mësuar se kush është djali fatlum por kemi arritur të mësojmë se ai nuk është një personazh nga fytyrat publike. Gjithsesi ne i urojmë jetëgjatësi çiftit, ndoshta vitin tjetër mund të presim edhe një darsëm. Pse jo?...
  ★★★★★
 • Gresa Behluli Nuk është Këshilltare E Thaçit
  20-10-2012
  "Vajza e Shkurte Fejzës 'këshilltare' e Hashim Thaçit" ishte titulli i një shkrimi që dje ka pushtuar mediat në Kosovë, ku thuhej se Gresa ka zënë një vend pune në kryeministri. Por, ka reaguar babai i saj, Hajrush Behluli, duke treguar se Gresa këngën e ka vetëm hobi e për të pasur një vend pune të tillë ajo ka kryer shkollë. "Gresa e ka krye Shkollën e Mesme të Muzikës me sukses të shkëlqyeshëm, pastaj Fakultetin juridik si dhe masterin për shkenca juridike. Këngën e ka vetëm hobi. Punon qe një muaj për një OJQ në Zyrën Ligjor...
  ★★★★★
 • Gresa Behluli, “Keshilltare” E Hashim Thaçit
  19-10-2012
  Muzika dita ditës për disa emra që nuk kanë mundur të gjejnë veten në të po bëhet demode, kjo për shkak të mossuksesit të cilin e shohin tek vetja Ata të cilët mundohen të gjejnë shpejt ndonjë zgjidhje e kanë më lehtë, por disa të tjerë që mundohen e mundohen e në fund nuk arrin të dalin nga balta dhe ju humbet rruga në oborr e kanë të vështirë kuptohet. Një fat të njëjtë në tregun shqiptarë e ka pasur edhe këngëtarja e re Gresa Behluli, vajza e këngëtares së njohur të muzikës popullore Shkurte Fejza e cila me ndihmën e të ëmës ësh...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}