>
BIOSHQIP
Biografia
Flora Gashi është një këngëtare shumë profesioniste e muzikës ritmike. Ajo ka përjetuar momente të thella negative në zemrën e saj që kur u nda nga vajza e saj. Muzika e Florës është shumë e preferuar tek gjithë shqiptarët e Kosovës, Shqipërisë dhe Diasporës. Shumë këngë te saj i kushtohen vajzës dhe burrit të saj. Këto arsye më shumë nuk mund të tregohen. Flora ka kënduar edhe nëpër koncerte të ndryshme dhe kënga "Ose mu ose biondinen" është ndër këngët më të pëlqyera.

Në vitin 1992, Flora Gashi publikon albumin "Mashalla, Mashalla".

Në vitin 2004, Flora Gashi publikon albumin "Oj Anita".

Në vitin 2005, Flora Gashi publikon albumin "Merre Zemren Time".

Në vitin 2005, Flora Gashi publikon albumin "Per Gezimet Tuaja".

Në vitin 2006, Flora Gashi publikon albumin "Fol Me Mu".

Në vitin 2007, Flora Gashi publikon albumin "U Mashtrova".

Në Qershor 2008, Flora Gashi merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Nuk Besoj".

Në vitin 2008, Flora Gashi publikon albumin "Nuk Besoj".

Në vitin 2009, Ramize Caka, Flora Gashi & Sala Bekteshi publikojnë albumin "Zemra Zemres".

Në vitin 2010, Flora Gashi publikon albumin "Un Xheloze Ti Tradhtar".

Në vitin 2011, Flora Gashi publikon albumin "A T'kujtohem Dashuri".

Në vitin 2011, Flora Gashi & Valon Berisha publikojnë albumin "Knaquni Ne Dasem".

Më datë 24 Shtator 2012, Flora Gashi publikon videoklipin "Sy Jeshili".

Në vitin 2012, Flora Gashi publikon albumin "Sy Jeshili".

Më datë 12 Shkurt 2013, Flora Gashi & Murat Gjoniku publikojnë videoklipin "Vendi I Vjeter".

Më datë 26 Prill 2013, Flora Gashi publikon videoklipin "Dasma Shqipetare".

Më datë 19 Qershor 2013, Flora Gashi publikon videoklipin "Pa Nenen".

Më datë 3 Gusht 2013, Flora Gashi publikon videoklipin "Lulija Me Limona", në bashkëpunim me Mc Qoppa.

Në vitin 2013, Flora Gashi publikon albumin "Lulia Me Limona".

Më datë 23 Prill 2014, Flora Gashi publikon videoklipin "Dashuron Cdo Maturant". Muzika e këngës u punua nga Arsim Bunjaku, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Furtuna.

Më datë 2 Qershor 2014, Flora Gashi & Hasime Daka publikojnë videoklipin "Tahir Sinani".

Më datë 1 Korrik 2014, Flora Gashi & Arbnore Balaj publikojnë videoklipin "Rikthimi".

Në vitin 2014, Flora Gashi, Ymer Bajramin & Lendita Selimi publikojnë albumin "Ah Dashni".

Në vitin 2014, Flora Gashi publikon albumin "Trojet Shqiptare".

Më datë 21 Maj 2015, Flora Gashi publikon videoklipin "Afer Zemres". Muzika e këngës u punua nga Alban Furtuna, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Furtuna.

Më datë 12 Nëntor 2015, Lil'b publikon videoklipin "Pritje Me Shprese", në bashkëpunim me Flora Gashi.

Më datë 11 Korrik 2016, Flora Gashi publikon videoklipin "Xhane", në bashkëpunim me Mc Qoppa. Teksti u shkrua nga Mc Qoppa. Për orkestrimin u kujdes Arben Bytyqi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 17 Qershor 2017, Flora Gashi publikon videoklipin "Princi Jem". Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 16 Korrik 2017, Flora Gashi publikon videoklipin "Shoke E Shoqe".

Më datë 18 Nëntor 2017, Flora Gashi publikon videoklipin "Inati". Muzika e këngës u punua nga De Vox, teksti u shkrua nga De Vox. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Në vitin 2017, Flora Gashi, Ymer Bajrami & Aferdita Demaku publikojnë albumin "Per Dasmen Tuaj".

Më datë 23 Mars 2018, Flora Gashi publikon videoklipin "Humbe Familjen". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 4 Gusht 2018, Flora Gashi publikon videoklipin "Loqka Jem", në bashkëpunim me Fidan Gashi. Për orkestrimin u kujdes Maringlen Boja.

Më datë 10 Nëntor 2018, Flora Gashi publikon videoklipin "Bijat E Gurbetit". Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 29 Shtator 2019, Flora Gashi publikon videoklipin "Maska E Liderit", në bashkëpunim me Zef Bekën.

Më datë 4 Dhjetor 2019, Flora Gashi publikon videoklipin "Mos Prit Lutje". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Arsim Bunjaku.

Më datë 25 Qershor 2020, Flora Gashi publikon videoklipin "Dasma Pa Dasmor". Muzika e këngës u punua nga Besnik Zikolli, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Besnik Zikolli.

Më datë 9 Tetor 2020, Flora, Kumrije & Mc Qoppa publikojnë videoklipin "Potpuri Festive 2020".

Më datë 27 Nëntor 2020, Nexhip Dida & Flora Gashi publikojnë videoklipin "Kem Nji Gjuhë E Kem Nji Nanë". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Edmond Zhulali. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 11 Dhjetor 2020, Flora Gashi publikon videoklipin "Humbja Babait". Teksti i këngës u shkrua nga Milaim Islami, ndërsa orkestrimi u punua nga Shpeta Sound.

Më datë 4 Qershor 2021, Flora Gashi & Lok Komoni publikojnë videoklipin "Daja Per Nip". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 2 Maj 2022, Flora Gashi & Anita Spahiu publikojnë videoklipin "Dhurate Per Nanen".

Më datë 22 Qershor 2022, Flora Gashi publikon videoklipin "Mire Se Vini Gurbetqar". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Rrahman Kryeziu, ndërsa tekstin e shkroi Abaz Selmani.

Më datë 8 Korrik 2022, Flora Gashi & Hamez Llapqeva publikojnë videoklipin "Malli I Gurbetqarit". Muzika e këngës u punua nga Hamez Llapqeva, ndërsa teksti u shkrua nga Refki Reshitaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 25 Korrik 2022, Flora Gashi & Mc Qoppa publikojnë videoklipin "Lulija 2". Kënga u orkestrua nga Arti Rec. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 18 Nëntor 2022, Mevli publikon videoklipin "Pse Ta Fala (Remake)", në bashkëpunim me Flora Gashin. Teksti i këngës u përgatit nga Petro Xhori, teksa për arranzhimin u kujdes Xhulio Milloshi. Videoklipi u prodhua nga MagicPro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Petro Xhori.

Më datë 1 Korrik 2023, Flora Gashi & Labinot Beqiri publikojnë videoklipin "Vllau Jem".

Më datë 27 Korrik 2023, Flora Gashi & Anita Spahiu publikojnë videoklipin "Ma Mirë S'ka Ku Shkon". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Rrahman Kryeziu, ndërsa tekstin e shkroi Abaz Selmani. Videoklipi u prodhua nga kompania Smartmotion Films.

Më datë 9 Nëntor 2023, Flora Gashi publikon videoklipin "A Je Mirë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Petro Xhori, ndërsa orkestrimi u realizua nga Xhulio Milloshi. Videoklipi u prodhua nga kompania Smartmotion Films.

Më datë 6 Dhjetor 2023, Flora Gashi & Nexhip Dida publikojnë videoklipin "Kosovë E Shqipëri, Nanë E Bij".

Më datë 21 Prill 2024, Flora Gashi & Bujar Mustafa publikojnë videoklipin "Pa Mu". Teksti i këngës u shkrua nga Nurteel. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.