>
BIOSHQIP
 • Ermira Babaliu Pushon Në Tiranë
  06-04-2013
  Këngëtarja Ermira Bababliu është kthyer nga Amerika për të pushuar në Shqipëri. Ajo do të qëndrojë rreth një muaj. Babaliu sqaroi, se nuk ka ndërmend të jap ndonje koncert, por ka nevojë të çmallet me nënën e saj. Të mërkurën në mbremje Ermira Babaliu ka qenë e pranishme në shfaqjen e dokumentarit "Artistja rebele" të Lumturi Blloshmit (nga dhe ku është realizuar kjo foto). Babaliu ka pozuar me regjisoren Nadire Buzo dhe piktoren e madhe Lumturi Blloshmi dhe protagonistë të tjerë të këtij dokumentari. Dokumentari u ndoq nga dhje...
  ★★☆☆☆
 • Ermira Babaliu: Unë Në Politikë? Nuk I Futem Detit Me Këmbë!
  14-08-2012
  Ermira Babaliu eshte nje nga zerat me te njohur dhe te dashur per te gjithe shqiptaret, jo vetem brenda Shqiperise por edhe jashte saj, kudo ku ka shqiptare. Megjithese ka 17 vite qe jeton ne Amerike, ajo eshte prezente ne ekranet shqiptare, sa here qe vjen ketu. Ne nje interviste per suplementin "Summer Time", ne gazeten "Koha Jone", Ermira flet per jeten e saj ne Amerike dhe se a ka menduar ndonjehere qe te rikthehet, per te jetuar pergjithmone ketu. Teksa eshte paksa skeptike per menyren e jetes ketu, Ermira thote se vjen me shume deshire dhe madje shpesh. Nepermjet kesaj interviste, kengetarja tregon edhe projektet saj me te ...
 • Ermira Babaliu: Kënga E Re E Klajdi Harunit është Vulgare Dhe Denigron Gruan
  05-06-2012
  Që kur u lançua për herë të parë në tregun muzikor, kënga "Mamica" e këngëtarit të ri, Klajd Haruni, do të ishte një këngët më të dëgjuara dhe të përfolura të momentit. E kompozuar nga kompozitori i njohur shqiptar, Florian Mumajesi, kënga u prezantua në Top Fest 9, ku u kualifikua menjëherë në finale e këtij eventi muzikor me votat e publikut e shqiptar. E ndërsa në finalen e madhe të këtij festivali do të nderohej me çmimin e internetit, ku i ka kaluar tashmë mbi 1 milion klikime. Përveç atyre që e pëlqejnë dhe e dëgjojnë "Mamicën", ka edhe nga ata që jo vetëm nuk e pëlqejnë por edhe e kritikojnë ashpër këtë këngë. Një prej tyr...
 • Ermira Babaliu Nderohet Nga Miqte
  26-02-2012
  Një mbrëmje e madhe gala mes miq artistësh është zhvilluar në Pogradec me rastin e marrjes së titullit "Qytetare Nderi" të këngëtares së mirënjohur, Ermira Babaliu. Falë kontributit të saj në fushën e muzikës, bashkiakët kanë nderuar Babaliun, e cila prej kohësh lëviz midis dy kontinenteve. Ajo gjithnjë është në ardhje dhe ikje, një zë i mrekullueshëm, një aristokrate e çliruar nga çdo lloj prange. Babaliun e gjen gjithnjë mes miqsh, përherë e sinqertë në interpretim deri në kufijtë maksimalë. Pas ikjes në Amerikë, Ermirën do të shohësh gjithmonë të ngarkuar; një herë me Pogradecin që e shpie në Amerikë e një herë me Amerikën që ...
 • Ermira Babaliu, Qytetare Nderi Ne Pogradec
  20-02-2012
  Një mbrëmje e madhe gala mes miq artistësh është zhvilluar në Pogradec me rastin e marrjes së titullit "Qytetare Nderi" të këngëtares së mirënjohur, Ermira Babaliu. Falë kontributit të saj në fushën e muzikës, bashkiakët kanë nderuar Babaliun, e cila prej kohësh lëviz midis dy kontinenteve. Ajo gjithnjë është në ardhje dhe ikje, një zë i mrekullueshëm, një aristokrate e çliruar nga çdo lloj prange. Babaliun e gjen gjithnjë mes miqsh, përherë e sinqertë në interpretim deri në kufijtë maksimalë. Pas ikjes në Amerikë, Ermirën do të...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}