>
BIOSHQIP
Biografia
Ish-Miss Durrësi, Ermiona Lekbello, banore në “Big Brother VIP”, e ka ndërtuar jetën e saj mes Italise dhe USA-ve, prandaj me të drejtë shumë prej jush mund të jeni përballur me një personazh të panjohur. Para shumë vitesh, u be viral një episod në Zonë e Lirë, ku Ermiona ishte e ftuar tek Arjan Çani. Disa vite më vonë, Ermiona e konsideroi atë dalje dhe sjellje të sajën si gafën më të madhe që ka bërë ndonjëherë, duke e shpjeguar kështu: “Unë e kam bërë vajzën në një moshë shumë të re. Isha adoleshente kur linda një fëmijë dhe nuk kalova dot periudhën e adoleshencës. Kur kam ardhur te ty, ishte ajo periudha e adoleshencës sime”.

Në Dhjetor 2001, Ermiona Lekbello merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Nuk Te Dua".

Në Dhjetor 2002, Ermiona Lekbello merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Nuk Ishte Dashuri".

Në Dhjetor 2003, Ermiona Lekbello merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "C'pune Ke Ti Me Dashurine".

Në Dhjetor 2005, Ermiona Lekbello merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Gjysëm Ëndërr Je O Grua".

Në Prill 2006, Ermiona Lekbello merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Te Pres".

Në Nëntor 2006, Ermiona Lekbello merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Nuk Do Me Kesh Me Prane".

Në vitin 2009, Ermiona Lekbello publikon albumin "Enderr".

Më datë 18 Tetor 2020, Ermiona Lekbello publikon videoklipin "The Way I Feel". Teksti i këngës u shkrua nga Ermiona Lekbello. Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.