>
BIOSHQIP
Biografia
Grupi E.C (Era Corrupted) eshte i perbere nga 3 pjestare: Slita (Donald), Briskilla dhe Rameka. Gjithashtu bojn pjese ne grupin TBA!! Per ata qe s'e din, E-C eshte shkurt per ERA CORRUPTED. Kto shqipe vijn nga Londra, Angli. Kan fillu si grup me dy veta: Slitta i cili asht 18 vjeq, origjinalisht vjen nga Shkodra(Shqipri) por me banim ne londer. Briskilla i cili asht edhe ky 18 vjeq, vjen nga Tirana(Shqipri) por me banim ne londer. Kohet e funit E-C's ju shtu edhe nji anetar tjeter i cili i dha grupit 3 anetar gjithsej. Anetari i trete i grupit asht Rameka. Rameka asht 18 vjeq dhe vjen nga Koplik (Malesi e Madhe) por me banim ne Londer. Qysh se u bashkun kjo treshe fillun tu inqizu kang si: "Sja Kam Besimin Kuj", "Gjujm si Shiponja Part 1", "Gjujm si Shiponja Part 2" dhe disa te tjera qe do te dalin shum shpejt. Me inqizimin e gjith ktyre kang've E-C mund te qes edhe nje album po hala nuk dihet se si, ku apo kur.

E-C: "Diqka kena per me shtu ne fund, edhe ket sen e thojm me tan shpirt. Na, E-C, menojm..jo menojm amo kshtu esht repi shiptar ne shipri esht dhom,
kisha pas deshir me ken ma mire. Asnje nga kta reperat sna qon madhin si reper i plot, tan jan boshllek. (ishalla permirsojn). E na si grup (E-C) e kena per detyr me e pastru edhe me i mush boshlleqet qe kan met, bela ska me ndoll tashi amo ju garantojm shpejt. I pershemdesim gjith ata qe na dojn por edhe ata qe nuk na dojn se kangt tona i kushtohen atyne Holla."

DËRGOI:
EVENTET
  • {{ evt.section_title }}
    {{ evt.feed_text }} {{ evt.custom_text }}

    📆  {{ evt.fancy_date }}