>
BIOSHQIP
Biografia
DMC emri i te cilit esht Ardit Sokoli ka filluar te merret me rrep qe ne vitin 1994. Ai eshte nje rreper i njohur si ne Kosove po ashtu ne Shqiperi. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht me bashkpunimet e tij me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa kenge Te sukseshme ku i dhan kahje te mire suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E VIKTOR PALOKAJ REBEL a.k.a UniKKaTiL ne "KANUNIN E KATILIT", ne te cilin album ai mori pjes ne 2 kenge: "Cubat" dhe "Inat Inat" UniKKaTiL feat.DMC & KOBRA. Kenga "Inat Inat" fatmiresisht eshte duke u pritur mir.DMC-ja gjithashtu na ben te ditur qe se shpejti do te leshoj ne treg nje MixTape n'bashkpunim me Kobra a.k.a Helmusi ne te cilin MixTape ende nuk eshte e ditur se kush do te jet musafir apo se kur saktesisht do te shfaqet,por sigurisht qe nuk dyshojm n'aftesit e tij qe edhe ky MixTape do te jet nje nga MixTape-et me te permendura. Gjithashtu besoj dhe bazohem ne nje intervist te DMC-s i cili thot qe :" KJO MIXTAPE ME KOBREN ESHTE NJE "ER"E LEHTE PER INATGJIT E CILA KJO ER DO TE NGRIJ EDHE BUZEQESHJET E TYRE".Keshtu qe neve na mbetet te presim kete Mixtape ose kete Kollazh. Kobra a.k.a Helmusi ne nje Intervist thot:" DERI TASH KOM KNU SE QYSH IA KOM NIS, E TASH IA KOM NIS NJE FILLIMI PA FUND".

Në Shtator 2005, Rudi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Sonte", në bashkëpunim me DMC aka Babloki.

Në Prill 2006, DMC aka Babloki merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Kejt Për 1 Emer".

Në Maj 2007, DMC aka Babloki merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Kohe Kritike".

Në vitin 2008, Dmc & Kobra publikojnë albumin "Mixtape: Sna Del Afati".

Në vitin 2009, Dmc & Kobra publikojnë albumin "Jehona E Shqipes".. Ky album perbehet prej 23 kengesh ne mesin e kengeve ka edhe keng patriotike sic eshte edhe kenga me e perfolur e ktij albumi "Jehona e Shqipes".

Më datë 20 Gusht 2011, DMC aka Babloki publikon videoklipin "Perkedhelje Pozitive", në bashkëpunim me Kobra.

Më datë 7 Shkurt 2014, DMC aka Babloki publikon videoklipin "Langareca", në bashkëpunim me Kobra Aka Helmusi.

Më datë 17 Qershor 2015, DMC aka Babloki publikon videoklipin "Veçantia".

Më datë 12 Nëntor 2016, DMC aka Babloki publikon videoklipin "Pa Fjale", në bashkëpunim me Mery.