>
BIOSHQIP
Biografia
Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku. Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gjakova dhe për disa vite ka qenë i martuar me këngëtaren Buqe Rama mirëpo pas disa vitesh rrugët e tyre u ndanë dhe secili si të ndarë vazhduan rrugën e tyre si këngëtar. Këngëtari në fjalë tash e sa vite bashkpunon me produksionin "VizioniLibonia" kurse ish e dashura e këngëtarit pra Buqe Rama me produksionin "Eurolindi" tash e sa kohë.

Nëse i futësh botës së muzikës padyshim se nuk të mungojnë as hitet edhe këtë gjë e din secili njeri ose më saktë secili këngëtar. Daim Lala ka shumë këngë që falë publikut të madh që ka sot ato janë bërë hite e disa prej tyre mund ti vecojmë: "Dridhe Belin", në Bashkpunim me këngëtarin nga Shqiperia 'Muharrem Ahmeti' "A T'ka marrë malli" "Prishtinalikja" "Pasha ty pasha mu" "O Sheqer o llokum" "Antigona" "OOO Lale Lale" "Xhelozoj" "Ani ani" "Cika Cika" e shumë këngë të tjera që i pëlqen publiku i tij dhe i këndojnë me shumë dashuri. Mosha e tij është 30 vjecare dhe prej disa vitesh ai jeton në Chiasso, Switzerland, ka shoqëri të mirë pothuajse me të gjithë kolegët e tij.
DËRGOI:

Evente
Më datë 26 Shkurt 2008, Daim Lala publikon videoklipin "Erdha Ne Zwicer".

Më datë 5 Nëntor 2008, Daim Lala publikon videoklipin "Femi Nuk Kam".

Më datë 7 Nëntor 2008, Daim Lala publikon videoklipin "Te Dua Shpirti Im".

Më datë 9 Korrik 2009, Daim Lala publikon videoklipin "100 Vjet Me Jetu".

Më datë 17 Korrik 2009, Daim Lala publikon videoklipin "Të Du, Të Du".

Në vitin 2010, Daim Lala publikon albumin "Ti Te Baca".

Në vitin 2011, Daim Lala & Buqe Rama publikojnë albumin "Jam Sheik".

Më datë 16 Korrik 2012, Daim Lala publikon videoklipin "Prinderit Na Ndan".

Më datë 25 Nëntor 2012, Daim Lala & Buqe Rama publikojnë videoklipin "Maximum Shkon Nata".

Në vitin 2012, Daim Lala & Buqe Rama publikojnë albumin "One Milion".

Më datë 27 Korrik 2013, Daim Lala publikon videoklipin "Ani Ani". Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Në vitin 2013, Daim Lala & Muharrem Ahmeti publikojnë albumin "Oj Prishtinalike (Dridhe Belin)".

Më datë 6 Korrik 2014, Daim Lala publikon videoklipin "O Lale Lale".

Në vitin 2014, Daim Lala publikon albumin "Hajde Loçke".

Më datë 8 Shkurt 2015, Daim Lala publikon videoklipin "Xhelozoj", në bashkëpunim me Rrahman Kryeziu & Eroll Dogani. Muzika e këngës u punua nga Ymerli Krasniqi, teksti u shkrua nga Suzana Fazliu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 8 Gusht 2015, Daim Lala publikon videoklipin "A T'ka Marre Malli".

Në vitin 2015, Daim Lala publikon albumin "Këngë Dasmash".

Më datë 24 Shkurt 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Falje S'ka", në bashkëpunim me Kanita. Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 8 Korrik 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Çika Çika". Teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 26 Korrik 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Jam Merzit".

Më datë 3 Gusht 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Lamtumir".

Më datë 29 Shtator 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Fundi Im".

Në vitin 2016, Daim Lala publikon albumin "Çika Çika".

Më datë 27 Janar 2017, Daim Lala & Lule Mustafa publikojnë videoklipin "Veç Në Fotografi". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu.

Më datë 10 Korrik 2017, Daim Lala publikon videoklipin "Boll Ma".

Më datë 14 Korrik 2017, Daim Lala publikon videoklipin "T'kam Rrejt". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ymerli Krasniqi.

Më datë 21 Korrik 2017, Daim Lala publikon videoklipin "Hajde Ta Bojna Namin". Muzika e këngës u punua nga Ymerli Krasniqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ymerli Krasniqi. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Në vitin 2017, Daim Lala publikon albumin "Boll Ma".

Më datë 8 Maj 2018, Daim Lala publikon videoklipin "A M'don".

Më datë 15 Qershor 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Gel Gel", në bashkëpunim me Nacho & E$.

Më datë 7 Korrik 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Lotin E Mshefa". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Fatmir Muja.

Në vitin 2018, Daim Lala publikon albumin "Lotin E Mshefa".

Më datë 16 Korrik 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Qefi Jem".

Më datë 18 Korrik 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Shpesh Po Flas Me Veten".

Më datë 25 Tetor 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Lutem". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu.

Më datë 7 Korrik 2019, Daim Lala publikon videoklipin "A Je Ne Mend".

Më datë 9 Korrik 2019, Daim Lala publikon videoklipin "Zemren Po Ta Fali". Muzika e këngës u punua nga Ymerli Krasniqi, ndërsa teksti u shkrua nga Abaz Selmani.

Më datë 10 Korrik 2019, Daim Lala publikon videoklipin "Moj Zemer Katile". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, ndërsa teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 13 Korrik 2019, Soni Malaj publikon videoklipin "Ta Fala", në bashkëpunim me Agon Amiga & Daim Lalën. Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Agon Amiga, Vigan Sulejmani & Daim Lala. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Në vitin 2019, Daim Lala publikon albumin "Ta Fala".

Më datë 29 Tetor 2019, Daim Lala publikon videoklipin "Martesa".

Më datë 3 Gusht 2020, Daim Lala publikon videoklipin "Shoqëria E Dhëndërrit".

Më datë 11 Tetor 2020, Daim Lala publikon videoklipin "Dashni".

Më datë 7 Shkurt 2021, Daim Lala publikon videoklipin "Era E Nanës Është Ilaç". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, ndërsa teksti u shkrua nga Abaz Selmani. Videoklipi u prodhua nga kompania Vizion Media.

Më datë 31 Maj 2021, Daim Lala publikon videoklipin "Pa Ty". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga kompania Vizion Media.

Më datë 20 Qershor 2021, Daim Lala publikon videoklipin "Po Më Pret Kosova".

Më datë 24 Tetor 2021, Daim Lala publikon videoklipin "N'gjynah Ke Hy".

Më datë 3 Mars 2022, Daim & Soni Lala publikojnë videoklipin "Tezja Jem". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga kompania Vizion Media.

Më datë 26 Qershor 2022, Gili & Daim Lala publikojnë videoklipin "Leku". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 2 Tetor 2022, Daim Lala & Andrra Dauti publikojnë videoklipin "Amanet Eshte Familja".

Më datë 1 Shkurt 2023, Daim Lala publikon videoklipin "Bone Zot Kismet", në bashkëpunim me Xhela Abazin. Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, ndërsa teksti u shkrua nga Fatmir Muja.

Më datë 16 Shkurt 2023, Daim Lala publikon videoklipin "1999".