>
BIOSHQIP
Biografia
Bledi Beqiri ose siq njihet ndryshe me emrin artistik BLooDy, eshte i lindur ne Struge ku edhe jeton. Qe ne femiri ai ka pasur deshire te madhe muziken, por kushtet ekonomike nuk arrinin ti permbushnin deshirat qe ai kishte. Me kalimin e viteve, kur gjerat nisin te vin ne vendin e vet ngadale nisi edhe rrugetimi i tij drejt muzikes. Ai ka patur mbeshtetjen maksimale te familjes dhe u fillimisht i angazhua si Dj e me pas nis rruga drejt endrres. Ai bashkpunon me Cekic ish menaxher i Dafina Zeqiri-t ne ate kohe, edhe pse ishte vetem 16 vjeç, endrra per muzike sa vinte e shtohej. Me kalimin e kohes arrin te gjej ate qe kerkonte, stilin qe atij i pershtatej dhe qe e enderronte qekur ishte i vogel Hip Hop. Keshtu nis kontakte me reperin nga Kosova Arton Avdyli ose siç njihet me shume, 2Ton. Me ndihmen e tij, BLooDy arrin te gjeje veten ne ate qe kerkonte dhe nisi duke bere kenge dhe klipe. Me pas vazhdoi bashkpunimet me producenta te ndryshem si Irkenc Hyka, Bini Diez, De Vox dhe me pas nisi te merret vet me producimin e kengeve, por ksaj rradhe jo vetem textet por dhe muziken komplet.

Më datë 19 Dhjetor 2013, Bloody publikon videoklipin "Kan Mem Njoht Krejt". Muzika e këngës u punua nga 2Ton, teksti u shkrua nga 2Ton. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 25 Gusht 2014, Bloody publikon videoklipin "Time Is Money".

Më datë 14 Dhjetor 2014, Bloody publikon videoklipin "E Vetmja Onderr".

Më datë 11 Prill 2015, Bloody publikon videoklipin "Tjeter Nivel".

Më datë 26 Korrik 2015, Xhavit Avdyli publikon videoklipin "Bukuroshja Jem", në bashkëpunim me Bloody.

Më datë 27 Tetor 2015, Bloody publikon videoklipin "1 Shpres".

Më datë 9 Mars 2016, Bloody publikon videoklipin "Ajo Po Del". Teksti u shkrua nga vetë Bloody.

Më datë 21 Qershor 2016, Bloody publikon videoklipin "Mos Em Le Vet".

Më datë 12 Tetor 2016, Bloody publikon videoklipin "Overdose".

Më datë 8 Prill 2017, Bloody publikon videoklipin "Mendimet".

Më datë 4 Qershor 2017, Bloody publikon videoklipin "Me Ty".

Më datë 2 Dhjetor 2017, Bloody publikon videoklipin "Tkom Jet", në bashkëpunim me Nita Rechi.

Më datë 21 Prill 2018, Bloody publikon videoklipin "Gajde G".

Më datë 21 Maj 2018, Bloody publikon videoklipin "Bye Bye".

Më datë 5 Shtator 2018, Bloody publikon videoklipin "Nutella".

Më datë 25 Dhjetor 2018, Bloody publikon videoklipin "Dashnija", në bashkëpunim me Dulin dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës.

Më datë 14 Korrik 2019, Bloody publikon videoklipin "Mendimet 2". Teksti i këngës u shkrua nga Bloody. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 25 Gusht 2020, Bloody publikon videoklipin "Ti". Teksti i këngës u shkrua nga Bloody, ndërsa orkestrimi u punua nga Bloody & Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 31 Maj 2021, Bloody publikon videoklipin "Si Dikur". Teksti i këngës u shkrua nga Bloody, ndërsa orkestrimi u punua nga Bloody & Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 5 Mars 2022, Bloody publikon videoklipin "Whiskey", në bashkëpunim me Marselin. Teksti i këngës u shkrua nga Bloody & Edlir Begolli, ndërsa orkestrimi u punua nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 17 Korrik 2022, Bloody publikon videoklipin "Oreo". Orkestrimi i këngës vjen i realizuar në bashkëpunim nga Bloody & Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 12 Maj 2023, Bloody publikon videoklipin "Amore Mio". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Bloody. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 28 Qershor 2023, Bloody & Mandi publikojnë videoklipin "Inate". Kënga është kompozuar nga Edlir Begolli, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Bloody & Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 18 Nëntor 2023, Bloody & Florian Tufallari publikojnë videoklipin "Gjysma Ime". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Bloody & Altin Tirona. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.