>
BIOSHQIP
Biografia
Emri i tij i vertete eshte Marson Blacëri, por njihet me shume si BlazeR.

Ne vitin 2007, vjen kenga e pare me titull "T'kena N'zemer". Mungesa ne mortin e shokut te tij te femijrise beri qe BlazeR ti dedikoje nje kenge. Ky ishte celesi i gjithckaje.

Ne vitin 2008, BlazeR u be pjese e grupit OTR, ku veç shume kengeve solo, ai solli edhe dy bashkpunime me Noizyn: "Kadale Kadale" (2008) dhe "N'rruge" (2009).

Ne vitin 2010 BlazeR largohet nga grupi i lartpermendur duke u terhequr nga muzika.

Pergjate vitit 2013 mendoi rikthimin e tij ne Tregun Muzikor Shqiptar.

Ne vitin 2014 promovohet ne Zone e Lire albumin e tij i pare i cili titullohet You Know dhe perbehet nga 11 kenge
Albumit i bashkangjiten edhe 2 videoklipe "You Know" dhe "T'fala Kush Tpysi".

Në Maj 2014, Blazer merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Let Me Love You".

Në Maj 2015, Blazer merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "E Kam Bo".

Më datë 27 Maj 2015, Blazer publikon videoklipin "Ska Tfort".

Sergio ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Rich Kidz", në bashkëpunim me Blazer. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sergio, Blazer.

Më datë 1 Shkurt 2018, Sergio publikon videoklipin "Rich Kidz", në bashkëpunim me Blazer. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sergio, Blazer.

Më datë 9 Maj 2020, Blazer publikon videoklipin "1 Million".