>
BIOSHQIP
 • Besart Halimi, I Kënaqur Me Suksesin E Këngës “Nuk Kthehesh Ti”
  14-04-2016
  Këngëtari i njohur kosovar Besart Halimi është ndarë i kënaqur me projektin e tij më të fundit “Nuk kthehesh ti”. Në emisionin “Express” të KTV-së, ai është shprehur se ka marrë komente shumë pozitive dhe se këto i ka parashikuar para lansimit të këngës sepse “kënga më është dukur shumë e mirë që në fillim”. Halimi po ashtu ka folur edhe për ndryshimin e zhanreve në karrierën e tij. Nga një këngëtar që kishte kënduar edhe Rock, Halimi tani po këndon më shumë këngë të lehta dhe popullore dhe ky stil thotë se është pritur mirë ...
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Nuk Kthehesh Ti” Nga Besart Halimi
  12-04-2016
  Këngëtari i njohur kosovar Besart Halimi ka lansuar baladën e tij të re me titull “Nuk kthehesh ti”. Balada, që Halimi pret t’i sjellë suksesin më të madh deri tani në karrierë, është orkestruar nga Ardian Kastrati dhe miksuar nga Johan Bejerholm. 150/150163 Për tekstin dhe muzikën është përkujdesur Kreshnik Avdiu, ndërsa për videoklipin “Asha”. “Ideale” është kënga e fundit e Besartit me videoklip e lansuar tetë muaj më parë në bashkëpunim me Xhelan....
  ★★★★★
 • Të Hënën Publikohet Klipi “Nuk Kthehesh Ti” Nga Besart Halimi
  08-04-2016
  Këngëtari kosovar Besart Halimi ka bërë të ditur se të hënën nga ora 20:00 do të publikojë këngën e tij të re. “Nuk Kthehesh Ti” titullohet kënga e re nga Besart Halimi, e cila është një baladë, ka bërë të ditur vet këngëtari. “Kënga është një baladë e dhimbshme që anon pak në stilin e muzikës greke dhe ballkanike. Besoj se kjo këngë do të jetë njëra ndër këngët që do t’më sjell suksesin më të madh deri më tani nga këngët e mia”, ka thënë Halimi për Koha.net. Për tekstin dhe muzikën është përkujdesur Kreshnik Avdiu, kurse ork...
  ★★★★★
 • Besart Halimi Foto Intime Me Të Fejuarën
  04-01-2016
  Këngëtari i njohur Besart Halimi ka qenë mjaft i angazhuar me koncerte kohëve të fundit pasi kanë qenë edhe festat e funvitit. Tani ai është duke kaluar pak kohë të lirë me familjen dhe shoqërinë. Së fundmi Besarti ka publikuar në rrjetin e tij social në Instagram një foto shumë intime ku shihet me të dashurën. Ata shihen në një ambient shumë intim duke bërë selfie....
  ★★★☆☆
 • Besart Halimi: “Më Mungon Shumë Fëmijëria”
  14-06-2014
  Është njëri ndër këngëtarët më të pëlqyer të skenës sonë. E si i tillë edhe jeta e tij private e çdo gjë rreth tij është interesante për publikun. Ndonëse përmes intervistave të shumta Besart Halimi është munduar të prezantojë veten sadopak e t'i tregojë publikut për angazhime dhe karrierë, ai kësaj radhe përmes një interviste në gazetën Tribuna ka shpalosur shumëçka që deri tani nuk ka pasur mundësi të tregojë... Me pak fjalë si e kujtoni fëmijërinë tuaj? Si çdo fëmijë kam qenë i lazdruar edhe unë, ndërsa të familjes më tregojn...
  ★★★★★
 • Besart Halimi, Në Dashuri Më Këngë Të Vjetra
  06-05-2014
  Pas suksesit të këngëve si ‘Kaçurrelja’, ‘Në tren për Prizren’, këngëtari Besart Halimi po sjell prapë një projekt tjetër duke përpunuar një këngë e cila do të lansohet brenda 2 jave. Kështu të paktën ka theksuar vetë këngëtari. "Është një përpunim i një kënge, nuk po e zbuloj për cilën këngë bëhet fjalë, le të mbetet befasi. Po besoj brenda dy jave do të dalë. Është kënga e tretë e përpunuar nga unë", ka thënë këngëtari në fillim të bisedës. 105/105460 E përpunimin e këngës Besarti ia ka besuar orkestruesit , Andin...
  ★★★★★
 • Besart Halimi: I Nderuar Që Prezantova Kosovën Në “Türkçevizyon”
  19-12-2013
  Angazhimet e shumta, këngët e reja e përkrahja nga publiku, janë ato që këngëtarët tanë i mbajnë në skenë. E këtë fat pohon ta ketë pasur vitin që po lëmë pas edhe këngëtari Besart Halimi. 124/124125 Ai për Tribuna ka thënë që viti 2013 ka qenë një vit plot suksese për te. “Ka qenë vërtet një vit i suksesshëm. Njëri ndër sukseset e mia më të mëdha këtë vit ka qenë pjesëmarrja ime në festivalin në Turqi "TürkçeVizyon”, ku mu dha rasti ta prezantoj shtetin tim në një festival shumë të madh. 124/124124 Pje...
  ★★★★★
 • Besart Halimi, 2 Fjalë Për Videoklipin E Ri “Afër”
  28-08-2012
  Këngëtari Besart Halimi është rikthyer me një projekt të ri. Ai ka lansuar këngën e tij të re, të cilës ia ka realizuar dhe videoklipin. Kënga e cila titullohet "Afër", është realizuar nga kompozitori i njohur Florent Boshnjaku, ndërsa bëhet fjalë për një këngë mjaft ritmike. Videoklipi veror është realizuar nga produksioni vendor PinkMoon....
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}