>
BIOSHQIP
 • Forca E Bebe Rexhës Qëndron Në Prejardhjen E Saj
  23-04-2016
  Bebe Rexha nuk harron të prezantojë vendin nga ajo është, edhe tani që po përjeton famën botërore. Ajo është në turne me Ellie Goulding, ka një këngë që është në pozitat e para nëpër botë dhe së fundmi ka publikuar bashkëpunimin e saj me Nicki Minaj. Ajo është e zënë me intervista, performanca e fotosesione të ndryshme, po asnjëherë nuk e harron se nga cili vend është. Rexha është dukur e mrekullueshme derisa ka pozuar për revistën ‘The Coveteur’, ndërsa gjatë këtij fotosesioni është fotografuar edhe duke bërë shqiponjën....
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “No Broken Hearts” Nga Bebe Rexha
  07-04-2016
  Bebe Rexha ka publikuar klipin e këngës më të re “No Broken Hearts”. Singli këngëtares shqiptare u publikua javë më parë, derisa klipi i saj u publikua sot. 150/150151 “No Broken Hearts” është bashkëpunim i Bebes me reperen e famshme amerikane Nicki Minaj. 150/150150 Kënga u lansua zyrtarisht në platformën “iTunes”, por ajo menjëherë ka rrjedhur online edhe në uebfaqen e njohur për video “YouTube”. 150/150149 Kënga e fundit e Rexhës është “Me, Myself & I” në bashkëpunim me G-Eazy. Ky ësh...
  ★★★★☆
 • Bebe Rexha, E Lumtur Për Takimin Me Pharrell
  05-04-2016
  Këngëtarja shqiptare po vazhdon të krijojë karrierë në Amerikë. Bebe Rexha është e angazhuar në koncerte të ndryshme pas suksesit të këngës “No Broken Hearts”, të cilën e solli në bashkëpunim me Nicki Minaj. Në një prej udhëtimeve të shpeshta, Rexha ka takuar idolin e saj muzikor, legjendën e muzikës amerikane, Pharrell. “E ndjek që nga mosha kur isha një vajzë e vogël dhe e takova mbrëmë”, ka shkrua Bebe në llogarinë personale të Instagramit. Ndryshe, kënga më e re e Rexhës ka arritur të marr mbi një milion klikime në kanalin muzikor të YouTubes....
 • Edhe Bebe Rexha I Thotë “Po” Era Istefit
  22-02-2016
  Këngëtarja Bebe Rexha asnjëherë nuk ka shprehur simpatinë për ndonjërin nga artistët shqiptarë, megjithatë kësaj here ajo ka ndryshuar mëndje. Bebe Rexha i ka bërë "Follow" këngëtares shqiptare Era Istrefi në Instagram, kjo pas dëgjimit të hitit të saj "BonBon" dhe dëshirës për të depërtuar në tregun amerikan. Me këtë rast ajo sikur i ka thënë "Po" Erës në tregun e huaj....
  ★★★★★
 • “Spotifty” Do Të Titullohet Kënga E Re E Bebe Rexhës
  07-01-2016
  Beb Rexha ka arritur të mbledhë sërish vëmendjen e fansave të saj për projektin e saj të rradhës. Në fakt ditë më parë ajo kishte paralajmëruar përmes Snap Chat se shumë shpejt do të vijë me një projekt të ri, por pa dhënë detaje. E së fundmi këngëtarja ka zbuluar edhe titullin e këngës i cili është "Spotifty" dhe pritet të dalë në treg brenda muajit shkurt....
  ★★★★★
 • Bebe Rexha Paralajmëron Projektin E Ri
  05-01-2016
  Këngëtarja Bebe Rexha ka publikuar së fundmi në rrjetin e saj social në Snap Chat një foto ku shihet plot stil edhe pse nën pretkun e ngjyrave bardh e zi. Në shiritin e fotos ajo ka shkruar "Së shpejti 2016", gjë që na ka lënë të kuptojmë se Bebe është duke pregaditur një projekt të ri muzikor për këë vit....
 • Iggy Azalea Bashkëpunon Me Bebe Rexhën
  24-12-2015
  Këngëtarja Bebe Rexha mori jehonë të jashtzakonshme që pas punimit të këngës "The Monster" të Rihanna-s & Eminem, ku u njoh si një nga kompozittorët e kësaj kënge. Më pas ajo depërtoi në tregun amerikan edhe si këngëtare. Së fundmi Bebe ka marrë një ftesë nga një tjetër këngëtare e njohur. Bëhet fjalë për këngëtaren Iggy Azaela e cila i ka bërë ftesë Bebesë për ti shkruar një tekst të një kënge, me që ajo njihet si tekstshruese shumë e zonja. Bebe më parë ka realizuar këngë edhe për Selena Gomez....
  ★★★★☆
 • Bebe Rexha Provokon Me Barku E ‘sheshtë’ Nga Shtrati
  20-12-2015
  Këngëtarja Bebe Rexha po del të jetë mjaft e njohur në Amerikë dhe kjo jo e gjitha falë talentit që ka në muzikë. Nëpër lajmet showbiz shpesh herë na ka rënë rasti të shohim tituj të ndryshëm ku Bebja shpesh herë është kritikuar për paraqitjet e saj jo të denja në rrjetet sociale dhe shpesh herë provokative. Së fundmi Bebja ka publikuar një foto ku shihet në shtrat duke provokuar me barkun e saj të cilin ek ishte nxjerrë jasht. 147/147955 ...
  ★★★★★
 • Bebe Rexha Nxjerrë Gjoksin Dhe Gjuhën
  04-12-2015
  Këngëtarja Bebe Rexha ka postuar sot një foto në rrjetet e saj sociale ku shihet me një ndryshim të ri në look. Ajo i ka lyer flokët e saj në të bardha ndërkohë që gjithashtu në foto kishte bërë edhe një makiazh shumë interesant. Ajo kishte vënë një grim shumë të rëndë në fytyrë, më pas ka nxjerrë gjuhën jasht duke provokuar kështu të gjithë ndjekësit e saj!...
  ★★★★★
 • Edhe Bebe Rexha Publikon Video Teksa I Dridh Të Pasmet
  18-11-2015
  Kësaj radhe ka qenë shqiptarja Bebe Rexha ajo e cila ka shfaqur talentin e saj në “Twerk”. Si asnjëherë më parë kësaj radhe këngëtarja shqiptare ka publikuar një video teka i dridh të pasmet duke mos harruar të nxjerrë në pah edhe linjat e saja trupore....
  ★★★☆☆
{{ page + 1 }}/{{ pages }}