>
BIOSHQIP
Biografia
Almir Morina, i njohur më mirë si Bad Sight, është një reper shqiptar, i cili u lind më 21 Prill 1997 në Kosovë.

Muzika:
Qysh në moshën 12 vjeqare, ai e dalloi talentin e tij për muzikë dhe ia vendosi vetes nofkën Bad Sight. Ai filloi t'i lancoi hitet e para, që u pëlqyen jashtëzakonisht shumë nga publiku.

Bad Sight deri tani i është përkushtuar baladave, kurse në bashkëpunimë me këngëtarë tjerë, publikoi edhe muzikë R&B.

Baladat:
Të gjitha kënget e tij ndëgjohen nga personat që e dijnë se çka është fjala dashuri dhe me të vërtet ata mund ta kuptojnë çdo fjalë që ai e thotë.

Në këtë stil, Bad Sight ka bashkëpunim me këngëtarin tjetër nga Prizreni, Egzon Kryeziun, si dhe me Ram Kukaj.

R&B
Për ti treguar fansave të tij që ai mundet të këndoj edhe në stile tjera, kohëve të fundit, ai e lansoj një videoklip në stilin Gangsta, e cila pati sukses. Kënga titullohet "Dallojna", aty ku ai veten e quan "Legjend" dhe tani ashtu e thërrasin të gjithë, sepse tregoi që është unik dhe do mbetet legjend në muzikë.

Paralajmëron hite të reja:
Priten shumë surprizra nga ai, siç ka bërë gjithmonë dhe për këtë arsyje, dashuria ndaj tij shtohet gjithmonë e më shumë. Bad Sight është ende i ri dhe e ka të ardhmen përpara kështu që të gjithë ne, vetëm mund të presim dhe të shohim se çfarë do të bëj Legjenda
Jashtë muzikës

Ai është i rritur në Prizren, në lagjen Ortakoll ku shkollën fillore e ka kryer në Abdyl Frashër, ndërsa tani është në shkollën e mesme Gjon Buzuku në vitin e tretë.

Është i rritur në një familje 6 anëtarëshe dhe është krenar krenar për ta, sikur ata që janë krenar për suksesit e tij.

Sa i përket sportit, e pëlqen futbollin, dhe është fans i klubit anglez Chelsea FC, si dhe bën tifo për kombëtaren e Belgjikës.

Më datë 21 Shtator 2013, Bad Sight publikon videoklipin "Po Shkon", në bashkëpunim me Egzon.

Më datë 31 Maj 2014, Bad Sight publikon videoklipin "Dallojna", në bashkëpunim me Rimmortal & Bardh'zi.

Më datë 24 Shtator 2014, Bad Sight publikon videoklipin "Ti Je Fajtore", në bashkëpunim me Egzon.

Më datë 7 Nëntor 2015, Bad Sight publikon videoklipin "Falma", në bashkëpunim me Ram Rukaj.

Më datë 6 Dhjetor 2019, Bad Sight publikon videoklipin "Kosov'". Teksti i këngës u shkrua nga Bad Sight. Produksioni audio u realizua nga Lyric Master.