>
BIOSHQIP
 • Në Fundjavë Publikohet Klipi I Ri Nga Grupi Aurora
  10-06-2014
  Ylli Valla anëtar i grupit të njohur ‘Aurora’, në një bisedë për gazetën Tribuna ka shpalosur shumëçka rreth angazhimeve dhe të rejave që do t’i sjellin në treg. Derisa ka thënë që gjatë javës do të vijën me këngën ‘Qaj Hyrije’, ai ndër të tjera ka nënvizuar se tash e tutje Aurora vjen edhe me një ‘mision’ të ri. Shumë vite në skenë, e shumë hite pas vetes kanë bërë që emri i grupit Aurora të jetë shumë i njohur në publikun shqiptar. E ndonëse për qëllim kanë që kënga e tyre, por edhe emri të jetojë gjatë në skenë, kanë bërë të dit...
  ★★★★★
 • Zyrtarizohet Kalimi I Grupit Aurora Në Politikë
  20-11-2013
  Grupi muzikor ‘Aurora’ ka kaluar zyrtarisht në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në një konferencë për media, Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie, Ismet Beqiri, ka thënë se kalimi i grupi Aurora në LDK, dëshmon se kjo pari është e hapur për njerëz të rinj dhe vlera të reja. Ai ka paralajmëruar edhe shumë aderime të reja, të cila sipas tij, do të jenë befasi e madhe për opinionin. Ndërsa, Nazmi Sfishta, nga grupi 'Aurora' ka thënë se jo vetëm ai, por edhe anëtarët e tjerë të këtij grupi i janë bashkuar LDK-së....
 • Aurora, 2 Fjalë Për Klipin “Jetimi”
  03-10-2013
  Grupi muzikor Aurora, pas një shkëputje shumë të gjatë nga skena muzikore janë rikthyer. Kënga me të cilën iu rikthyen tregut muzikorë djemtë e Aurorës titullohet "Jetimi", ndërsa përmes një teksti dhe muzike të krijuar nga vet ata, dhe orkestrim nga DJ Cimi, Nazi e Ylli Valla, besohet se kanë vendosur edhe njëherë të risjellin namin e moçëm artistik. Kënga është publikuar në youtube pasditen e së mërkurës, ndërsa për pak orë ka marrë klikime të kënaqshme. Muzika& Teksti: Aurora Video: Men Media Pictures Orkestrimi & PostProdu...
  ★★★★★
 • Aurora, Së Shpejti Me Klipin E Ri “Pyetëm Mua”
  24-01-2013
  Djemtë nga Prishtina të grupit Aurora, kanë konfirmuar se do të lansojnë porjektin e tyre më të ri gjatë muajit shkurt. Kënga me klip “Pyetëm Mua”, do të jetë videoklipi i 11-të në karrierën e grupit, i cili që një kohë të gjatë ka qëndruar larg skenës. “Kënga do të ngrisë kërshërinë e të gjithëve. Është një këngë shumë e mirë, që vjen në një moment, kur ne kemi për të thënë dhe për të dhënë, pasi muzika për ne nuk është biznes, është art”, ka theksuar grupi me anë të prononcimi të shkurtër të përbashkët. Grupi Aurora është prej grupeve më të njohura shqiptare të zhanrit Pop dhe RnB, ndërsa të gjithë i njohin ata për hitin e ...
 • Aurora: Kemi Bere Pauze Ne Kohen E Duhur
  24-06-2012
  Janë të heshtur për të ardhmen, por kanë ditur të kthehen ashtu si duhet pas dy viteve me këngën "Mihane" në tregun muzikor shqiptar. Janë këta dy djelmoshat e grupit "Aurora", të cilët tash për tash kanë pushtuar top listat muzikore shqiptare, ashtu si dikur, ata rrëfejnë për gazetën tonë këtë kthim, edhe pse pikërisht me "Mihane". Rikthehet "Aurora", më të fortë se kurrë? "AURORA"- Ne grupi "Aurora" përpiqemi të jemi stabil në rrugëtimin e muzikës. Prandaj, të them se grupi rikthehet më fort se kurrë. Kam frikë se nuk do isha modest në sensin intelektual, por të them se grupi "Aurora" në arsenalin artistik që posedon troket...
 • Aurora, Se Shpejti Klipi I Ri “Mihane”
  06-06-2012
  Grupi i njohur nga Prishtina, "Aurora", se shpejti do te vije me klipin me te ri, "Mihane'. Anetaret e grupit shpresojne se ky klip, i shtatembedhjeti me radhe, do te zgjoje interesim dhe te kete nje sukses te plote. Tekstin dhe muziken i ka bere vete grupi, kurse postproduksionin DJ Cimi. Kjo eshte nje kenge ritmike, e cila shenon nje hap tjeter te suksesshem te ketij grupi....
{{ page + 1 }}/{{ pages }}