>
BIOSHQIP
Biografia
Albulena filloi të merrej me muzikë prej kur ishte e vogël. Ajo është nga Prizreni dhe prej kohësh jeton në Zvicër. Ëndrra më e madhe e saj ishte gjithmonë ti kapte dhe ti mbërrinte majat e top- listave shqiptare, dhe këtë ajo e arriti me shumë punë dhe shumë sakrificë. Disa nga këngët e saj janë bërë hite dhe dëgjohen kudo, e kjo falë punës dhe angazhimit të këngëtares në fjalë. Albulena përveq këngëve solo ka dhe disa bashkpunime të suksesshme si me: Meti Malokun, Gasson, Bleron, Majestyn, Vani Ukajn, etj, këngë këto që i sollën më shumë sukses në karrierën e këngëtares. Tani që është e dashur dhe e pëlqyer nga publiku shqiptar, Albulena patjetër që ka menduar për projekte më të suksesshme se që i ka pasur.

Më datë 21 Korrik 2011, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Ne Sy Sun Te Shikoj".

Më datë 20 Mars 2012, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Nuk Te Jap Afat".

Më datë 9 Qershor 2012, Albulena Ukaj & Blerim Ramadani publikojnë videoklipin "Ki Mem Lyp".

Më datë 6 Shkurt 2013, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Nuk Jam Ajo".

Më datë 2 Dhjetor 2013, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Injorant". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 8 Gusht 2014, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Nje Llafazan".

Më datë 11 Prill 2015, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Champion".

Më datë 11 Janar 2016, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Bone Bone", në bashkëpunim me Majesty.

Më datë 9 Korrik 2016, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Xhanem", në bashkëpunim me Meti & Gasso.

Më datë 15 Mars 2017, Albulena Ukaj publikon videoklipin "02".

Më datë 29 Korrik 2017, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Up (U Pendova)".

Më datë 10 Shkurt 2018, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Haram". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ervin Gonxhi.

Më datë 21 Korrik 2018, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Ajshe", në bashkëpunim me Ernim Ibrahimi & Majesty. Teksti u shkrua nga Majesty (Alban Ukaj). Për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 20 Shkurt 2019, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Kerkoj Falje".

Më datë 16 Korrik 2019, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Je Larg".

Më datë 21 Tetor 2020, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Sekreti".

Më datë 20 Dhjetor 2020, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Xhane Xhane", në bashkëpunim me Soni T. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 1 Maj 2021, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Smuna", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi.

Më datë 9 Tetor 2021, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Ti". Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 30 Dhjetor 2021, Urim Maksutaj publikon videoklipin "Nje Jet", në bashkëpunim me Albulena Ukaj. Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Më datë 7 Qershor 2022, Mevli publikon videoklipin "Çike", në bashkëpunim me Albulena Ukaj. Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga kompania MagicPro.

Më datë 21 Janar 2023, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Hajmali", në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin. Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla). Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 10 Mars 2023, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Ditëlindja". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Besnik Zikolli. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 3 Qershor 2023, Albulena Ukaj & Marseli publikojnë videoklipin "Def". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla). Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.