>
BIOSHQIP
Biografia
Albos është një këngëtar dhe autor këngësh Albos e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Se pari u be i njohur me kengen e tij te par "Me T jetrin" e ber ne vitin 2008 ndersa e publikuar ne vitin 2012.
Ne vitin 2014 ka realizuar kengen e titulluar "Dy Dashuri". keng E Cila ka fituar qmimin best balada ne qelesin muzikor 8. "ALBOS eshte nje artist shum i talentuar, ai esht vet tekstshkrues, vet e ben muziken, vet orkestrimin, ingjizimin etj. Ai se fundi ka realizuar nje bashkpunim me nje reper (dossi) kenga esht balad quhet ndarja, eshte mirpritur shum nga publiku dhe ka pas sukses.
Albos me muzik mirret qe nga femirija qe nga mosha 5 vjeq duke luajtur me instrumente te ndryshme piano, sint, qifteli, fyelL, kitare. Si i vogel ka marr pjes ne shum evendimente te ndryshme.

PASSAPORTA:

Gjatësia: 1.73cm
Ngjyra e syve: kafe
Ngjyra e flokëve: zeze
Pija e preferuar: Uji Dhe lengjet e frutave
Muzika e preferuar: Muzika në përgjithësi(Balada)
Këngetari-ja i/e preferuar: Michael Jackson
Ngjyra e preferuar: Gjelbert
Sporti i preferuar: Fubolli
Sportisti/ja i/e preferuar: ronaldo
Hobi: Sporti
Stili i veshjes: Sportiv
Moto e jetës: Te Hash dhe te jetosh shendosh

DËRGOI:
EVENTET
  • {{ evt.section_title }}
    {{ evt.feed_text }} {{ evt.custom_text }}

    📆  {{ evt.fancy_date }}