>
BIOSHQIP
 • 2po2 Kritikon Kolegët Për Blerje Klikimesh
  09-04-2016
  Reperi 2po2 ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të thumbuar estradën. Ai në një postim në rrjetin social Instagram ka treguar se “Gone Girl” me Florin ka arritur në shifrën e 4 milionë klikimeve. Për të ky është sukses i zakonshëm, pasi hitet e tij zakonisht marrin numër të madh klikimesh. Por, ai ka kërkuar që të sqarohet siç thotë ai puna e blerjes së klikimeve se kush po blen e kush jo. Këtë ai ka kërkuar nga mediat. Nuk është hera e parë që Besniku po kritikon artistët për blerje klikimesh dhe mediat për mos evidentim të tyre....
 • “Gone Girl” Thyen Rekord Klikimesh Në Youtube
  19-03-2016
  Flori Mumajesi & 2po2 kanë lansuar mbrëmë videoklipin e tyre më të ri "Gone girl", një këngë e cila që në daljet e para ka arritur një pëlqyeshmëri shumë të madhe nga publiku. Vetëm brenda 24 orëve kënga ka marrë mbi 300.000 klikime në youtube, gjë që e bën një nga këngët më të klikuara kohëve të fundit. Kjo këngë është punuar nga Flori Mumajesi, e ndërsa tekstin e kanë shkruar bashk Flori & 2po2....
  ★★★★☆
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Gone Girl” Nga 2po2 Ft. Flori
  18-03-2016
  Reperi i njohur 2po2 dhe këngëtari Flori Munajesi kanë ardhur me duetin e tyre të 3-të, pas dy sukseseve të jashtzakonshme që patën në duetet e para. Kënga e re titullohet "Gone Girl" dhe është punuar me muzikë nga vetë Flori e tekstin e ka shkruar edhe 2po2. Videoklipi është punuar në Kosovë nga produksioni PinkMoon Creative....
  ★★★★★
 • Besniku I 2 Po 2 Tallet Fort Me Cristiano Ronaldon
  11-01-2016
  Reperi i njohur Besnik Canolli apo 2po2 është tallur së fundmi me ngjarjen e ndodhur për "Topin e Artë", ngjarje të cilën ai e ngjason me atë të "Miss Universe". Në ditën kur Lionel Messi pritet të fitoi Topin e Artë, reperi kosovar është tallur me Ronaldon në versionin e gabimit trashanik që ka bërë Steve Harvey në ceremoninë e Miss Botës. Ai ka postuar karikaturën qesharake ku Messi & Neymar shihen larg Cristiano Ronaldos duke qeshur...
  ★★★★★
 • Besniku Flet Për Mundësinë E Bashkimit Të Grupit 2po2, Familjen, Unikkatilin
  21-08-2015
  Besnik Canolli '2po2' ka qenë i ftuar në një intervistë ku ka shpaluar disa nga gjërat përgjatë karrierës së tij. Reperi i cili jeton në Francë dhe ka tri fëmijë tregon për fillimiet e karrierës bashkë me Arbenin, me të cilin kanë krijuar grupin 2po2. Tani ka shumë kohë që ata nuk bëjnë më bashkë muzikë, pasi Arbeni ka marrë një kahje tjetër, por nëse ai do të donte të rikthehej Basniku do ta pranonte këtë me knaqësi. Ai gjithashtu ka thënë se Kosova ka reperë të mirë por ndër shqiptarë, mendon se Unikkatili është më i sukses...
  ★★★★★
 • Ja çka Mendon 2po2 Për Unikatilin?
  20-08-2015
  Në një emision për rtv21 reperi Besniku apo i njohur ndryshe për publikun si 2po2 ka thënë që Kosova ka reperë të mirë. Por për të vazhdon të mbetet Unikatili si njëri ndër reperët më të suksesshëm në skenën shqiptare. Besniku ka një kohë të gjatë që është në skenën shqiptare edhe pse kohët e fundit nuk ka qenë aq aktiv për fansat e tij....
  ★★★★★
 • 2po2 Lanson Këngën E Re
  04-07-2015
  Reperi i njohur 2po2 sapo ka lansuar sot në youtube këngën e tij më të re "Kohqelujna". Këtë këngë ai e ka bërë në bashkëpunim me DJ Vicky, e ndërsa pritet të jetë një ndër këngët më kontraverse të sezonit të verës. Ai gjithashtu është kthyer në Kosovë pasi shumë shpejt për të fillon sezona e koncerteve së bashku me kompaninë "Authentic Entetrainment"....
 • 2po2 Gatuan Dhe Në Qafë Mban Gruan E Tij
  12-04-2015
  Ndoshta nuk e keni ditur, por ka edhe reper i cili njëkohësisht ushtron profesionin e kuzhinierit. E i tillë është reperi i njohur 2po2 i cili së fundmi nëpërmjet rrjetit të tij social Instagram na ka treguar se di të gatuajë shumë mirë. Por, 2po2 nuk është si çdo kuzhinier tjetër. Ai përveç se gatuan, në qafë e mban edhe gruan e tij, pasi në foto ai shihej duke mbajtur në qafë gruan e tij....
  ★★★★★
 • 2po2: 1 Prilli, Dita E Reperëve
  01-04-2015
  Reperi i njohur 2po2 ka publikuar sot në rrjetin e tij social në Instagram një foto ku në mbishkrimin e saj ka shkruar diçka me rastin e 1 prillit. Ai ka thënë se 1 prilli është dita e reperëve pasi shumë prej tyre në Kosovë e gënjejnë vetën si të tillë dhe nuk japin mesazhe në këngët e tyre....
  ★★★★★
 • Genta Fanse E 2po2
  12-02-2015
  E derisa ajo është një nga personazhet më të diskutuar që ka dal nga Big brother për shkak të fotove nudo që iu publikuan gjatë qëndrimit në shtëpinë e famshme, ai është reperi më karizmatik në skenën tonë. Genta Gjalpi vajza e cila bëri bujë dhe theu tabu ka vizituar Shkodrën vetëm për të qenë pranë idolit të saj, reperit të famshëm të 2Po2 që ka mbajtur një koncert atje. E pas koncertit Genta është fotografuar dhe iu është lavdëruar shoqeve se me kë ka dal në foto....
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}