>
BIOSHQIP
 • 2 Ton Lanson Këngën E Re
  06-03-2016
  Reperi i njohur nga Ferizaji nuk e ka ndër mend të ndalet. nuk kishte shumë kohë që publikoi videoklipin e tij të fundit "Pikë", e ndërsa tani ka ardhur përsëri me një këngë tjetër. "Ta fali jetën" titullohet kënga e cila është punuar vetë nga 2 Ton, me muzikë dhe tekst e ndërsa është publikuar në youtube në versionin Audio+Lyrics. Kënga është edhe remix i këngës "Zemrën ta fali"....
  ★★★★★
 • 2 Ton Dhe Vig Poppa Gati Me Klipin E “Kapi Lekt”
  15-11-2015
  Reperi i njohur 2 Ton është duke pregaditur këngën e tij më të e e cila titullohet "Kapi Lekt" dhe vjen në bashkpunim me reperin e grupit "KAOS", Vig Poppa. Kënga ka përfunduar së inçizuari në studion e 2 Ton e ndërsa dje kanë përfunduar xhirimet e videoklipit. Videoklipi është realizuar nga Imagine dhe pritet të jetë gati në fund të javës së ardhshme....
  ★★★★★
 • 2ton Ka Ditëlindjen, Ja Me Cilën Këngë E Filloi Ai Karrierën
  08-11-2015
  Reperi i njohur nga Ferizaji 2 Ton e filloi karrierën e tij muzikore që kur ishte 19 vjeç në vitn 2008. Ai mbahet mend për këngën e tij të parë "Lochko" e cila pati mjaft shumë sukses. E ndërsa sot ai është një nga reperët më të kërkuar të estradës i cili numëron mijëra fansa & këngë e klipe të suksesshme. Sot 2 Ton feston ditëlindjen dhe me këtë rast ai ka marrë plot urime nga familja, miqt dhe adhuruesit e tij të flaktë në rrjetet sociale. 2 Ton sot mbush 26 vjeç dhe TeksteShqip i uron edhe 100!...
  ★★★★★
 • A është 2ton Në Lidhje?!
  27-09-2015
  Ai është tashmë njëri ndër reperët më të kërkuar në skenën muzikore shqiptare. Fjala është për 2Ton i cili pa dyshim që rreth vetes ka një numër të madh të fansave. Në një intervistë për emisionin Prive, ai foli rreth projekteve të tij të realizuara dhe atyre të cilat pritet që të realizohen së shpejti, transmeton indeksonline. Ndër të tjerat ai foli edhe për statusin e tij e që padyshim një numër i madh i fanseve të tij janë kurioze ta dinë. Ai tha që për momentin është “single” dhe nuk ka ndonjë lidhje me dikë....
  ★★★★★
 • 2ton Sqaron Këngën E Tij Të “Vjedhur”
  21-09-2015
  “Ani nasht” e reperit 2Ton është njëra nga këngët më të pëlqyera këtë verë. Projekti, i cili ka arritur afro nëntë milionë klikime në kanalin “YouTube”, doli të ketë ngjashmëri me këngën “Living in love” të reperit amerikan l-Wayne. Rep artisti shqiptar, emri i vërtetë i të cilit është Arton Avdyli, për Telegrafin pranoi se këngët kanë ngjashmëri mes tyre, por duke mos e cilësuar si të vjedhur. “ E vjedhur nuk është. Po ndoshta është inspirimi sepse atë këngë e kam dëgjuar më herët, por kjo është tjetër gjë. Këngët mund të pë...
  ★★★★☆
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Parameno” Nga 2 Ton & Dj Viper
  13-09-2015
  Reperi i njohur 2 Ton sapo ka lansuar videoprojektin e tij më të ri "Parameno" në bashkpunim me Dj Viper njëkohësisht projektin e tij të 5-të për këtë vit. Kënga "Parameno" është punuar nga vet 2 Toni së bashku me Dj Nurteel & Granit Gashi në studion "InArt Production". Tekstin e këngës e ka shkruar poashtu vetë 2 Ton e ndërsa videoklipi është realizuar në Shqipëri nga MAX Production....
  ★★★★★
 • 2 Ton Me Këngë Të Re
  31-08-2015
  Studio ‘Massive Production’ po e sjell edhe një tjetër hit. Bëhet fjalë për këngën e re të reperit 2Ton e cila do të dal shumë shpejtë. Djemtë e talentuar të kësaj studioje Nurteeli dhe Graniti kanë realizuar këtë këngë me një përkushtim mjaft të madh transmeton Tribuna. Kjo nuk është hera e parë që 2Toni punon me këtë studio. Ai edhe këngën ‘24H’ e ka punuar me Massive Production, këngë kjo që pati sukses të madh. Detaje të tjera nuk janë të ditura ende por natyrisht se do t’iu njoftojmë më kohë....
  ★★★★★
 • 2ton Dhe Struga
  28-07-2015
  2Ton po vazhdon me performancat e saj nëpër vende të ndryshme. Reperi para pak jave ka publikuar edhe këngën e tij më të fundit “Ani nasht”, që pa dyshim është pëlqyer nga fansat e reperit. E sa ka fansa 2Ton?, Kjo është parë edhe në koncertin e mbajtur nga reperi në qytetin e Strugës. Aty një numër i madh i njerëzve ishin mbledhur vetëm e vetëm për ta dëgjuar 2Ton teksa shihen që pothuajse të gjithë fansat mbanin në duar telefonat e tyre të ndezur....
  ★★★★★
 • Premirë: 2 Ton Vjen Me “Ani Nasht“
  01-07-2015
  Reperi i njohur 2 Ton sapo ka lansuar në teg videoprojektin e tij më të ri. Reperi i njohur nga Ferizaji si duket këtë vit do të jetë një nga emrat më të suksesshëm të skenës, pasi numri i projekteve që ai ka realizuar për këtë vit shkon në 5. "Ani nasht" është prodhimi më i ri nga 2 Ton. Muzikën & Tekstin i ka realizuar vetë këngëtari, e ndërsa inçizimi Art Studio. Videoklipi është punuar në prishtië, nga produksioni Imagine Films....
  ★★★★★
 • A është Kjo E Dashura E 2ton?
  01-06-2015
  Reperi i njohur 2 Ton ka publikuar në rrjetet e tij sociale disa fotografi ku shihet bashk me një vajzë e cila po aludohet në media se mund të jetë e dashura e tij. Në foto shihen të dy duke kaluar momente mjaft të afërta me njëri tjetrin. E vajza në foto nuk ishte një personazh i pa njohur për ne, ajo ishte Liridona Fetahaj e cila u shpall "Miss Diaspora 2015". Por të gjitha këto mbeten vetëm aludime pasi ende nuk kemi marrë një komfrimim nga reperi apo bukuroshja....
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}