>
BIOSHQIP
 • Njihuni Me Familjen E Yll Limanit
  11-04-2016
  Këngëtari Yll Limani arriti të inkuadrohet shumë shpejt në botën e muzikës, falë paraqitjes se tij dhe suksesit në edicionin e parë të reality talent show "The Voice of Albania" në nëntor të 2011-tës. Ai gjithashtu njihet si djali i kitaristit të njohur nga grupi ‘Minatori’, Mufail Limanit. 150/150208 Ylli, e ka një motër më të madhe se ai e cila quhet Hana, dhe vëllanë Artin i cili është më i vogël se ai. Bazuar në fotografitë e postuara, shihet se ata janë një familje e shëndoshë dhe e lumtur. Ylli gjithashtu po...
  ★★★★☆
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “I Thash Asaj” Nga Ylli Limani
  17-10-2015
  Këngëtari Yll Limani sapo ka publikuar këngën & videoklipin e tij më të ri "I thash asaj". Muzika & teksti janë punuar nga vetë Ylli, e ndërsa orkestrimi është bërë nga Bini Studio. Ylli vjen shumë thjeshtë në videoklipin e tij të ri, i cili është punuar në Prshtinë nga Imagine Films. Video është dixhitalizuar në youtube nga Onima Media....
  ★★★★★
 • Yll Limani Finalizon Projektin E Ri
  05-06-2015
  Këngëtari Yll Limani do të sjellë projektin e tij më të ri të titulluar “Emrin ma ke thirr”. “Emrin ma ke thirr” këngëtari do ta sjellë të realizuar me videoklip,xhirimet e të cilit kanë përfunduar dhe është gati për tu publikuar. Sipas këngëtarit ky videoklip do të lansohet nesër....
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Single” Nga Yll Limani Ft. Gent Fatali
  24-01-2015
  Ylli Limani & reperi Genti i njohur ndryshe edhe si Fatal kanë publikuar videoklipin e tyre më të ri "Single". Kënga është e zhanrit hip hop & rnb, e ndërsa është punuar & inçizuar në stduion e Athentic. Producenti i këngës është Mixey. Ylli Limani tash e një kohë është nën menaxhimin e studios Onima. Videoklipi i kësaj kënge është realizuar nga Produksioni i njohur nga Prishtina, Imagine....
  ★★★★★
 • Kujt I Propozon Martesë Yll Limani?
  19-12-2014
  Njëri ndër këngëtarët më të ri të skenës muzikore shqipe, Yll Limani, i ka bërë një propozim mjaftë interesant një vajze e cila e kishte gjetur telefonin e tij të humbur. Ai pasi e ka falënderuar i ka propozuar asaj martesë. Kështu së paku ka konfirmuar vet këngëtari përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’ por nuk ka treguar se cila është përgjigja që i ka dhënë vajza. “God bless the lady who found my phone! I asked her to marry me...” ishte shkrimi i tij. Por, gëzimi i Yllit nuk mbaron me kaq. Përveç që e ka gjetur telef...
  ★★★★☆
 • Ylli Limani: “Muzika është Ushqim Për Shpirtin Tim”
  15-08-2014
  Ai ka një stil shumë të veçantë. E ndonëse ka vetëm 19 vjet, Yll Limani, djali nga Prishtina, ka arritur shumë suksese në skenën muzikore. Ndrërsa, pjesëmarrja e tij në ‘The Voice of Albania’ u bë çelësi i këtij suksesi, për t’ia hapur rrugën edhe më tej, sukseseve tjera. Ai në një intervistë për Kosovapress, ka treguar se muzika është ushqim për shpirtin e tij. Kosovapress: Me çka po merreni aktualisht? Yll Limani: Aktualisht jam duke shijuar pushimet e verës. Si një 19 vjecar i zakonshëm, preferoj të dal me shoqërinë e ngushtë...
  ★★★★★
 • Ylli Limani: “Dafina Zeqiri është Gati Për Skenën Ndërkombëtare”
  10-01-2014
  Sipas këngëtarit nga Prishtina, Yll Limani, disa prej këngëtarëve të estradës shqiptare nuk janë për skenën muzikore shqiptare. Ylli ka deklaruar në një intervistë për emisionin Express në KTV se ai personalisht e konsideron shumë me fat një artist që depërton në tregun ndërkombëtar. Sipas tij, Rita Ora ka nxitur një ndryshim në mentalitetin e artistëve shqiptar. 120/120628 “Rita Ora mund të them se i ka lazdruar pak këngëtaret shqiptare. Tani shumë po mendojnë të depërtojnë në skenën ndërkombëtare. Mund të kesh par...
  ★★★★★
 • Ylli Limani: “The Voice”, Një Trampolinë Drejt Suksesit
  04-10-2013
  Këngëtari i ri shqiptar, Yll Limani, është shprehur para fillimit të spektaklit të talentëve të këndimit, The Voice of Albania 3, duke pranuar se do të kthehej po që se do t’i jepej mundësia, teksa fajësoi vet këngëtarët që nuk arrijnë të shfrytëzojnë mundësinë e suksesit pas triumfit në spektakël. Ylli për Telegrafin ka treguar për eksperiencën e tij në The Voice dhe thotë se do të jetë fansi më i madh i emisionit çdo të premte. Ai thotë se do të kthehej po që se do t’i jepej mundësia. 113/113452 “Edicionin e tretë ...
  ★★★★★
 • Ylli Limani Pyet “A E Din Ti?”
  11-07-2013
  Sensacioni shqiptar i muzikës RnB, Yll Limani, ka publikuar këngën e tij të re të titulluar “A e din ti”. Kënga është vazhdimësi e projekteve që është duke përgatitur Ylli, i cili është në hapat vendimtarë për të vendsour kredencialet e tij prej një prej yjeve të skenës së muzikës shqiptare. Ky projekt është veror me tekst romantik, ku shfaqet një femër shumë atraktive krahas tij, sikurse në klipet e kaluara. Këngën e kanë punuar super producentët Zzap dhe Chriss, ndërsa për videoklipin është përkujdesur ImagineCreative....
  ★★★★☆
 • Ylli Limani Del Nga “Zona” E Baladave
  09-07-2013
  Njëri ndër konkurrentët më simpatikë të edicionit të parë të “The Voice of Albania” Yll Limani, i cili pas spektaklit mbajti pëlqimin e publikut lart, me këngën “Lart mbi yje”, ka treguar për Tribunën se këtë verë do ta befasojë publikun duke sjellë një këngë ndryshe nga ato që jemi mësuar ta shohim. “Kënga është tipike verore dhe flet për pasigurinë që kemi ne të rinjtë në dashuri. Është një lloj mesazhi se si t’i marrim shanset që na vijnë”, ka shpjeguar fillimisht këngëtari i cili ka sqaruar se videoklipi i kësaj kënge tashmë...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}