>
BIOSHQIP
 • “Troja”, Së Shpejti Me Album Të Ri
  19-10-2015
  Njëra ndër grupet më të kërkuar në Kosovë të muzikës rock, mesa duket janë duke përgatitur një rikthim të fuqishëm në skenën muzikore. Fjala është për grupin Troja të cilët ka një kohë të gjatë që nuk janë parë me ndonjë projekt të ri në skenën muzikore. Përmes një njoftimi në Facebook, ata kanë lëshuar një lajmërim për pjesëmarrjen e tyre me datë 28 nëntor në një koncert në Zurich të Zvicrës, raporton Indeksonline. Ndërsa që kanë paralajmëruar që së shpejti do të lansojnë edhe albumin e tyre të ri për të cilin nuk janë bërë ...
  ★☆☆☆☆
 • Troja: “Megjithatë Artistët Do Mbijetojnë”
  28-08-2014
  Rockerët e ndryshuan botën. Ata dëshmuan se artisti nuk është produkt i shkollës, por i shpirtit. Ata e barazuan individin me institucionin, ishin forca shtytëse e ndryshimeve më të mëdha shoqërore të shekullit XX. Ata janë njerëz që mendojnë dhe sakrifikojnë. I tillë është Bujar Berisha i “Trojës”. Lexojeni këtë intervistë, sepse do ta çmoni guximin e idealizmin, dhe frikën do ta leni pas vetes. Është e gjatë lista e angazhimeve tuaja. Jeni këngëtar, instrumentist, aktor, por jeni edhe kameraman profesionist, skenarist, e edhe fil...
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Demokraci” Nga Troja
  18-07-2014
  Rock grupi legjendar shqiptar, Troja, ka publikuar videoklipin e ri të titulluar “Demokraci”. Teksti i këngës është tekst që i referohet ngufatjes së shoqërisë, duke u nisë prej politikës, mosfunksionimit të ligjit, mungesa e shprehjes së lirë e gazetarëve, vjedhja e votës, të gjitha këto për të cilat njerëzit nuk guxojnë me fol. 130/130407 Videoklipi është xhiruar bardh e zi, që reflekton edhe me porosinë e kësaj kënge të zhanrit rok e realizuar nga Pulla. Me gojë të mbyllur, prapa telave gjemborë dhe fytyra të ngrysu...
  ★★★★★
 • Troja, 3 Vite Pune Për Albumin E Ri
  16-01-2014
  Rok grupi i njohur kosovar Troja ka paralajmëruar që gjatë muajit shkurt do të dalin me albumin e tyre më të ri. Bujar Berisha, frontman i këtij grupi i tha Expressit se në këtë album ata kanë punuar tri vite. Rok Grupi “Troja” i ka nxehur telat e kitarës përsëri dhe gjithçka do të jetë gati për një album të tyre të ri në muajin shkurt. Bujar Berisha, frontman i grupit, tha se tashmë përgatitjet për albumin janë bërë dhe se gjithçka do të jetë gati në muajin shkurt të këtij viti. “Kemi punuar shumë në këtë album, diku tri vjet. Kësmet do ta kryejmë, mendojmë duku ka mesi i shkurtit”, ka thënë ai. Albumi i “Trojës” pritet...
 • Grupi Troja Po Punon Për Albumin E Ri
  04-01-2014
  Rock grupi legjendar, Troja, ka paralajmëruar publikimin e videoklipit të ri dhe një albumi të ri gjatë vitit 2014. Krijuesit e hitit “Mbretëresha Kohë”, kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për të ndarë me përkrahësit e tyre planet për të ardhmen e afërt. Ajo që në fakt vërehet nga komunikata e Trojës është ndërrimi i vendit ku grupi i bën ushtrimet. “Vend i ri për ushtrime, album i ri, koncerte të reja dhe shumë gjëra të tjera në vitin 2014. Shihemi së shpejti”, shkruan në faqen zyrtare të grupit në Facebook. Troja ka shijuar një vit të suksesshëm me shumë koncerte të mëdha prapa vetes, teksa ka kohë që ata nuk kanë publik...
 • Troja, Koncert I Veçantë Në Gërmi
  22-07-2012
  Rock grupi shqiptar, Troja, ka mbajtur me sukses koncertin në pishinën e Gërmisë, ku të pranishëm ishin mbi një mijë fansa. Troja, që llogaritet rock grupi shqip më i mirë aktiv, ka performuar këngët legjendare që nga fillimi i karrierës e duke përfunduar dhe me hitet e fundit. Por, e veçanta e këtij koncerti ishte që kjo ishte hera e fundit që fansat kanë mundur ta dëgjojnë grupin me këngët e vjetra, pasi me lansimin e albumit të ri, Troja pritet të paraqitet me këngë të reja nëpër koncerte. Këtë e konfirmoi vokalisti Bujar Berisha gjatë interpretimit të tij në Gërmi, ku mbretëroi atmosferë e këndshme. Troja pritet që të la...
 • Troja Ne Rock Am Ring
  15-03-2012
  Rock grupi kosovar "Troja" është në mesin e pesëdhjetë bendeve nga e gjithë bota që është duke "luftuar" në garën "Rock am Ring Band Contest 2012" nëpërmjet ueb-faqes ringrocker.com. Festivali "Rock am Ring" është njëri nga festivalet më të popullarizuara që mbahen nën qiellin e hapur çdo vit në Nürburgring të Gjermanisë. Edicioni i këtij viti do të realizohet midis datave një dhe tre të muajit qershor. "Rock am Ring" është themeluar më 1985 dhe që nga ajo kohë në skenën e tij kanë performuar rock grupet më të mëdha të skenës botë...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}