>
BIOSHQIP
 • Gati Kënga E Re Nga Shyhrete Behluli
  05-04-2016
  Këngëtarja Shyhrete Behluli pritet që këto ditë të lansoj këngën e saj të re. Pas bashkëpunimit me reprin Gold Ag, siç mëson Magazina.al, këngëtarja këtë herë do të vij me një balad të shkruar nga Ilir Berani dhe orkestruar nga Virusi. 148/148882 Balada do të mbaj titullin “Ti je shpirt i shpirtit tim” dhe pritet të lansohet shumë shpejt. Ndryshe, bashkëpunimi i saj me Gold Ag “Dashnia e nanës” është pritur mjaftë mirë nga publiku....
  ★★★☆☆
 • Shyhretja Me Profil Të Saj Në Facebook Dhe Instagram
  22-03-2016
  Shyhrete Behluli është njëra nga këngëtaret më në zë dhe më e famshme e skenës sonë, e cila me karrierën e saj mbi 40 vjeçare, ka ngritur lartë moralin dhe namin e mbarë kombit tonë. Meqenëse jetojmë në "kohën e internetit", në emër të saj janë hapur disa adresa nëpër rrjete, si në Facebook, po ashtu dhe në Instagram, të cilat janë keqpërdorur nga persona të pandërgjegjshëm. Mu për këtë, që fansat të kenë një adresë të saktë të saj, Shyhretja ka vendosur të hapë një fan-page në facebook, e cila tashmë numëron mbi 68 mijë pëlqime dhe...
  ★★★★★
 • Shyhrete Behluli Duet Me Gold Ag
  17-01-2016
  Mund të tungëllojë paksa çuditshëm por këngëtarja e muzikës popullore Shyhrete Behluli ka vendosur që muajin shkurt ta nisi me një bashkpunim shumë interesant. Ajo e ka gati këngën e saj më të re e cila do të vi në bashkpunim me reperin e njohur nga Presheva, Gold AG. Kënga do jetë e miksuar përmes dy zhanreve dhe do të trajtojë tematikën e nënës, ndaj dhe titulli i saj do të jetë: "Dashnia e Nanës”...
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Shoqet” Nga Shyhrete Behluli, Remzije Osmani & Motrat Mustafa
  17-11-2015
  Bilbilat e Kosovës: Shyhrete Behluli, Remzije Osmani & Motrat Mustafa sapo kanë publikuar videoprojektin e tyre më të ri me titull "Shoqet". Ndonëse shoqe mbahen edhe me këngëtaren tjetër të madhe Shkurte Fejzan, e cila nuk merr pjesë në këtë këngë edhe pse thuhet se ka raporte të mira me to. "Shoqet" është një këngë e punuar nga Rrahman Kryeziu,e ndërsa tekstin e saj e ka shkruar Nexhmije Muhaxheri. Videoklipi është punuar në prishtinë, nga produksioni EMF Creative....
  ★★★★★
 • Shyhrete Behluli E Lumtur Pranë Lulit
  16-09-2015
  Këngëtarja e mirënjohur, Shyhrete Behluli, është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera të muzikës popullore. Përvec angazhimeve në mbrëmje të ndryshme muzikore, si brenda ashtu edhe jashtë vendit, anash nuk lë as familjen. Është bashkëshorti i saj, Luli, ai që gjithmonë qëndron pranë këngëtares në fjalë, shkruan Indeksonline. Më poshtë mund të shikoni disa foto të ciftit në fjalë. 145/145797 ...
  ★★★★★
 • Shyhretja Thotë: Follow Me
  16-07-2015
  Ajo i takon një gjenerate më të vjetër dhe një zhanri muzikor serioz, pasi këndon këngë folklorike e popullore, ama kjo nuk do të thotë që Shyhrete Behluli nuk ja di rendet marketingut, pasi edhe ajo njejtë si këngëtaret e reja është mjaftë aktive në rrjete sociale. Shyhretja, prej kohësh e ka një profil zyrtar në Facebook, ku i njofton adhuruesit dhe ndjekësit me të rejat e fundit, e tani ajo sapo ka hapur edhe një llogari në Instagram. E kuptueshme që këngëtarja pret të ndiqet edhe në këtë rrjet social....
  ★★★☆☆
 • Shyhrete Behluli Edhe Më Fresh Për Albumin E Ri
  15-06-2015
  Këngëtarja Shyhrete Behluli së fundmi do të vijë për artdashësit e saj me një album. Shyhretjak a përfunduar finalizimin e këngëve dhe së fundmi ka pozuar për kopertinën e albumit. Pavarësisht viteve Shyhretja vazhdon të duket në top formë. Albumi i saj më i ri do të dalë shumë shpejt në shitje nga produksioni Vizioni & Libonia....
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Për Vajzën” Nga Shyhrete Behluli
  21-04-2015
  Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shyhrete Behluli sapo ka publikuar videoklipin e saj më të ri "Për Vajzën". Kënga është e zhanrit baladë dhe i kushtohet të gjithë nënave që kanë vajza, e realizimin e kësaj kënge me muzikë dhe tekst e ka bërë kompozitori Ilir Berani. Orkestrimi është realizuar nga Nexhat Mujovi - Virusi në Maqedoni, e ndërsa për videoklipin janë kujdesur EMF Creative. Për grimin është përkujdesur Salloni "Njomza" në Prishtinë. Videoklipi është hedhur në youtube nga Vizioni & Libonia....
  ★★★★★
 • Shyhretja Që Buron Vetëm Dashuri E ëmbëlsi
  03-04-2015
  Sapo përmendet emri i saj, sikur të sjell një fllad në shpirt, të kujtohen këngët dhe zëri i saj i mrekulluar. Shyhrete Behluli tani e 40 vjet i këndon fjalës shqipe me shumë përkushtim, nga ku ka fituar me mijëra e mijëra zemra. Lidhur me jetën dhe karrierën, Shyhretja na vjen në këtë intervistë ekskluzive, të cilën ju ftojmë ta shijoni... Teksteshqip: Shyhrete, jeni në skenë prej vitesh. A mund të na thoni si u dallua talenti juaj për këngën popullore? Shyhrete Behluli: Jam para publikut plot 40 vjet, ndërsa talentin tim e zbu...
  ★★★★★
 • Shyhretja Bëhet Vjehrrë, Nusja Quhet Learta
  22-03-2015
  Këngëtarja e madhe e muzikës popullore, Shyhrete Behluli është bërë vjehrrë. Djali i saj Kushtrimi, është fejuar me një vajzë bukuroshe të quajtur Learta Jakupi. Gëzimi dhe hareja në familjen Salihu ka arritur kulmin, gjë e cila vërehet në këtë foto të bërë gjatë një manifestimi të organizuar enkas për fejesën e çiftit....
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}