>
BIOSHQIP
 • Shkurte Gashi: “Takim Pune Me Mikun Tim Florin”
  19-04-2016
  Dy këngëtarët shqiptarë Shkurte Gashi dhe Flori Mumajesi si duket do të sjellin diçka këtë verë. Ata janë takuar sot siç ka thënë këngëtarja Shkurte Gashi për takim pune, ndërsa bashkëpunimi mes tyre nuk dihet ende nëse do të jetë për ndonjë këngë duet. “Takim pune me mikun tim Florin”, ka shkruar këngëtarja në fotografinë e publikuar në Instagram. Mbetët të presim në ditët në vazhdim se çfarë do të sjellin bashkë dy këngëtarët më të pëlqyer shqiptarë....
  ★★★★★
 • A E Keni Ditur Që Shkurte Gashi Ngjan Kaq Shumë Me Këtë Aktore
  29-03-2016
  Këngëtarja Shkurte Gashi është mjaft e angazhuar në muzikë. Përveq koncerteve & ahengjeve të ndryshme, ajo herë pas here është mjaft aktive edhe me projekte muzikore. Ndoshta nuk e keni ditur por nëse e vëreni në pamje Shkurta ka një ngjajshmëri të jashtzakonshme me pornostaren Lisa Ann. Ndoshta vetë Shkurta nuk e ka vërejtur këtë mirëpo e vërteta qëndron se ajo ngjan me të vërtetë shumë....
  ★★★★★
 • Shkurte Gashi Mbulohet Me Para
  10-01-2016
  "Më kan bërë milionere" e thoshte me perbuzje këngëtarja Shkurte Gashi në një nga intervistat për një emision në Kosovë, e kjo nofkë të cilën ajo nuk e dëshironte i kishte ardhur për shkak se para 2 vitesh qarkullonte një video ku Shkurta shihej duke kënduar dhe duke e mbuluar me para. Por siç duket Shkurta duhet ta pranojë dhe ta mbajë akoma këtë "epitet" të dhënë nga publiku pasi ajo vërtetë po mbulohet me para. Së fundmi në rrjetet sociale ka qarkulluar një foto e saj ku shihet në një dasmë dhe e mbushur me para....
  ★★★★☆
 • Fansat Presin Dorën Për Shkurte Gashin
  15-12-2015
  Këngëtarja Shkurte Gashi është mjaft e njpohur dhe ka fansa gjithandej, por disa prej tyre janë marrëzisht të dhënë pas saj. E pikërisht një nga fanset e zjarrtë të saj, në dorën e tij ka gërvishtur shkronjën e parë të emrit të këngëtares. Shkurtës i është bërë qejfi që ka fansat aq të dahur për të, mirëpo ajo nuk është dakord me mënyrën se si e kanë shprehur dashurinë ndaj saj. “Knaqesi të t'duan njerzit për punën që bën ,dhe mbi të gjitha te vlersojn si njeri 🏻 por jo dhe deri në këtë mas ,ta gervishesh veten, ju lut që kjo...
  ★★★★★
 • Shkurte Gashi Pranon Dhurata
  16-11-2015
  Këngëtarja Shkurte Gashi ka lajmëruar sot fansat e saj për disa dhurata mjaft të veçanta që ka marrë nga një shoqe e saj e cila jeton jasht por që ka ardhur për vizitë në Kosovë. Shkurta nuk ka nguruar që të publikojë dhuratën që ka marrë në rrjetin e saj social në Instagram duke e shoqëruar fotografinë edhe me një shkrim në të cilin falenderon tej mase shoqen e zemrës. “Mir Se Erdhe Ne Kosove Shoqja Ime e Dashur ,Flm Per Dhuratat LIZA ❤️...Shoqeria Jon 12 Vjeqare Nuk Do Te Shuhet Asnje Her.Love You”, ka qenë mbishkrimi i Shkurt...
  ★★★★★
 • Një Baladë Nga Shkurta
  09-11-2015
  Këngëtarja Shkurte Gashi është në pregaditje së fundmi të projektit të saj më të ri muzikor. Ajo ka vendosur që të punojë një këngë të re të zhanrit baladë. Balada e saj e re, titulli i së cilës ende nuk është vendosur është me kompozim & tekst nga Flori Mumajesi por që në ka marrë pjesë edhe vet këngëtarja. Kënga mendohet të jetë bashkpunim mes Shkrutes dhe Florit dhe pritet të lansohet shumë shpejt....
  ★★★★★
 • Shkurte Gashi Prezanton Babain
  04-11-2015
  Këngëtarja Shkurte Gashi ka publikuar së fundmi në rrjetet e saj sociale një foto me babain e saj, i cili njëherit është edhe menaxheri i këngëtares. Shkruta ka treguar se është shumë e lidhur me babaion, ndonëse ai e ndihmon atë në përzgjedhjen e shumë vendimeve për në karrierë. Shkurta ka shkruar me babain e saj në Zurich, dhe në foton e publikuar ata shihen duke shëtitur së bashku. “Shetitje me Babin”, ka qenë edhe mbishkrimi i këngëtares....
  ★★★★☆
 • Kjo është Arsyeja Pse Shkurta I Kaloj 5 Shtete Për 24 Orë
  02-11-2015
  Ditë më parë në media patëm mundësinë që tëshohim një lajm jo fort të zakonshëm për njërën ndër artistet tona. Fjala është për këngëtaren Shkurte Gashi e cila flitej se i kishte ndërruar 5 shtete brenda 24 orëve duke thyer kështu një rekord udhëtimi nga Aeroporti i Prishtinës. Pas daljes së lajmit Shkurta ka reaguar menjëherë duke treguar arsyen e vërtetë se pse i ndërroi këto 5 shtete për një ditë. Ajo ka postuar në rrjetin e saj social në Instagram një foto ku shihet duke kënduar në skenën e një koncerti në Suedi dhe duke e kë...
  ★★★★★
 • Shkurta Thyen Rekord, Ja Sa Shtete I Vizitoi Për 24 Orë
  31-10-2015
  Sezona e verës i solli asaj shumë angazhime në mbrëmje të ndryshme muzikore si dhe ahengje familjare. Por siç duket për këngëtaren Shkurte Gashi angazhimet nuk kanë përfunduar as gjatë kësaj stine. Ajo po vazhdon të këndojë në vende të ndryshme të Evropës. Madje ajo sot ka shënuar rekord personal të shteteve që ka vizituar brenda 24 orëve. “S’ka te ndalur 5 shtete për një dit Maqedoni-Prishtinë -Gjermani-Danimark-Suedi✈️”, ka shkruar Shkurta në Instagram....
  ★★★★★
 • Shkurta Gashi Një Tayson Femër, Rrah Gjashtë Vëllezër Përnjëherë
  04-09-2015
  Këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare Shkurta Gashi ka befasuar me intervistën e saj të fundit dhënë në emisionin rtv21, transmeton Indeksonline. Ajo ka treguar që në fëmijëri ishte një fëmijë shumë i lazdruar, pavarësisht që tash është njëra ndër femrat më të buzëqeshura të estradës shqiptare, së paku kështu duket çdo herë gjatë paraqitjeve të saja në skenë. Shkurta ka treguar që gjatë kohës sa ishte fëmije të gjithë fëmijët e lagjes dhe shkollës ia kishin frikën, madje tregoi edhe rastin kur kishte rrahur gjashtë vëllezër...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}