>
BIOSHQIP
 • “Era” Nga Mc Kresha, Fiton çmimin “Tekste Shqip 2016”
  02-01-2017
  Muzika ka evoluar, dhe bashkë me të edhe shija e publikut. Nëse vite më parë duhej një këngë e bukur dhe me tekst të fuqishëm që të garoje në një festival, tanimë nuk është fare e nevojshme. Mjafton që kënga të jetë ritmike dhe e kapshme për publikun, dhe suksesi do të jetë i garantuar. Megjithatë, sido që të jetë mund të themi se ka ende këngë të mirëfillta në tregun shqiptar, të cilët bëjnë sadopak tendencë me tekstet e tyre të bukura. Portali “TeksteShqip”, i cili tash e disa vite merret me shkrimin dhe vlerësimin e teksteve ...
  ★★★★★
 • “Era” E Mc Kreshës Arrinë 1 Milion Në Youtube
  02-01-2016
  Reperi i famshëm MC Kresha na surprizoi me projektin e tij të ri për fundvit, e që ishte remake i këngës "Era", i kënduar shumë vite më parë nga Rock grupi Gjurmët. Kënga që u pëlqye aq shumë në daljet e para ka arritur të kalojë mbi 1 milion klikime në youtube. MC Kresha para pak ditësh ishte i ftuar të këndonte edhe në koncertin e grupit Gjurmët në Pallatin e Kongreseve, ku këndoi këngën "Era" live....
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Era” Nga Mc Kresha
  29-12-2015
  Reperi i njohur MC Kresha sapo ka publikuar videoklipin e tij më të ri me titull "Era". Kënga është një ripërpunim i këngës "Era" të grupit Gjurmët, e ndërsa është sjellë nga reperi edhe me disa fjalë të reja, vargje të cilat i ka shkruar vetë. Kënga është regjistruar në studion gjermane Press Play, Beefhaus. Ndërsa videoklipi është punuar nga produksioni kosovar Pinkmoon Creative....
  ★★★★★
 • Mc Kresha Apo Mc Skënderbeu
  18-12-2015
  Në rrjetet sociale tashmë gati çdo orë qarkullojnë foto të artistëve tanë teksa shihen bashk në xhirimet e Vitit të Ri në televizionet tona. Së fundmi po qarkullon një foto e reperit Mc kresha ku shihet gjatë xhirimeve në një aheng bashk me të gjithë kolegët e tij. Ajo çfarë e bën më interesant foton është se reperi tashmë ka lëshuar mjekrrën dhe në një nga fotot e kapur papritmas ai i përngjan gati totalisht Skënderbeut. Shumë faqe satirike kanë shkruar në mbishkrimin e fotos me shaka: "MC Kresha apo MC Skenderbeu"....
  ★★★★★
 • Shtyhet Publikimi I Këngës Nga Gjiko Dhe Mc Kresha
  12-11-2015
  U paralajmërua që do të publikohet sonte kënga më e re nga reperët Gjiko dhe MC Kresha, mirëpo fansat e tyre siç duket duhet të presin edhe disa ditë. E kjo për faktin se lansimi i projektit të tyre është shtyrë. Gjiko ka konfirmuar në faqen e tij zyrtare se klipi është shtyrë dhe se lansimi i tij nuk është caktuar se për cilën ditë do të bëhet. Kënga është punuar nga BigBang në shtëpinë e hiteve RedBox, teksa klipi është punuar nga Valon Aziri. Lexoni postimin e plotë të Gjikos: TE DASHUR FANSA Kom mendu qe projekti k...
  ★★★★★
 • “Luv Luv” E Mc Kreshës Hit Në Brazil
  11-11-2015
  Sipas statistikave të youtube dhe kanalit të PINT del se në youtube superhiti i reperit Mc Kresha dëgjohet shumë edhe në Brazil. Vetëm këtë muaj ka afër 500'000 klikime që vijnë nga Brazili dhe në krye të kësaj qëndron kënga „Luv Luv“ duke mos anashkaluar edhe këngët tjera që gjinden në kanalin Youtube. Ky fenomen çuditi edhe menagjmentin e P.I.N.T. kur pa në komente vërshimet në gjuhen portugeze ndërsa nuk mungonin komentet në gjermanisht. Siç kemi paralajmëruar në intervistën e dhënë për indeksonline edhe më parë nga produc...
  ★★★★★
 • Kur Mc Kresha Publikon Foto, Pasojnë Këto Komente!
  04-11-2015
  Reperi i njohur Mc kresha ndonëse ende nuk ka publikuar ndonjë projekt të ri muzikor, ai prap se prap është mjaft i kërkuar nga fansat sidmos në rrjetet sociale. Së fundmi Kresha ka publikuar në llogarinë e tij në Instagram një foto të re, ku menjëherë pas publikimit kanë vërshuar një sërë komentesh. Kjo na bën me dije që reperi ka një numër të madh fansash rreth tij....
  ★★★★★
 • Mc Kresha Në Errësirë
  21-10-2015
  Reperi i njohur MC Kresha ndonëse ka kohë që nuk na ka ardhur me ndonjë projekt të ri muzikor, ai prap se prap ka bërë të ditur se shumë shpejt do të vijë me diçka të re për fansat. Përveq muzikës fansat kanë mundësi që ta shohin Kreshën më së shumti edhe në rrjetet sociale ku ai është thuajse gjithmonë aktiv. Në rrjetin e tij social në Instagram Mc Kresha ka publikuar sot një fotografi ku shihet në errësirë dhe pran vetës ka një kitarë, duke krijuar kështu një lloj fotoje artistike. 146/146580 ...
  ★★★★★
 • Ja çka Thotë Mc Kresha Për Këngën E Re Të Dafina Zeqirit
  26-09-2015
  Këngëtarja Dafina Zeqiri së fundmi ka lansuar klipin e saj më të ri “‘Hate you, Love you’, me këtë rast nuk kanë munguar as komentet e kolegëve të saj. Njëri ndër ta është edhe Mc Kresha i cili përmes një postimi tha që: “Masi po bien llafi/krejt e dojna Duffy'en/ @dafina.zeqiri #reggae #music#goodvybz 🍁✌🏿️” ku me këtë rast e ka pëlqyer tej mase edhe këngën e cila për pak minuta ka arritur që të komentohet tej mase nga ndjekësit e Dafit....
 • Mc Kresha Mbushi Plot 31 Vjet
  05-09-2015
  MC Kresha është një ndër reperët më të pëlqyer në Kosovë. Ai ka lindur në Mitrovicë, e ndërsa kaerrierën si reperi e folloi në moshë të re. Tani ai është pjesë e labelit "PINT" dhe është ndër më të kërkuarit gjithandej. Ndoshta nuk e keni ditur por sot ai feston ditëlindjen. Edhe pse duket mjaft i ri në pamje Kresha sot mbush plot 31 vjet. Me rastin e ditëlindjes së tij ai ka organizuar sonte një ceremoni me shoqërinë e tij. Sigurisht që sot ai ka marrë edhe shumë komente dhe urime nga fansat e tij. Ndër të parët ishte miku i ti...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}