>
BIOSHQIP
 • Ganja: “Nuk Jam Duke U Martuar”
  13-03-2014
  Që nga mëngjesi i djeshëm ka marrë telefonata të shumta për të kuptuar rreth martesës. Mirëpo “martesa” e saj siç thotë edhe vetë Ganja është vetëm një spekulim nga njerëz të pandërgjegjshëm të cilët me anë të këtyre formave po mundohen të prekin jetën private të këngëtares. Ganja me të kuptuar këtë thashetheme është ndjerë keq. “Në mëngjes kanë filluar thirrjet e shumta nga miqtë e mi, të cilët më pyesnin për martesën, mirëpo unë nuk dija asgjë. Nuk dija se dikush ka spekuluar për këtë martesë e cila nuk do të ndodhë tani për tani...
  ★★★★★
 • Ganimete Abazi, Gati Për “Hapin E Dytë” Të Rikthimit
  15-02-2014
  Ndonëse i ka munguar skenës për një kohë, këngëtarja e njohur Ganimete Abazi u rikthye më fuqishëm se kurrë, duke e mbushur me këngë e projekte të reja boshllëkun që për një kohë e la në skenën tonë. E meqenëse premton se tash e pas do të jetë aktive dhe nuk do ta lë më muzikën, Ganja bën me dije se tashmë ajo veçse i është përveshur punës për këngë të re. “Nuk ka shumë kohë që kam lansuar këngën e re në bashkëpunim me këngëtarin Kolë Oroshin, një këngë që vërtet është pritur mirë dhe ka dalë tamam si e prisnim. Ndërsa tani jam...
  ★★★★★
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Hapi I Parë” Nga Ganja
  19-01-2014
  Bashkëpunimet mes këngëtarëve nuk kanë të ndalur, tani dy këngëtarët Ganimete Abazi dhe Kolë Oroshi kanë bashkuar për të sjellë një duet të ri, të titulluar “Hapi i parë”. Kënga bashkë me videoklip janë plasuar dje mbrëma dhe dyshja pret suksese në bashkëpunimin e tyre të parë. “Bashkëpunimi me Kolën lindi nga kompozitori Ilir Berani me të cilin kemi parë talentin e Kolës, një këngëtarë me një vokal fantastik i cili duhet të dalë në pah. Prandaj duhet t’u japim përkrahje këngëtarëve të rinj”, ka thënë ajo për “Zëri”. Orkestrimi i k...
  ★★★★★
 • Ganimete Abazi (Ganja): Forca Ime Janë Zoti Dhe Talenti
  15-03-2013
  Ajo është një nga zërat më të mirë në muzikën shqiptare dhe sapo ka sjellë projektin e saj më të ri, një superbaladë dhe një video intersante. Është fjala për këngëtaren Ganimete Abazi-Ganja, e cila e ftuar në “Pro Shqip” në Top Kosova Radio ka treguar se ia vlen të realizosh një duet të bukur me këngëtarin Kolë Oroshi “Forca e fatit” dhe shkruar nga Ilir Berani, nga muzikanti i cili është gjithmonë forca që ajo beson për një hit të ri. Por Ganja ka treguar se forca e një këngëtareje të sukseshme është Zoti dhe talenti, ndërsa artistja ka tashmë gati edhe këngën më të re me titull “Shko”, një këngë shumë ritmike ku do ta lanco...
 • Ganimete Abazi (Ganja) Ka Tmerr Gjarpërinjte
  02-11-2012
  Ajo është një këngëtare me një zë shumë të veçantë, por i ka edhe gjërat që nuk i pëlqen. Falënderon shumë prindërit dhe vëllezërit që janë fansat e parë të saj. Kjo është Ganimete Abazi, e cila e ftuar pak kohë më parë në Top Kosova Radio ka thënë se nuk mërzitet se nuk ka lindur si këngëtare në këtë periudhë, por është e lumtur për atë kohë kur ajo nisi të këndojë, që ka qenë shumë-shumë më mirë se sot, pasi sipas saj është vlerësuar shumë kënga dhe jo shikimi. Nuk ka inate dhe xhelozi me askënd nga estrada, ndërsa Ganja nuk k...
  ★★★★★
 • Ganimete Abazi (Ganja): Nuk Dua Te Jem Hija E Askujt
  06-10-2012
  Këngëtarja e njohur shqiptare e 9 albumeve Ganimete Abazi- Ganja ka pranuar të rrëfehet në programin 'Pro Shqip' në Top Kosova Radio. Ajo ka treguar se kënga e saj duhet të mbesë shumë gjatë, ndërsa është shumë e lumtur dhe mendon se është rikthyer me një energji më pozitive pas një pauzë në muzikë për shkak të shumë udhëtimeve Kosovë-Francë-Londër, duke ditur se edhe familjen e ka atje. Nuk e ka menduar kurrë ta lërë muzikën, e nëse e kishte menduar ajo ka thënë se shpirti i saj i flet dhe i thotë "Gane nuk bën". Ndërsa në treg...
  ★★★★★
 • Ganimete Abazi (Ganja) Vjen Me Baladë Të Re
  29-09-2012
  Ka disa muaj që ka nisur përgatitjet për një projekt të ri muzikor për të cilin thotë se është duke punuar bukur shumë. Këngëtarja Ganimete Abazi e cila veçohet për baladat e bukura, së shpejti do të sjellë një baladë të re për adhuruesit e saj. "Jam duke punuar për një këngë të re, respektivisht një baladë që do ta pasionoj publikun", ka thënë ajo për "Zërin". Ganja këngën do ta lansojë bashkë edhe me videoklip, të cilin planifikon që ta realizojë me ndonjë produksion të vendit....
  ★★★★★
 • Ganimete Abazi (Ganja): Dashuria Me E Madhe Tani Per Mua Eshte Muzika
  03-06-2012
  Rikthehet pas shume viteve ne skene kengetarja Ganimete Abazi, duke plasuar ne treg videoprojektin me te ri muzikor "Hija e askujt". E bindur se kjo balade do te kete suksesin e kenges se dikurshme "Mirupafshim", Ganja me plot nostalgji flet per te kaluaren dhe rikthimin e saj ne skene per "Zerin". Besoni se kthimi juaj ne skene do te rezultoje me mjaft pozitivitet? Kam pershtypjen se kthimi im ne skene do te pritet mire nga publiku dhe adhuruesit e mi kudo qe jane. Natyrisht se per disa vite i kam munguar skenes muzikore per sh...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}