>
BIOSHQIP
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Ça Bon Për Mu” Nga Etnon
  18-07-2016
  Nuk është shuar akoma jehona e klipit të tyre “Turn me on”, dhe Etnon sollën një tjetër këngë verore për fansat e tyre. Në bashkëpunim me Fajt & Dj Dagz, Etnon kanë lansuar me klip hitin e ardhshëm “Ça Bon Për Mu“. Kënga është një tjetër prodhim i suksesshëm nga BlackFish, ndërsa videoklipi është xhiruar në hotelet lluksoze të Turqisë. 152/152251 Në këtë hit veror, shikojmë Gencin dhe Fajt tek kërcejnë nën ritmet hip-hop bashkë me vajza bukuroshe. Kjo këngë përfocon suksesin e hiteve të firmosura nga Etnon, të cilët...
  ★★★★★
 • Genta Dhe Etnon Shkelin 3 Milionshin
  19-03-2016
  Rap grupi i njohur Etnon & këngëtarja Genta ismajli kanë goditur së fundmi me hitin e tyre më të ri. Kënga "Shake It" e cila u lansua gjatë kësaj jave ka arritur një rekord klikimesh që në daljet e para. E ndërsa tani ajo numëron shifrën e 3 milion klikimeve në youtube....
  ★★★★★
 • “Shake It” Hit Me Plot Gojë
  05-03-2016
  Grupi i sukseseve të mëdha, Etnon, sapo lançoi projektin më të ri me legjendën e muzikës, Genta Ismajli. "Shake it" është një prodhim i kompanisë Black Fish, me producent Genc Prelvukajn, me asistentët e audio prodhimit: Milot Hasangjekaj, Ardian Rexhepi, Ardit Kantarxhiu e Filloreta Raçi, ndërkaq me realizimin e videos u mor kompania Max Production nga Tirana. Ky bashkim i këtyre bombave artistike, veçanërisht pjesëmarrja e Gentës, siç vërehet do arrijnë kulminacionin pëlqimeve, gjë e cila dëshmon artistin e lindur nga ai me doreza....
  ★★★★★
 • Fansi I Flaktë I “Etnon” Ia Vë Djalit Emrin Për Nder Të Grupit
  25-01-2016
  Rap grupi i njohur Etnon dikur e filluan kerrierën si Etno Engjujt dhe ishin ndër grupet më të pëlqyer të asaj kohe, kjo pasi muzika hip-hop ende s'ishe zhvilluar në tërësi. Ata vazhdojnë të pëlqehen edhe sot por me ndryshimin e stileve dhe ardhjen e rrymave të reja në tregun tonë edhe shija e publikut ka ndryshuar, mirëpo prap se prap ka fana të atillë që ende i mbajnë mend dhe janë kudoi pas tyre. Një fans i flaktë i tyre së fundmi i ka vërë emrin djalit të tij Etnon, si emri i grupit të tanishëm, pasi ai ka qenë një adhurues i madh i tyre. Lajmin për këtë gjë e ka bërë të ditur vetë Milot Hasangjekaj, një nga antarët e grup...
 • Kaltrina E Genci Vijnë Me “Nuk është Njëjtë”
  22-11-2015
  "Nuk është njëjtë" titullohet balada e re e Kaltrina Selimit dhe Genc Prelvukajt. Teksti është krijuar nga Genci, në kitarë Agron Peni, në violinë Festim Fanaj dhe në çello Adorel Haxhiaj. Balada përmban dhe klipin, i cili në pak minuta ka marrë pëlqime të mëdha. Ky projekt dallon nga të tjerët në melodinë freskuese që posedon, por mbi të gjitha mjeshtëria e bashkëpunimit të këtij grupi artistësh, të cilët i japin jetë çdo pune që u bie në dorë....
  ★★★★☆
 • Kënga “Milion” Me Mbi 1 Milion Klikime
  19-11-2015
  Etnon, me lansimin e këngës së tyre “milion” me datën 15 tetor, tashmë kanë arritur mbi 1 milion klikime ne kanalin Youtube. Etnon, është grup që dinë të sjellin mjaftë shpesh projekte muzikore, të cilat dëgjohen mjaft shumë dhe janë të pëlqyera nga publiku. Kënga “Milion” e grupit në fjalë radhitët një ndër këngët më të dëgjuara nëpër radiostacione të ndryshme....
 • Premierë: “Etnon” Vjen Me “Million”
  15-10-2015
  Rap grupi i njohur “Etnon” ka sjellë sonte projektin e tyre më të ri të titulluar “Million” Paralajmërimin për lansimin e kësaj kënge e kishte bërë vetë Genc Prelvukaj kohë më parë përmes një postimi. Xhirimet e klipit janë bërë nga kompania “Black Fish Entertainment”, ndërkaq muzika dhe teksti është shkruar nga vetë Genci. Më poshtë mund ta dëgjoni këngën....
  ★★★★★
 • Etnon Shpërthejnë
  03-10-2015
  Java e ardhëshme konsiderohet si java e Etnon, kjo për vetë faktin se projekti që e punuan këto ditë do jetë i veçantë në llojin e tij. Ky mega-hit i paralajmëruar nga Genci mban tirullin "Million", me tekst të tijin dhe me realizim të kompanisë së Gencit me Milotin, Black Fish. Fotot e publikuara nga ta nëpër vende të ndryshme dhe tërheqëse, shtojnë kurreshtjen tonë. Ne nuk na ngelet tjetër, veçse në momentin e hedhjes në You Tube të surprizojmë Gencin dhe Milotin me bombardim klikimesh....
  ★★★★★
 • Etnon Së Shpejti Me Klipin E Ri
  30-09-2015
  Rap grupi ‘Etnon’ së shpejti do të vijë me projektin e tyre më të ri. Kënga të cilës grupi ia kanë bashkangjitur edhe videoklipin pritet që së shpejti të jetë në kanalin Youtube për të gjithë fansat e grupit po e presin me padurim. Lajmi u bë I ditur përmes një fotoje të publikuar në rrjete sociale nga vetë Genci, raporton Indeksonline. Bashkëpunimi i fundit me këngëtaren Adelina Tahiri “Bone sikur ndasem” i lansuar para disa muajve u pritë shumë mirë nga publiku dhe u konsiderua si njëra ndër këngët më të pëlqyera të vitit....
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Falma Një Jetë” Nga Etnon Dhe Sinani
  24-06-2015
  Sapo u publikua super-projekti i grupit të famshëm Etnon, të cilët na vijnë në bashkëpunim me këngëtarin e mjaft hiteve, Sinan Vllasaliu dhe Astrit Stafajn. Është kjo një këngë tërheqëse verore me tekst të Genc Prelvukajt, njëherit dhe menaxherit të grupit, i cili ka bërë dhe muzikën me asistencë të Astrit Stafajt dhe Filloreta Raçit. Videoklipi u realizua në Turqi nga vetë kompania Black Fish. E tepërt është çdo fjalë që mund të themi kur dijmë se ky grup ka suksesin traditë, ndaj dhe ky projekt domosdo do kalojë pritshmëritë e pëlqi...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}