>
BIOSHQIP
 • Permierë: Elgit Doda Vjen Me “Dikush Të Do”
  04-07-2015
  Listës së projekteve muzikore për këtë verë të estradës tonaë po i shtohet edhe një videoprojekt i ri. "Dikush të do" titullohet kënga më e re e cila vjen premierë nga kantautori Elgit Doda. Ai ka kohë që është duke punuar për këngën e tij të re, e ndërsa i ka realizuar asaj edhe videoklipin. Ky do të jetë projekti i vetëm i këngëtarit për këtë verë, pasi ai do të merret me punën në studio për inçizmin e këngëve të këngëtareve të tjera....
  ★★★★★
 • Elgit Doda Tani Vetëm
  26-06-2015
  Kantautori Elgit Doda ka sjellë disa herë bashkpunime në skenë, hitet e tij më të mëdhaja numërohen me Ronela hajatin, Xhensila Myrtezain dhe Noizyn. Por këngëtarin nuk është se nuk e kemi ptur rastin që ta shohim se si këndon edhe vetëm, vitin e kaluar ai ishte pjesë e festivalit Kënga Magjike me këngën "Insta" me të cilin rrëmbeu një çmim në natën finale. E ndërsa tani një single të ri është duke na e sjellë për këtë sezon veror. Elgiti e ka gati këngën e tij më të re të cilin e ka punuar vetë ai. Kënga gjithashtu është viz...
  ★☆☆☆☆
 • Elgit Doda: Faleminderit Kriminelët E Artistëve Shqiptar
  01-06-2015
  Kantautori i njohur Elgit Doda ka publikuar në rrjetin e tij social në Facebook, një status ku shprehte falenderime për të gjithë fansat që kanë mbështetur këngën pjesmarrëse në Top fest e cila ka marrë më së shumti klikime në youtube. Por ai ka një mesazh edhe për ata të cilët bënë të mundur që të mendohet se kënga ishte e vjedhur: "Me qe top festi mbaroj,me Duhet ti them 2 fjal faleminderit shum nga zemra per perkrahjen,feleminderit shum pa ju kenga sdo ishte hit...kam dhe 2 fjal per gazetat qe vetem din te flasin kot pa baza...
  ★★★★★
 • Elgit Doda, Pëson Dëmtime!
  01-11-2014
  Kantautori i njohur Elgti Doda ka pësuar së fundmi një lëndim në gjurin e tij të djathtë gjatë provave të kërcimit në spektaklin "Dance with me". I shoqëruar menjëherë nga koleget ai është dërguar menjëherë në Spitalin Amerikan të Tiranës për të marrë mjekimet e para, ndërkohë që mjekët do të jenë ata që do të vendosin nëse do të prezantohet apo jo këtë të hënë në "Dance with me". Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë këngëtari përmes rrjetit të tij social Instagram në të cilin ka shkruar: "Javën tjetër do të jem patjetër në skenën e...
  ★★★★★
 • Elgit Doda, Rezarta Shkurta Dhe “Mandolina”
  18-07-2014
  Këngëtari Elgit Doda ka vendosur të tërheqë vemendjen e fansave duke publikuar në profilin e tij në Facebook disa foto teksa shfaqet i përqafuar me modelen Elena Dibra krejtësisht të zhveshur. Fotot janë realizuar nga këngëtarja Rezarta Shkurta. 130/130414 Modelja është vizatuar si një mandolinë humane, një ide kjo me siguri e Rezarta Shkurtës që është bazuar tek format e modeles....
  ★★★★☆
{{ page + 1 }}/{{ pages }}