>
BIOSHQIP
 • Verdikti I Gjykatës ështe “Liri Me Kusht” Për Cozman
  17-04-2016
  Ylber Abdullahu, reperi kosovar i njohur me emrin e artit Cozman, u shpall fajtor nga Gjykata e Tiranës për mbajtjen e një sasie prej 18 gramësh kanabis sativa, që iu gjet me vete më 4 korrik 2015 në kryeqytet. Të mërkurën, në përfundim të katër seancave të procesit gjyqësor në ngarkim të tij, gjykata vlerësoi të provuar akuzën e “prodhimit dhe shitjes së narkotikëve” dhe e dënoi me 5 vjet heqje lirie. Artisti përfitoi uljen e një të tretës së këtij dënimi, për shkak se gjykimi ndaj tij u zhvillua me procedurën e gjykimit të shkur...
  ★★★★☆
 • 2 Fjalë Për Klipin E Ri “Si Dje” Nga Cozman
  05-04-2016
  Cozman e ka publikuar projektin më të ri muzikor, të cilin e sjell ndryshe nga që jemi mësuar ta shohim deri më tani. 150/150114 Kënga e mban titullin “Si dje” dhe është një baladë, e cila për tematikë ka dashurinë. 150/150046 Getoar Selimi dhe Majki e kanë shkruar tekstin, ndërsa videoklipin e ka realizuar produksioni Entermedia. 150/150113 Ky projekt e rikthen reperin me një projekt solo pas disa bashkëpunimeve....
  ★★★★☆
 • Cozman Do Të Rikthehet Me Këngën “Si Dje”
  01-04-2016
  Reperi i Babastars, Cozman, ka paralajmëruar projektin e ri të tij, të parin solo. Eshtë hera e parë që reperi i Babastars nuk do të shfaqet në ndonjë bashkëpunim dhe këtë ai ka shfrytëzuar për të realizuar nja baladë. “Si dje” titullohet kënga, teksa ai tashmë ka konfirmuar trailerin në rrjetet sociale. 145/145693 Burimet e Telegrafit mësojnë se kënga është punuar nga Kico n’Torch në studion e tyre, teksa në tekst është inkuadruar vet reperi, Getoar Selimi dhe Majk. Videoklipi sipas po këtyre burimeve konfirmohet se ë...
  ★★★★☆
 • Cozman Rrezikon 6 Vjet Burg
  15-03-2016
  Reperi i njohur Cozman vitin e kaluar u bë temë e mediave për një ndalesë nga Policia e Tiranës, ku pas një koncerti në makinën e tij, në të cilën gjendej edhe e dashura e tij Tuna, u gjetën 20 gr marijuanë. Dëshmia e dhënë në polici nga këngëtarët ka qenë se marijuanën e gjetur e kanë për perdorim vetjak, por prap se prap Gjykata e Tiranës ka vendosur që të japë dënim për Ylber Abdullahun, apo të njohur me emrinartistik Cozman. Sipas gjykatës e cila ende nuk e ka prerë verdiktin e saj final, Cozman mund të rrezikojë edhe deri n...
  ★★★★☆
 • Ekskluzive: Djali Që I Preku ‘zogun’ Tunës, Në Foto Me Cozman
  21-09-2015
  Një foto e Tunës e publikuar para pak orëve në Instagram, ngjalli shumë debate se kush ishte mashkulli në krahët e këngëtares. Pas shumë polemikave u dhanë edhe disa fakte që çifti po kalojnë së bashku momente në Londër. E kjo gjë tashmë është vërtetuar, raporton Indeksonline. Tuna dhe Cozman mbrëmë ishin së bashku në njërin nga klubet e Londrës. Ndërsa mashkulli i cili ishte në krahët e Tunës, është Zebra Katz, reper amerikan me të cilin edhe Cozman ka nxjerrë një foto. 145/145917 ...
  ★★★★★
 • Cozman Me Stil Të Shëndetshëm Jetese
  12-09-2015
  Reperi i cili u largua nga Kosova dje pasdite, ka filluar blerjet atje. Përderisa Tuna po shijon pushimet në Turqi dhe po publikon fotografi të shumta nga atje edhe Cozman duket se po bën të njëjtën gjë në Londër. Sot ka publikuar një video në një market duke blerë ushqim të shëndetshëm. Mesa duket Cozy ka menduar ti kthehet jetës së shëndetshme përmes ushqimit. Sipas informacioneve që kemi sigurar, Cozy pas ndarjes ka menduar që të rrijë më gjatë në kryeqytetin anglez....
  ★★★★★
 • A Po Bën Striptiz Cozman?!
  20-08-2015
  Reperi Cozman i cili po e shijon deri diku suksesin e këngës “Holla” që e plasoi në bashkëpunim me të dashurën e tij, Tuna, e ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në Instagram. Cozi në këtë fotografi mbahet për një shtyllë metali e që ngjason sikur të jetë shtyllë striptizi. Po ashtu reperi në këtë fotografi ‘reklamon’ edhe të brendshmet....
  ★★★★★
 • Përgjimi, Kodet Që Përdorte Grupi Që I Shiti Drogë Cozmanit
  09-08-2015
  Grupi që shpërndante lëndë narkotike në disa zona të Tiranës dhe që i shiti 20 gramë kanabis këngëtarit Cozman, përdorte biseda të koduara si :”... telefoni është gati, eja dhe merre...” ose “...Atletet janë gati...”. Hetimet dhe përgjimet e prokurorisë kanë zbuluar zonat në Tiranë që ky grup furnizonte me kanabis dhe vendet ku e fshinte, ku një ndër vendet ishte dhe kabina e sahatit tw pallateve, afër zonave ku ata shpërndanin. Ky grup, ndër të tjera, u bë i njohur, edhe pas arrestimit të këngëtarit “Cozman” (Ylber Abdullahu), i k...
  ★★★★★
 • Si E ‘çon’ Cozmani Tunën?
  31-07-2015
  Dyshja sapo kanë publikuar këngën e tyre më të fundit “Holla” që është paralajmëruar ditë më parë dhe po ju ecën mirë për fillim. Derisa nga ana tjetër Tuna, ka lëshuar një status në Instagram shkëputur nga teksti i këngës: ” Sun t'marrin, sun t'kapin tjerat Sun na largojn..se rrina shum afer Beb... veq ti din mem qu nalt Qom qysh din ti”. Një tekst i shkruar nga Mozzik, por nuk e dimë nëse ka ndonjë dedikim të veçantë ky nga ana e Tunës pasi që ka zgjedhur pikërisht këtë pjesë ta shkëpusë nga teksti i saj… Kohë më parë Tu...
  ★★★★☆
 • Kapet Lideri I Drogës Që I Ka Shitur Kanabis Edhe Cozmanit
  16-07-2015
  Në Tiranë janë arrestuar pesë persona që shpërndajnë drogë, në mesin e të cilëve edhe personi që thuhet se i ka shitur drogën reperit Cozman. Pesë persona kanë rënë në prangat e policisë mbrëmjen e kaluar në kuadër të operacionit të policisë së Tiranës kundër lëndëve narkotike, duke iu bashkangjitur 4 të arrestuarve më parë që bënin pjesë në të njëjtin grup. Kreu i këtij grupi dyshohet se Marsel Xeba, ndërsa anëtarët e tjerë të arrestuar mbrëmjen e kaluar janë Ilirjan Xeba, Skerdi Xhelo, Lavdimir Xeba dhe Andi Xeba. Ky i fund...
  ★★★☆☆
{{ page + 1 }}/{{ pages }}