>
BIOSHQIP
 • Bujar Qamili: “E Gjithë Shkodra Kundër Lalos”
  30-05-2014
  ​Ndonëse kanë kaluar 5 ditë, këngëtari i njohur shkodran Bujar Qamili vazhdon të jetë i indinjuar dhe i fyer nga deklarata që kompozitori Aleksandër Lalo i bëri në skenë mbrëmjen e së dielës së 25 majit në gjysmëfinalen e festivalit “Kënga ime” në TV Klan. 128/128619 Lalo, pjesë e jurisë, e akuzoi Qamilin se i ka futur mik për të dalë në finale: "Bujar Qamili ti je i madh, ti ke pare boll. Ti je i madh, nuk ke nevojë me fut miqtë e tu me të dhanë pikët unë. Ti i merr pikët vetë. Gjithë publiku është me ty.". Ndër...
  ★★★☆☆
 • Bujar Qamili: “Aleksandër Lalo është Një Pijanec”
  27-05-2014
  Këngëtari Bujar Qamili reagon pas mbrëmjes së dytë gjysmëfinale në TV Klan. “Ka konsumuar 1 litër fërnet gjatë spektaklit, s’pranoj të më vlerësojë një pijanec” Pas spektaklit të së dielës mbrëma në TV Klan, këngëtari Bujar Qamili është duke menduar nëse do të hyjë në finalen e festivalit “Kënga ime” apo jo. Komentin e bërë gjatë transmetimit nga një prej anëtarëve të jurisë, Aleksandër Lalo, sikur ai i kishte futur mik që t’i jepte pikët në finale, ai e konsideroi tërësisht fyes. Ai e pranon se pas spektaklit ka pasur një debat mes atyre të dyve në lidhje me këtë koment, por në asnjë mënyrë që të ketë qëlluar mbi kompozito...
 • Bujar Qamili Fillon Xhirimet E Këngës “Xhamadani Vija, Vija”
  28-10-2012
  Këngëtari i njohur Bujar Qamili nesër do të nisë xhirimet në Prishtinë për këngën "Xhamadani vija, vija". Kjo këngë e realizuar për nder të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë do të jetë një ndër këngët më të veçanta të Bujarit. "Kam menduar që videoklipin e kësaj kënge ta realizoj në Prishtinë. Do të xhiroj në disa pjesë të qytetit, në disa pika të larta ku do të shihet e tërë Prishtina", ka thënë ai për mediat kosovare. Bujari këtë periudhë është duke u përgatitur edhe për koncertin e tij recital që do të mbahet në Pallatin ...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}