>
BIOSHQIP
 • Brave-L Publikon Këngën E Re
  22-06-2013
  Rep-kengetari nga Prizreni, Leutrim Braha, qe njihet dhe me pseudonimin Brave-L,ka publikuar kengen e re te quajtur "Cdo Vere". Repisti 23 vjecar,ne kete kenge shihet qe ka kerkuar te sjell freski ne audience(ne publik).Kjo kenge eshte ritmike e perzier me elemente te zhanrit HIPHOP dhe gjithashtu REGGAE e DANCEHALL. Ne kete kenge hiphop artisti ne fjale, perpiqet ti tregoj pershtypjet e veta se si kenaqet rinia neper festa te ndryshme gjate kohes se nxehte qe mbreteron gjate muajve te veres....
  ★★★★★
 • Brave-L Sjell Demo-N E Këngës Së Re (Reggae) “Feeling High”
  07-10-2012
  Reperi 22 vjeçar nga Prizreni Brave-L (Leutrim Braha),ka publikuar kohë më parë demo-n e këngës së re,versioni reggae "Feeling High",që pritet së shpejti të publikohet në versionin e plotë.Kjo këngë është në bashkëpunim me reperin shqiptar/kosovar që jeton në Zvicër, i cili njihet me pseudonimin Furious....
  ★★★★★
 • Brave-L, Këngë Në Radio
  26-02-2012
  Reperi nga Prizreni Brave-L, si duket është i etur të mbulohet nga sukseset. Ai thotë se edhe nëse ndodh që të dështojë ndonjëherë ai atë e kthen pa humb kohë në sukses.Nuk i merr parasysh fjalët e njerëzve që fliten andej e këndej por thotë se e bën atë që i thotë koka dhe brendësia e tij. "Llafet e njerëzve nuk kanë fund,për këtë arsye edhe nuk ia lë vëmendjen,pasi që bëj çka du vetë,e nuk më interesojn intrigat e atyre që dojnë me më pa poshtë humnerës". Këngët si "1st trip","Rap Hipnoza" dhe "In the Air" transmetohen edhe në di...
  ★★★★★
 • Reportazh Për Brave-L Nga Magazina Elektronike Hiphopw
  21-01-2011
  21 vjeçari nga Prizreni Brave-L (Leutrim Braha) konsideron si një nga bashkpunimet më të sukses'shme atë me modelen nga Prishtina Lady'Cherry "1st trip". Ai merej me hip hop që në moshën adoleshente fillimisht nga viti 2005 filloi të shkruante tekste më pas në vitin 2007 inkuadrohet në ex-grupin The Intro Crew ku dhe do i jepet mundësija e par që të inqizoj këng demo. Pas një viti lanson këngën e tij profesionale "Mos Mendo", në studon Legendary Records-LGR. Deri tash ka bashkpunime të ndryshme me repera të tjerë si Life Soldier...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}