>
BIOSHQIP
 • Arinda, Një Yll Që Po Shëndrit
  13-09-2014
  Sa e vështirë është për një këngëtare të re të hyjë në tregun e muzikës? Si duket, Arinda ks gjetur çelësin e suksesit, duke kombinuar talentin e lindur, me studimet për kanto si dhe punën e vazhdueshme! Arinda Gjoni, është një vajzë e re, që sapo është futur në tregun e muzikës shqiptare bashkëkohore, duke lançuar klipin e saj, me të cilin projekt po fiton zemrat e publikut, kryesisht atyre të moshës së re. Deri më tani, Arinda ka dy këngë, të shoqëruara me videoklipe tekanjoze, që gjithsesi kanë rezultuar mjaft të suksesshme dhe ...
  ★★★★★
 • Arinda Gjoni, Bukuroshja Që Shkëlqen Me Bukuri Dhe Zë
  04-09-2014
  Janë dashur vetëm dy klipe që Arinda Gjoni të magjepsë shumëkënd me imazhin dhe zërin e ndjerë. Bukuroshja që po eksploron botën e muzikës, shumë-ndryshe nga protagonistët e rinj, guxon që të shfaqë vetveten. Këtë e dëshmojnë më së miri, klipi i parë; “Shpirti flet” por edhe i dyti, “Krejt t'miren po dokan”, i cili me stilin reper tipik prishtinas vë në qendër vajzën që e duan të gjithë, por që ajo duhet të jetë vetvetja. Megjithëse pa shumë bujë mediatike, Arinda ua ka fituar zemrat fansave të saj, që sa vijnë e shtohen. Ashtu,...
  ★★★☆☆
 • Arinda Gjoni Ka Trashëguar Dashurinë Ndaj Këngës
  10-11-2013
  Është kjo Arinda Gjoni këngëtarja e dhënë pas këngës por edhe pa modelimit. Këngën Arinda thotë se e ka të trashëguar nga familja pasi që edhe babai i saj është një muzikant i vjetër, përderisa modelimin thotë ta ketë pasion. Arinda për të kultivuar një muzikë të mirëfilltë dhe që të bëhet një profesioniste në këngë thotë se ka studiuar në këtë fushë. Disa vjet me radhë ajo ka vijuar mësimet për kanto në Liceun Artistik në Tiranë dhe tani së fundi ajo ka plasuar në treg këngën që mbanë titullin “Shpirti flet” në bashkëpunim me “Threed...
  ★★★★★
{{ page + 1 }}/{{ pages }}